• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Підприємниця з Луганщини шиє одяг для французьких брендів біля лінії розмежування

Переселенець з Донецька відкрив у Маріуполі квест-кімнату, з якої почав розвивати власний бізнес

фото з особистого архіву
фото з особистого архіву

Бажання змінювати себе та простір навколо себе привело ветеринара з окупованого Донбасу до підприємницької діяльності в Маріуполі.


Переїхавши від війни до мирного Маріуполя, не маючи достатньо грошей, Микола Петаєв зрозумів, що потрібно чимось займатися.  Хоча за освітою він ветеринар, вирішив спробувати себе у підприємницькій діяльності.

“Переїхавши до Маріуполя, ми вийшли зі своєї зони комфорту, - розповів підприємець журналісту "Бізнес-Схід". - І нам нічого не залишалося, як брати себе в руки і рухатись вперед.  Якщо ти маєш ідею, ти повинен її втілювати, щоб досягти успіху. Не має нічого неможливого. Все, що нас не вбиває - робить сильнішим”.

У Миколи виникла ідея відкрити квест-кімнату, до речі, у Маріуполі в серпні 2015 року таких закладів не було. Орендував  маленьку  кімнату, маючи всього тисячу гривень, і відкрив  квест-кімнату “Застінок”. На старт власної справи у чоловіка було до трьох тисяч гривень, але відсутність грошей не лякала. Разом зі своєю родиною власноруч виготовили антураж. Активно долучилися і діти. Потроху бізнес пішов вгору.

“Одного разу до нас завітала родина, яка полюбляла  проходити квести і мала у цьому великий досвід, - розповідає Микола. -

- Але свою власну справу не наважувались відкрити. Ми потоваришували і вирішили цю бізнес-ідею втілити в життя, вже на більш масштабному рівні".

Молоді люди облаштували другу кімнату “Аліса у страні див”, яка була вже більш атмосферною та насиченою у гральному процесі.

Після цього Микола з друзями вирішили розвиватися. Знайшли вільне приміщення  та створили в Маріуполі антикафе - заклад, де потрібно платити за час і в необмеженій кількості пригощатися чаєм, кавою і снеками.

“Сюди також можна принести свою їжу, - каже підприємець. -  Але алкоголь під забороною. Гості закладу тут читають книги і грають в настільні ігри”.

На цьому Микола не зупинився - з'явилася ідея відкрити хостел “Joy”. Не дивлячись на те, що Маріуполь - промислове місто, відвідувачів було немало.

До того ж не тільки з України. Зупинялися тут фіни, греки, мексиканець та чилієць”.

"Приїжджав хлопець з Польщі, хотів потрапити в Широкино на передову, доїхав до блокпосту, до нього виникли питання і його привезли назад в хостел", - розповідає Микола.

Наразі хостел подовжує приймати гостей, але більшість зусиль Микола спрямовує на розвиток квест-кімнат. У пошуках фінансування підприємець написав заявку на грант від Данської ради, виграв та відкрив третю квест-кімнату “Гарі Поттер”. І це ще не остання реалізована креативна ідея, над іншими він продовжує працювати.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Підприємниця з Луганщини шиє одяг для французьких брендів біля лінії розмежування