• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • “Такі, як і тисячу років тому” - на Донеччині підприємець виготовляє середньовічні бойові щити

“Такі, як і тисячу років тому” - на Донеччині підприємець виготовляє середньовічні бойові щити

Підприємець з Маріуполя Петро Тесновський
Підприємець з Маріуполя Петро Тесновський

Переселенець Петро Тесновський у Маріуполі заснував майстерню з виготовлення стародавніх реквізитів, які купують любителі і знавці історії з різних куточків України.


До військових подій, які розгорнулись на сході країни, Петро Тесновський займався активною громадською діяльністю та підприємництвом: заснував ГО «Клуб підприємців Донбасу», згуртувавши навколо малий бізнес, повідомляє «Бізнес-Схід».

У Донецьку чоловік проводив форуми і навчав молодь основам підприємництва.

“У 2014 році усе змінилося, невідомі озброєні люди прийшли до Донецька, - згадує він. – Друзі сказали, що у якихось списках бачили прізвище Тесновський. Я не став уточнювати у яких і з 200 гривнями у кишені та з однією сумкою речей залишив місто”.

Cпочатку був Київ, далі Полтава, потім Маріуполь. Опанував новий стиль життя – шукай домівку біля роботи, а не роботу біля домівки. Це – діє. Та все ж продовжував вести громадську діяльність. І тому, в одному з проектів, познайомився з членами історичного клубу реконструкцій “Азовська дружина”.

Те знайомство і наштовхнуло чоловіка на зміну курсу у власній справі – виготовляти обладнання для історичних реконструкцій.

“До цього часу я займався консалтингом – комерційним та соціальним. Але розумів, що так буде не завжди. І я скористався нагодою, що надають грантові програми  з розвитку підприємництва у регіоні”.

Влітку 2018 року подав заявку на участь у грантовій програмі від Міжнародної організації з міграції. Підприємець з 15-річним досвідом високо оцінив тренінг, у якому взяв участь.

“За два дні тренер розклав по полицях купу інформації про ведення бізнесу, це було дуже корисно для мене, хоча я й мав не аби-який досвід. Я подав свій проект, на його захист прийшов з бойовими щитами – комісія була вражена, і мій проект підтримали”, - згадує Петро.

За грантові гроші підприємцю придбали обладнання для виготовлення щитів – різні верстати для обробки деревини (свердлильний верстат, фрезерувальну машину, дискову пилу та інші), він доклав своїх, та обладнав майстерню.

“З фанери та шкіри я виготовляю щити часів середньовіччя – круглі, трапецевидної, краплеподібної форми, - розповів підприємець. – Ці щити такі, як і тисячу років тому, – дерев’яні, обклеєні тканиною, обшиті шкірою. Люди, які це цінують і люблять, замовляють таке. Це нішевий бізнес, але якщо потрапиш у нього і зацікавиш покупця, він стане постійним клієнтом”.

Замовлення на виготовлення щитів маріуполець Петро Тесновський має з різних куточків України – історичні клуби Львова, Києва, Запоріжжя, Каховки, Дніпра замовляють їх. Також за словами Петра, зараз в Україні є багато прихильників сучасного мечевого бою (до речі, у травні під Києвом відбудеться чемпіонат світу з цього виду спорту). Спортсмени охоче купують обладнання для цього. Зі щитами маріупольського підприємця виступають на змаганнях та історичних фестивалях у різних куточках України.

Нещодавно Петро спробував також виготовляти старовинні вінтажні меблі, зараз планує налагодити співпрацю з різними дизайнерськими фірмами та кафе, у інтер’єрі яких використовується старовина.

“До підприємництва мене підштовхнув один знайомий, він мав чотири різних бізнеси, але кожен з них був успішним. На мою думку, підприємець – це людина, яка робить певні зусилля, щоб щось опанувати, виготовити, досягти. Я тримаюся цієї філософії”, - поділився Петро.

Зараз підприємець також подав свою ідею на краудфандингову платформу від ПРООН – планує зібрати гроші, щоб з молоддю виступати для туристів на узбережжі Азовського моря, показуючи історичні бої та різноманітні атракціони.

Члени історичного клубу “Азовська дружина” також можуть скористатися обладнанням Петра, аби виготовити для себе необхідне бойове спорядження. У цьому полягає соціальна складова його бізнесу.

Разом з маріупольським клубом підприємець також реалізує низку соціальних проектів – для місцевої молоді та дітей серед міста виставляє палатки та обладнання для бою, де підлітки можуть спробувати свої сили з мечем та щитом.

Цьогоріч на грантовим проектом “Перехрестя епох” клуб історичної реконструкції працюватиме для маріупольців у парках міста. У такий спосіб підприємець Петро Тесновський разом з однодумцями зацікавлює молодь історією на конкретних прикладах.  

Читайте:Лікує лелек і коней - у Лимані підприємець створив унікальну ветеринарну клініку

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • “Такі, як і тисячу років тому” - на Донеччині підприємець виготовляє середньовічні бойові щити