• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Дончане реализовали бизнес-идею со вкусом меда, имбиря и сахарной глазури

Мешканка Краматорська самотужки опанувала гончарство та заснувала в місті керамічне виробництво

Підприємниця з Краматорська Ганна Бутко самотужки навчилася працювати з глиною
Підприємниця з Краматорська Ганна Бутко самотужки навчилася працювати з глиною

Підприємниця з Краматорська Ганна Бутко самотужки навчилася працювати з глиною та згодом заснувала власну торгову марку керамічних виробів.


До 2014 року Ганна Бутко була найманою працівницею у консалтинговій фірмі. Після того, як компанія припинила свою діяльність, жінці довелося шукати себе в інших напрямках. Розраду знайшла у творчості: Ганна почала вивчати секрети гончарства.

“Я хотіла зробити для себе керамічний органайзер, звернулася до керамістів, але мені відмовили, - згадує Ганна Бутко початок свого шляху. – Тоді я зрозуміла, що потрібно це зробити самій. І стала вивчати гончарство, пробувати щось ліпити з глини”.

На практиці почала знайомитися з технологічним процесом, досліджувати експериментальним шляхом усі тонкощі гончарства.

“Я розмалювала купу блокнотів, зробила сотні ескізів, - поділилася підприємниця. – Хотілося одразу, але не завжди виходило, потрібен був час, щоб висохла заготовка, форма”.

Підприємниця налагодила контакти з полтавською фірмою, яка певний час на замовлення виготовляла для неї шкатулки.

Сувеніри з глини у підприємниці виготовлені у стилі “прованс” – виключно білих, рожевих відтінків. Також вони прикрашені 7-каратним золотом. Одразу Ганна Бутко почала налагоджувати бізнесові контакти, шукати клієнтів.

“Я стала цікавитися, чи куплять мої шкатулки у Європі, попросила знайомих у Чехії зробити невелике маркетологічне дослідження, так я отримала від потенційних клієнтів їхні запити і побажання”, - сказала Ганна Бутко.

 Також Ганна стала членкинею Донецької торгово-промислової палати, вступила до громадської спілки “Кластер “Керамічний край”.

“До кластера входять керамісти, які виготовляють різну продукцію, - сказала підприємниця. - Оскільки у мене досвіду небагато, я завжди можу проконсультуватися з партнерами. Ми не називаємо один одного конкурентами, навпаки, намагаємося допомагати розвиватися”.

Крім шкатулок, Ганна виготовляє статуетки, підставки, сувеніри у вигляді різних тварин, вази, під замовлення - абажури для світильників.

У 2018 році підприємниця отримала велике замовлення, але полтавські колеги закрили цех. Це стало початком нового етапу розвитку – краматорчанка купила його і відкрила власне виробництво.

Також вирішила взяти участь у грантовій програмі “Український донецький куркуль”. На отриману грантову допомогу придбала печі для випалення глиняних виробів та інше обладнання для виробничого процесу. Зараз у її цеху завершуються налагоджувальні роботи, з квітня шестеро працівників робитимуть на замовлення різну керамічну продукцію.

“Європейці люблять красиву форму, якісну глазур, ми цьому приділяємо велику увагу, наша продукція відрізняється від інших керамічних виробів, у цьому наша родзинка”, - розповіла Ганна Бутко.

Глину для своїх виробів купує місцеву, каже, що вона гарної якості. Хоча і постійно зростає в ціні – за останні півроку фарфорова глина здорожчала майже втричі.

“Багато моїх колег роблять з глини дивовижні речі – вази, статуетки, сувеніри. Але важливо не просто зробити, а продати, для цього потрібно знайти і зрозуміти свого клієнта”, - вважає Ганна Бутко.

Також підприємниця поєднує бізнес з викладацькою роботою - зараз у школі навчає дітей географії. Говорить, що поєднувати це важко, але надзвичайно цікаво.

“Як у географа, для мене немає кордонів, увесь світ відкритий, тому я йду до своєї мети. Щоб досягти успіху, потрібні терпіння і наполегливість, а ще бажання і любов до того, чим займаєшся”.

Незабаром Ганна Бутко збирається відвідати виставку у Польщі, аби знайти нових клієнтів і закріпитися на європейському ринку. Зараз готує каталог і новинки кераміки, які, вірить, сподобаються польським клієнтам.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Дончане реализовали бизнес-идею со вкусом меда, имбиря и сахарной глазури