• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • “Хочу, щоб діти мріяли” – на Луганщині переселенка розвиває бізнес на емоціях

“Хочу, щоб діти мріяли” – на Луганщині переселенка розвиває бізнес на емоціях

на Луганщині переселенка розвиває
на Луганщині переселенка розвиває "святковий" бізнес/фото: із особистого архіву Олександри

Олександра Ізуіта у Кремінній (Луганська область) створила анімаційний бізнес, заробляє гроші на організації свят і розвиває молодь невеликого містечка.


Олександра Ізуіта залишила Луганськ у 2014 році, повідомляє «Бізнес-Схід». Там жінка мала власний бізнес – працювала арт-директором дитячих розважальних центрів, організовувала свята для дітей, мала костюми і декорації.

“Бізнес з Луганська я не могла вивезти, майже увесь реквізит залишився там, частково його розікрали, - розповіла Олександра Ізуіта. – Після переїзду почала думати, що робити далі”.

На той момент у Кремінній, куди переїхала родина Олександри, не було жодного аніматора. Вона вирішила організувати цю справу. З 2016 року у містечку працює арт-група “Фабрика празника”.

“Спочатку я працювала сама, потім з’явилася команда, зараз ми проводимо багато свят на Луганщині, даруємо свята дітям і дорослим”, - сказала Олександра.

Жінка постійно переймалася тим, що у місцевої малечі немає яскравого дозвілля. Особливо у холодний період дітям нікуди піти за розвагами. Тож стала думати, як цю ідею втілити у Кремінній.

“У мене не вистачало знань, але тренінг від Фонду “Східна Європа” значно допоміг у цьому. Це був колосальний досвід соціального підприємництва. Після трьох модулів навчання я написала бізнес-проект, його підтримали”, - поділилася підприємниця.

Зараз у Кремінній готують до запуску приміщення, де підприємниця зможе відкрити простір для дитячого дозвілля. Грантодавці виділили на це 125 тисяч гривень, також Олександра вклала свої заощадження. У найближчі два місяці жінка готується запустити центр дозвілля для малечі Кремінної.

“Зараз ми закупили лабіринти і батути, триває ремонт. Сподіваюся, дітям буде цікаво у нашому центрі, він буде єдиним у містечку. Так батьки зможуть у своєму місті провести з дитиною час, а не їхати до сусідніх міст і витрачати багато грошей і часу ще й на дорогу”, - сказала підприємниця.

Тим часом її арт-група організовує свята на виїзді – дні народження, випускні, корпоративи, міські свята. Разом з Олександрою працюють в основному студенти. Для них небайдужа переселенка стала організовувати  різні тренінги, аби молодь дізнавалася про можливості, які  зараз є для неї.

“Коли я вперше прийшла до студентів, вони не знали, що можна кудись поїхати тренінг, провести якийсь воркшоп чи долучитися до волонтерства, - ділиться Олександра. – Але молоді люди дуже хотіли цього, у них горіли очі, так я дізналася, чого їм бракує”.

Олександра разом з місцевими жителями прибирала міський парк, також ініціює інші активності, щоб власним прикладом показати, як можна змінювати простір, де ти живеш. Разом з групою студентів жінка організувала прибирання і конкурс із сортування сміття, найактивніші за це поїхали до Львова.

“Найбільша проблема в тому, що багато студентів не вірить у ці зміни. Коли у тридцяти з них запитали про їхні мрії, лише п’ятеро розповіли про це, решта сказала, що у них немає мрій. Я хочу, щоб діти мріяли, щоб вони жили у такому суспільстві, де будуть мріяти, але для цього теж потрібно працювати і самому”.

Незабаром підприємниця хоче організувати для студентів місцевий хаб – простір, де молоді люди могли б збиратися і проводити своє дозвілля. Зараз у неї немає на це грошей, але є велике бажання. Саме тому Олександра Ізуіта вірить, що маленькими кроками їй вдасться змінити Кремінну.

Читайте: "Відкрити музику в дитині": переселенка заснувала на Донеччині студію музичного розвитку

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • “Хочу, щоб діти мріяли” – на Луганщині переселенка розвиває бізнес на емоціях