• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Ростові квіти, святкові арки та фотозони: як фінансистка за освітою стала головною майстринею Олександрівщини

Ростові квіти, святкові арки та фотозони: як фінансистка за освітою стала головною майстринею Олександрівщини

Підприємниця з Олександрівщини Наталя Кучеренко/фото: з особистого архіву Наталії
Підприємниця з Олександрівщини Наталя Кучеренко/фото: з особистого архіву Наталії

Жителька Олександрівки Наталя Кучеренко, обернувши примху долі на свою користь, за кілька років перетворилася з фінансистки на місцеву майстриню. Тепер без її неймовірних виробів не проходить жоден урочистий захід містечка.


Ще три року тому Наталя, яка за освітою фінансист, працювала начальником господарської групи і не уявляла себе у ролі бізнес-вумен, повідомляє «Бізнес-Схід» з посиланням на прес-службу Донецького обласного центру зайнятості.  На жаль, життя склалося так, що за станом здоров‘я жінці довелося покинути роботу і примкнути до лав домогосподарок.

Наталі завжди подобалися автентичні ручні вироби. Вона і сама захоплювалася хенд-мейд прикрасами. Першою роботою стала шпилька-квітка для волосся для племінниці жінки.

Цікаво те, що Наталя спеціально не навчалась працювати зі стрічками, діяла з навіяння. Робота з крихітними деталями також допомагала їй розробляти дрібну моторику, яка постраждала внаслідок хвороби. Тож поступово вдосконалюючи майстерність, народилася майбутня професіоналка, яка за кілька років розробила власну техніку текстильної пластики і збільшила ефективність виробництва у 5 разів.

Покинувши роботу, Наталя звернулась до Олександрівського районного центру зайнятості. Фахівці служби зайнятості стали першими незалежними оцінювачами таланту Наталі, коли вона одного разу принесла свої роботи до центру. Жінці відразу ж порадили перевести захоплення у підприємницьку площину.

Наталя підвищила кваліфікацію за напрямком «Основи підприємницької діяльності» у дистанційному форматі, склала бізнес-план з виробництва і продажу товарів ручної роботи і отримала стартовий капітал від служби зайнятості.

Одноразова допомога для започаткування власної справи пішла на придбання матеріалів: тканин і ниток для шиття та плетіння, стрічок, тасьми, дротів, аксесуарів. Пізніше Наталя отримала грант від Чеської неурядової організації «Людина в біді». Гроші вона витратила на покупку вітрин, друкарської техніки, клеєвого пістолету, матеріалів.

Практично нема такого витвору, який би жінка не могла зробити з тканин і стрічок. Вона виготовляє декорації для сцени, ростові квіти, весільні і святкові арки, фотозони, величезні світильники і бра у вигляді квітів, різноманітних ляльок, декоративні подушки, кокошники, вінки і тіари у національному стилі, шпильки для волосся, прикраси для наречених та ще багато чого. Майстриня також вишиває картини стрічками і шиє дитячі костюми для концертних виступів. Наталя – місцева знаменитість у Олександрівці і дуже необхідна людина для всієї громади.

«На виготовлення всіх цих речей мене надихають мої любі клієнти. Я вдячна за підтримку тим людям, яким не байдуже, як буде виглядати наша молода громада. І це дуже велика честь її прикрашати», - зізнається рукодільниця.

Поки Наталя є самозайнятою підприємницею. Вона сама собі директор, бухгалтер, виробник, продавець, логіст.

Власні вироби реалізує через групу у Вайбері та мережу Інтернет. Є у жінки і невеличка крамничка, яка розміщена в орендованому приміщенні. Майстриня також бере активну участь у великих обласних заходах. У 2018 році роботи Наталі побували на Дні Європи у Покровську та Дні міста у Краматорську.

Плани на майбутнє у підприємниці амбітні. Найближчим часом вона підкорюватиме не тільки українські міста, а й виходитиме на міжнародні ринки.

Надто власниця приватного підприємства має можливість працювати з юридичними особами і бюджетними організаціями. Завдяки унікальності і конкурентній вартості продукцією Наталі вже зацікавились покупці з Польщі та Ізраїлю.

Наразі жінка вирішує питання закордонної логістики. Мріє майстриня і про власне приміщення, де додатково створить творчий простір та навчатиме дітей і дорослих своїй непростій, але дуже захопливій, справі.

«Всім, хто не може наважитись започаткувати власну справу я раджу не вагатись. Треба вірити в успіх і намагатися втілити власну мрію у життя. Я вважаю, що успішний підприємець той, хто постійно вчиться і вдосконалюється, має чітку мету і не боїться життєвих змін», - ділиться Наталя.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Ростові квіти, святкові арки та фотозони: як фінансистка за освітою стала головною майстринею Олександрівщини