• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Лікує лелек і коней - у Лимані підприємець створив унікальну ветеринарну клініку

Лікує лелек і коней - у Лимані підприємець створив унікальну ветеринарну клініку

Підприємець Валентин Ткачук
Підприємець Валентин Ткачук

Валентин Ткачук шість років розвиває на Донеччині ветеринарну клініку, придбав дороге діагностичне обладнання, зараз до нього їдуть з різних міст Донеччини і навіть з сусідніх регіонів.


Батьки Валентина Ткачука ветеринари за фахом, тож ще маленьким хлопчиком він часто бачив, як тваринам надавали допомогу, лікували, повідомляє «Бізнес-Схід». Власне це і визначило подальшу долю чоловіка – Валентин вирішив продовжити справу, якою займалися батьки.

“Із самого дитинства батьки часто брали мене на ферму, я бачив увесь лікувальний процес, мені було цікаво. Коли постало питання вибору професії, я без роздумів пішов навчатися до Харківської ветеринарної академії”, - розповів Валентин Ткачук.

Мати власну справу хотів ще студентом, але спочатку працював у приватній клініці, набував досвіду. Переконання про власний бізнес лише посилилося.

Лелека – перший пацієнт клініки

У 2012 році, маючи трирічну практику за плечима, Валентин  Ткачук зважився на заснування власної ветеринарної клініки. Його першим пацієнтом був лелека.

“Я пам’ятаю той день, ми щойно відкрилися, і до нас прийшло молоде подружжя. Вони принесли лелеку, який випав з гнізда. Птах мав незначне ушкодження крила, ми надали допомогу, згодом подружжя відпустило його. Це був добрий символічний початок бізнесу”, - згадав Валентин.

Бізнес підприємця  розвивався, до нього почали їхати клієнти з Лимана, інших міст Донеччини. Люди приносили лікувати хатніх тварин, до фермерів та господарств ветеринар виїжджав. Спочатку Валентин працював один, згодом запросив на роботу колегу-ветеринара. У клініці надавали різні послуги, включаючи хірургічне втручання.

Ветеринарну клініку вирішив назвати “Білий ведмідь”. За словами підприємця, саме ця тварина у нього асоціюється з силою та міццю. А ще  вона охороняється законом, тож ветеринари ніби причетні до збереження популяції ведмедів.

Війна внесла корективи у бізнес

Під час бойових дій влітку 2014 року Валентин Ткачук вивіз клініку. Приватну практику у Лимані припинив.

“Під час обстрілів осколками пошкодили нам двері, зачепили дах, я вирішив вивезти усе обладнання, кілька місяців ми не працювали. Через певний час клініку знову повернули додому, але темпи впали, довелося починати спочатку. У ці складні часи батьки керували моєї справою”.

Валентин Ткачук виїхав на час бойових дій до Росії. Цей час максимально використав для навчання. Вчився новітнім методикам лікування у закордонних колег (з Італії, Німеччини, Брит

анії), щоб потім ці знання застосувати на Донеччині.

“Чотири роки поспіль я вчився у колег – отримав знання і навички ветеринара-кардіолога, анестезіолога і лікаря ультразвукової діагностики. З таким багажем повернувся додому, для мене це був особистий стрибок, особисте зростання. Я повернувся зовсім іншим фахівцем, це був десятиметровий стрибок”, - поділився Валентин.

Нове обладнання у клініці

У 2017 році підприємець взяв участь у грантовій програмі “Український донецький куркуль”. Завдяки фінансовій підтримці придбав обладнання, якого у клініці не вистачало. Зараз у його клініці працюють чотири фахівці.

У клініці проводять ультразвукову діагностику для тварин, апарат має також кардіологічні датчики. Це значно економить час у визначенні діагнозу.

“Нещодавно вже ввечері нам привезли маленьке щеня, яке весь час кричало, - розповів лікар випадок зі своєї практики. - На УЗД-апараті ми побачили, що він наївся целофану, шлунок був заповнений пакетами. Завдяки обладнанню швидко встановили діагноз і прооперували його. Найважливіше, що ми зекономили час”.

Найчастіше до ветеринарної клініки привозять котів і собак, також тут лікують морських свинок, корів, свиней, коней та птахів. За консультацією і допомогою до клініки їдуть з Краматорська, Бахмута, Покровська, Лисичанська, Кремінної, Сєвєродонецька, також є клієнти з Харківської області.

У майбутньому Валентин Ткачук планує запроваджувати нові анестезіологічні методики у лікуванні тварин. Хоче придбати кисневий концентратор, інфузійний насос, кардіомонітори та інше.

“Це обладнання дороге, наприклад, кардіомонітор коштує коштує 1 тисячу доларів, буду шукати гранти, які допоможуть малому бізнесу Донеччини розвиватися і надавати якісні послуги клієнтам”, - сказав підприємець.

Валентин Ткачук каже, що любить займатися приватною практикою. Власна справа дає йому задоволення.

“У кожній справі я докопуюся до істини, дуже радію, коли після хірургічного втручання все добре, коли потім приходять вдячні клієнти. Це не передати словами, заради цього я працюю”.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Лікує лелек і коней - у Лимані підприємець створив унікальну ветеринарну клініку