• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Підприємниця зі Слов’янська відкрила приватний кабінет для допомоги дітям з інвалідністю

Переселенець з Луганщини одягає француженок та створює білизну для відомого українського бренду

Підприємець-переселенець Ігор Шостак
Підприємець-переселенець Ігор Шостак

Підприємець-переселенець Ігор Шостак відновив на Полтавщині “з нуля” роботу свого текстильного підприємства, налагодив виробництво і отримав закордонні замовлення.


Сьогодні Ігор Шостак  — досить успішний підприємець, текстильні вироби якого цінують не тільки в Україні, а й за кордоном, повідомляє «Бізнес-Схід». Свій бізнес-шлях чоловік почав ще у 2000-му році. Саме тоді заснував власне швейне виробництво.

 Коли у Луганську почалися бойові дії, підприємець був змушений виїхати з родиною з рідного міста. Жодну машинку чи якесь обладнання йому не вдалося вивезти звідти. Підприємство, яке виготовляло текстиль і де працювали 35 людей, бойовики розграбували.

“Під час бойових дій у Луганську нереально було щось забрати. Згодом була заборона бойовиків вивозити будь-яке обладнання, - згадує Ігор події весни 2014 року. – На блокпостах усі машини перевіряли, коли мої знайомі вантажили швейні машинки, приїжджали так звані ополченці, дорікали людям, що вони вивозять майно “республіки” і повертали його, інколи людей арештовували, садили до підвалів. Зараз у моїх цехах – військова база, там нічого вже немає з обладнання”.

Жити наново і створювати бізнес підприємець почав на Полтавщині. Найважливіше, що мали, каже Ігор, це клієнти.

“Спочатку ми виконували роботу технологічну і конструкторську, оскільки не було обладнання, віддавали шити на аутсорсінг і продавали клієнтам під власною торговою маркою”, - розповів Ігор Шостак.

У Кременчузі у 2015 році підприємець купив дві швейні машинки, згодом його технічний парк ще розширився і став шити текстиль під власною маркою. Потроху докуповував обладнання, наймав на роботу людей і розширював асортимент.

“За грантові гроші від ПРООН ми значно розширилися, для нас це була суттєва допомога. За 250 тисяч гривень ми закупили сучасне обладнання, взяли на роботу п’ять  працівників, тож мали у штаті 15 фахівців”.

Зараз підприємство виготовляє текстильні вироби на експорт – для Франції шиють сукні, сорочки, блузи та інший текстиль. Співпрацює Ігор Шостак і з українським бізнесом — нещодавно вдалося налагодити співпрацю з власниками відомого українського бренду “Anabel Arto”, для яких на Полтавщині шиють білизну.

З підприємцями з Донбасу Ігор Шостак  і сьогодні підтримує стосунки, він є учасником “Donbas fashion cluster”, співпраця з бізнесом дозволяє вигідно закуповувати сировину для виробництва. Про це домовилися з китайськими виробниками текстилю на міжнародній виставці у Польщі.

“На виставці у Варшаві, яку разом з представниками кластеру я відвідав наприкінці травня, домовився з китайськими виробниками про поставку зразків тканин для виробництва. Лише тому, що нас кілька людей, стала можливою ця співпраця, у такий спосіб ми підтримуємо один одного і допомагаємо вижити у ці складні часи. Зараз домовилися про зразки, якщо нас влаштує якість, будемо співпрацювати”, - сказав підприємець.

Підприємець хоче мінімізувати витрати на виробництво, на виставці побачив цікаві світлодіодні світильники, сучасні мотори для швейних машин. Планує модернізувати свій технічний парк.

Своїм колегам з Донбасу Ігор інколи дає замовлення, так налагоджує ефективну комунікацію у форматі b2b – бізнес для бізнесу.

У планах – відновити власний бренд, який був ще у Луганську, і домовитися з потужними маркетами про продаж своєї продукції. Зараз Ігор Шостак шукає ресурси для цього, бажання творити він має.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Підприємниця зі Слов’янська відкрила приватний кабінет для допомоги дітям з інвалідністю