“Життя заграло яскравими барвами”: історії жінок Донеччини, життя яких змінив Мотиваційний бізнес-клуб

https://www.facebook.com/Druzhkovkamotivationalclub/?
https://www.facebook.com/Druzhkovkamotivationalclub/?

З 2016 року у Дружківці працює Мотиваційний бізнес-клуб.


Бізнес-клуб організувала переселенка з Донецька Олена Зікєєва. Опинившись після переїзду у нових для себе умовах, Олена вирішила мотивувати інших до змін у житті. Зараз клуб нараховує 25 учасників та учасниць, життя яких змінилося. За три роки до клубу долучилися близько 400 людей, повідомляє “Бізнес-Схід”.

Наталя Юхно приїхала до Дружківки у 2014. Втративши роботу бухгалтера на підприємстві, Наталя шукала, чим зайнятися.

Наталя Юхно

Згодом познайомилася з Оленою і підтримала її ідею створення клубу, зараз жінка є керівницею Мотиваційного бізнес-клубу, громадською активісткою, лідеркою напрямку — аудиторія 50+.

«Я сама належу до такої аудиторії, це люди, виховані радянською системою, вони мають зашореність, яку треба знімати. Ця категорія хоче змінюватися, але це вкрай складно, ми мотивуємо цих людей – зустрічами, тренінгами, залученням до активностей. Незабаром плануємо розпочати серію тренінгів з медіаграмотності для жінок, я бачу, що на це є попит», — розповіла Наталя Юхно.

Наталя Науменко

Підприємниця Наталя Науменко долучилася до клубу у 2016 році. Маючи 13-річний досвід у мережевому маркетингу, Наталя хотіла змін, особистісного розвитку і залучення до суспільних процесів у житті громади.

«Три роки тому для мене стала актуальною тема брендування, я мало знала про це, побачила допис у соцмережі. Так я вперше прийшла до клубу, — згадує Наталя Науменко. — Мені сподобався колектив, я розвіяла свій власний стереотип, що брендування — це лише для великих компаній».

Жінка стала відвідувати зустрічі клубу. Вони були тематичні і щоразу мотивували її до змін, руху, активної життєвої позиції.

«Це був наче новий погляд на те, що я і так роблю. Мені підказували, що зробити, як це у своєму житті застосувати», — говорить Наталя.

Поступово Наталя долучилася до різних соціальних проєктів у Дружківці. Підприємниця також змінила власний підхід до організації масових заходів, у цьому допомогли учасниці клубу і власний досвід.

«Я стала більш активною у житті міста. Разом з нашою командою ми організовували змагання з кросмінгтону, а ще торік тому я лише спостерігала за цим. На змагання потрібні були певні гроші і у мене виходило залучити підприємців-спонсорів, хоча раніше я б не повірила, що люди дадуть гроші на таке. Нам усі чимось допомагають, інколи ми лише озвучуємо ідею, а люди кажуть, як нам можуть допомогти», — розповіла Наталя.

Одну із зустрічей відвідав підприємець з Краматорська Олександр Рудь, який розповів про свій досвід виготовлення прикрас з каміння. Наталя говорить, що його виступ став мотивуючим для учасників та учасниць клубу.

«Після того присутні замислилися і стали казати, що той досвід не йде їм з голови, що вони теж хочуть досягти таких успіхів. Я побачила, що така мотивація реально працює. Якщо ти щось робиш своїми руками, це точно комусь буде треба».  

Наталя мріє разом з однодумцями створити навчальну онлайн платформу для жінок, які хочуть змінити своє життя.

Катерина Осипова

До Мотиваційного бізнес-клубу прийшла і Катерина Осипова. Жінка втратила роботу і шукала нові можливості.

«Пам’ятаю, як під час однієї з перших зустрічей я записала у журналі свою ціль, згодом я досягла її. І мої цілі стали більш конкретними. Це дуже допомогло мені усвідомити, що я хочу і як не збитися з обраного шляху», — сказала Катерина.

Вона почала займатися скарбукінгом, свої роботи зараз продає знайомим і мріє про подальший розвиток справи.

«У клубі я усвідомила, що завжди прагнула до творчості. Я зважилася і почала робити блокноти, оздоблювати їх квітами, бісером, прикрашати іншим декором, — поділилася Катерина. — У мене виходить це, але я хочу вийти на новий рівень, аби це було не просто хобі, а приносило дохід. Завдяки бізнес-клубу я знаю, що і як робити надалі».

Олена Зікєєва

Мотивувати спочатку себе, а потім інших взялася донеччанка Олена Зікєєва. У 2016 році саме з її ідеї постав бізнес-клуб. З родиною Олена  переїхала до Дружківки, усталене життя змінилося, потрібна була мотивація і адаптація до нового. Спочатку мотиваційні техніки випробовувала на собі та рідних, згодом зрозуміла, що ними потрібно ділитися.

Олена згадує, що першими прийшли до клубу чоловіки-переселенці, які у Донецьку були топовими менеджерами, а після переїзду шукали роботу на новому місці.

«На наших зустрічах ми багато говоримо про мотивацію, саме через це життя людей змінюється. Я упевнена, що саме мотивація вирішує все в житті людини. Зазвичай мотивують внутрішні ресурси і чийсь приклад. Але якщо в середині тебе немає бажання змінитися, жоден позитивний приклад чи історія не допоможуть», — каже Олена.

За три роки роботи клубу Олена Зікєєва отримувала чимало слів подяки за те, що чиєсь життя змінилося.

«Найбільше люди дякували за розвиток активної громадської діяльності на Донеччини, за започаткування власної справи і мотиваційну підтримку у пошуку роботи», — поділилася Олена.

Не замикатися на своїх проблемах, більше спілкуватися, не боятися пробувати щось нове, працювати над самоосвітою, ставити перед собою конкретні цілі  — радять іншим учасниці Мотиваційного бізнес-клубу.

«Люди зазвичай сидять вдома, їх треба кликати, тоді вони прийдуть. Раніше, крім роботи і родини, я мало цікавилася тим, що відбувається у місті. Я стала розвивати нетворкінг, познайомилася з різними цікавими людьми, мене кличуть до себе щось провести разом. І спільно нам вдається зробити захід цікавим. Цьому я навчилася у бізнес-клубі. Для мене після знайомства з цим клубом і його учасницями життя заграло яскравими барвами. Це круто», — каже Наталя Науменко.

У грудні Мотиваційний бізнес-клуб до свого триріччя презентує фотовиставку портретів жінок, які змінилися своє життя та інших після початку спілкування у клубі.