• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Підприємниця з Луганщини шиє одяг для французьких брендів біля лінії розмежування

“Найвибагливіші клієнтки - наречені” – підприємниця з Донеччини розвиває мережу флористичних ательє

“Найвибагливіші клієнтки - наречені” – підприємниця з Донеччини розвиває мережу флористичних ательє/ фото: ФБ Юлія Малова
“Найвибагливіші клієнтки - наречені” – підприємниця з Донеччини розвиває мережу флористичних ательє/ фото: ФБ Юлія Малова

Підприємниця з Маріуполя Юлія Малова у 2015 році заснувала першу квіткову майстерню, зараз має мережу з трьох крамниць і планує розширювати її. Її секрет успіху – у любові до квітів та ставленні до кожного клієнта


Економістка за фахом до 2014 року Юлія Малова працювала у концертній агенції і хотіла розвивати окремо весільний напрямок. Не отримавши підтримки керівництва, Юлія звільнилася і заснувала весільну агенцію. У 2015 році відкрила першу квіткову майстерню, повідомляє “Бізнес-Схід”

“Для організації весіль, оформлення букетів я закуповувала квіти, брала багато – чек виходив до шести тисяч гривень і більше, завжди ходила до одного покупця, - згадує Юлія Малова. - Одного разу сталася неприємна ситуація, коли під час підготовки мого букета, його упустили на брудну підлогу. Продавчиня відмовилася замінити упаковку, настрій було зіпсовано, після цього випадку я вирішила, що у мене буде власна квіткова майстерня з гарним сервісом”.

Троянди з Еквадора та Кенії

Спочатку Юлія відкрила одну майстерню. Грантові проєкти не подавала, вклала свої заощадження.

Квіти для оформлення букетів підприємниця закуповує за кордоном. Каже, що ціна майже однакова з українською квіткою, а свіжою вона залишається довше.

“Квіти закордонних виробників довше зберігаються, тому я купую в Еквадорі, Кенії, Нідерландах. Доставка з моменту зрізання і доїзду до мене – два-три дні. Важливо, правильно транспортувати. Не один раз були накладки з поставками, тоді я прошу київських патрнерів виручити з поставками, вони йдуть назустріч”, - говорить Юлія.

Наречені – найвибагливіші клієнтки

За її квітами до її майстерні приходять чоловіки. Купують для жінок різного віку. Найстаршій клієнтці – 92 роки, їй букет замовив онук. Найчастіше клієнти замовляють гортензії та півонії.

“Найулюбленіші квіти – гортензії. Їх дуже люблять наречені. До речі, вони – найвибагливіші клієнтки. І я сама завжди переживаю, щоб букет вийшов таким, який хоче наречена”, - поділилася Юлія.

Підприємниця каже, що робота у бізнесі її надихає і дає простір для творчості. Секрет успіху – у любові до справи, вважає маріупольська підприємниця.

Зараз Юлія має у Маріуполі дві крамниці і ще одну в Ірпіні на Київщині. Планує також відкрити флористичне ательє у Києві.

“Коли бачу щасливі очі жінок, які отримують квіти, це найкраща похвала. Значить, ми змогли здивувати, подврувати емоції, натхнення, це мене завжди надихає”, - каже Юлія.

“Я сама вирішую, що мені робити і коли. Підприємництво – це багато свободи, я можу реалізувати свої творчі задумки. Звичайно, у мене були випадки, коли опускалися руки, бракувало грошей або не приїжджали вчасно квіти, але в цей момент завжди приходили клієнти і робили замовлення на солідний чек, я знову хотіла творити і розвиватися”, -  сказала Юлія Малова.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Підприємниця з Луганщини шиє одяг для французьких брендів біля лінії розмежування