• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • «Ці родини як ніхто потребують яскравих вражень», - у прифронтовій Донеччині підприємниця організовує для дітей яскраві свята

«Ці родини як ніхто потребують яскравих вражень», - у прифронтовій Донеччині підприємниця організовує для дітей яскраві свята

Підприємниця з Вугледару Антоніна Хаджолова/фото: з фейсбук-сторінки Антоніни
Підприємниця з Вугледару Антоніна Хаджолова/фото: з фейсбук-сторінки Антоніни

Антоніна Хаджолова у прифронтовому Вугледарі розвиває дитячу студію, допомагає жінкам, які постраждали від домашнього насильства, і долучається до роботи місцевого центру «Сова».


Підприємницькою діяльністю Антоніна Хаджолова почала займатися у 2010 році, повідомляє «Бізнес-Схід». Тоді у її невеликому містечку не було дитячого центру. Психологиня за фахом з колегою взялася до роботи і відкрила дитячу кімнату, куди почали приходити мами з дітьми.

«Ми стали організовувати навчальні заняття для маленьких дітей, до нас ішли навіть з 1,5 річними, які разом з мамами долучалися до занять. Це були ігри, заняття, що розвивають увагу, пам’ять, також адаптація до дитсадка, школи. Ми створювали безпечний простір для розвитку», - розповіла Антоніна Хаджолова.

Впродовж кількох років кабінет став центром. У ньому стали шити костюми і організовувати виїзні свята для дітей.

Нові виклики з початком війни

Нові виклики з’явилися з початком війни на Донбасі. Напарниця Антоніни у 2014 році поїхала з міста, потрібно було щось робити, аби розвивати справу. Зокрема, залучати додаткові ресурси для оновлення костюмів, яких на той момент не вистачало.

«Я подумала, що потрібні великі ростові ляльки для дитячих свят. Малеча любить такі, але купити самотужки я не могла, вони коштують по 20 тисяч гривень за одну. Конкурентів поряд не було, Донецьк став закритим для нас, цей напрямок мені здавався перспективним. Я почала шукати можливості, у цей час стали з’являтися різні грантові програми», - каже Антоніна.

Підприємниця стала подавати свої заявки до різних організацій. У ПРООН, пригадує жінка, їй трохи не вистачило прохідного балу під час захисту свого проєкту. Але Антоніна не опустила руки.

«Один з моїх проєктів підтримала чеська гуманітарна організація «Людина в біді». Я зняла в оренду приміщення і придбала лего, щоб  розвивати у дітей різні навички. Через високу вартість оренди, ту кімнату я згодом закрила, але конструктор переїхав до мого дитячого центру, зараз ми активно працюємо з ним», - говорить жінка.

Ростові ляльки – новий етап розвитку

Торік мрія Антоніни втілилася – у її центрі з’явилися ростові ляльки. Найулюбленіша з них – панда, з нею охоче фотографуються і діти, і дорослі. Втілити проєкт допоміг грант від Міжнародної організації з міграції.

Для підприємниці грантодавці придбали великих ляльок – панду, смєшаріків, динозаврика Діно, черепашку Ніндзя, апарат для виготовлення солодкої вати та музичну колонку. Сума гранту склала 75 тисяч гривень.

Ставка на розвиток села

Зараз Антоніна зі своїми трьома працівницями розважають дітей у прифронтових селах. Вже відвідали Мар’їнку, Березове, Володимирівку, Катеринівку та інші села, які знаходяться на лінії розмежування. Жінка вважає, що потрібно підтримувати жителів у селах, аби вони не залишали свої домівки, а мали можливості працювати і виховувати дітей вдома.

«Спочатку трохи боялися їхати туди, а потім подумали, що там живуть родини з дітьми, у яких зараз мало свята і радості, - ділиться Антоніна. - Налагодили співпрацю з місцевою владою і зараз охоче їдемо саме до тих дітей у невеликі села, аби подарувати їм яскравих емоцій, нас стали запрошувати».

Також психологиня за фахом хоче, аби люди більше спілкувалися між собою, говорили про досягнення і проблеми і в такий спосіб знаходили шляхи вирішення цих проблем.

Активна громадянська позиція – кредо підприємниці

Разом з однодумцями у 2017 році Антоніна заснувала громадську організацію «Інтеграція в майбутнє», зараз допомагає жінкам, які постраждали від домашнього насильства. Представниці ГО надають жінкам інформаційну підтримку, співпрацюють з мобільними бригадами допомоги.

«Вугледар – невелике місто і про домашнє насильство тут не дуже хочуть говорити, але коли жінка опиняється у лікарні через побиття, настає критичний момент. Ми розповідаємо, де можна знайти прихисток, де працюють шелтори для таких жінок. Про це треба говорити більше, проблему замовчували десятиліттями, так не повинно бути», - вважає Антоніна, яка є керівницею цієї ГО.

Нещодавно у Вугледарі з’явився ще й простір «Сова». Це центр громадських ініціатив, де проходять різні тренінги та навчання для розбудови громадянського суспільства. Підприємниця каже, що можливості для розвитку є, потрібно просто бажання щось змінити.

«Я кайфую від того, що роблю. Розвиваю свій центр, навчаю і розважаю дітей, допомагаю жінкам. На все знаходиш час, якщо маєш бажання».

Підприємниця з Вугледара переконана, що майбутнє України – за малим бізнесом, адже саме підприємці найбільше наповнюють місцеві бюджети і дають роботу тим, хто живе поряд.

Найближчим часом Антоніна з командою планує відвідати інші прифронтові села, щоб подарувати дітям свято і зробити простір прифронтової Донеччини більш яскравим.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • «Ці родини як ніхто потребують яскравих вражень», - у прифронтовій Донеччині підприємниця організовує для дітей яскраві свята