Вендінговий бізнес: продаж через автомати

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Бізнес на вендінгових автоматах не вимагає великих вкладень і підійде як новачкові, так і підприємцю з досвідом.


Вендінг (vending від англ. Vend — продавати (через автомати) — продаж різних товарів і послуг через спеціальні (торгові) апарати.

Шоколад, кава, жуйки, цигарки, медичні препарати, засоби контрацепції та навіть гаряча їжа можуть реалізовуватися через автомати для вендінгу.

В Україні цей напрямок з'явився  нещодавно, але вже зарекомендував себе як досить надійний і прибутковий.

Особливості вендінгового бізнесу

·  На ринку це нова форма бізнесу;

·  Конкуренція невелика;

·  Є можливість зайняти свою нішу і отримувати дохід з перспективою розвитку бізнесу;

·  Не потрібує покупки або оренди окремого приміщення;

·  Потрібен пошук клієнтів, готових користуватися вендинговими послугами (на базі офісів або заводських цехів);

·  Мала кількість задіяного персоналу або повна його відсутність;

·  Керівництво бізнесом і відповідальність за нього лягають повністю на підприємця.

При створенні вендінгового бізнесу необхідно чітко виділити для себе цільову групу, тобто тих людей, для яких ви будете надавати послуги. Від цього вибору залежить успіх в бізнесі. Адже якщо не знати, хто є вашим потенційним клієнтом, чому віддає перевагу і де живе, то можна і прогоріти в перший місяць.

Встановивши і підключивши вендингові апарати, вам потрібно буде регулярно стежити за їх станом, тобто, якщо це платіжний термінал, то заправляти папір на чеки, якщо ж це кавовий автомат -  чистити його і наповнювати інгредієнтами.

Маючи мінімум коштів можна взяти обладнання для вендингу в оренду. Вартість буде коливатися від 800 до 1500 гривень. Ще один доступний варіант — лізинг або фінансова оренда (автомати передаються в оренду з подальшим викупом). Авансова платіжка становить приблизно 15%.  Обидва випадки дозволяють почати бізнес практично без вкладень. Досить мати кошти для відкриття бізнесу і першого орендного платежу.

Але варто мати на увазі, що термін, протягом якого буде досягнута окупність, при оформленні обладнання в оренду більш тривалий.

Необхідне обладнання та окупність

Обладнання можна купити у фірм-постачальників, яких зараз дуже багато. Поширені автомати таких виробників, як Necta, Venson, Saeco, Jofemar, Унікум, Azkoyen, Bianchi та інші. Слідкуйте за тим, щоб вам надали гарантійний талон на кожен автомат.

Вартість нових снекових торгових машин становить приблизно  100 000 грн за одиницю.

Припустимо, ви вирішили встановити автомат з продажу свіжих салатів. Обладнання китайського виробництва обійдеться від 60 до 100 тис. грн. Наповнення та пакування залежить від ваших побажань. Припустимо в середньому салат буде коштувати 50 грн., з них 25 грн - собівартість продукції (включаючи зарплату заготівника і пакувальника). Підрахуємо приблизний план продажів і прибутку за місяць роботи при мінімальному потоці клієнтів 50 чоловік на день і 20 робочих днях у місяці.

Отже, при закладених показниках автомат повністю окупить себе за 4 місяці. Варто враховувати, що при більшому потоці людей, обладнання може видавати у 5 разів більше продукції, а отже і прибуток може збільшитись у 5 разів. Для початку роботи необхідно 110-150 тис. грн. Плюс даного бізнесу, що автомати досить універсальні - їх можна використовувати для продажу різних товарів.

Тому у кожного підприємця є шанс заробити на продажах через автомати істотний прибуток. Однак для цього доведеться докласти чималих зусиль.