Бізнес-ідея виробництва органічних добрив: розбагатіти допоможе природа

фото з вільних джерел
фото з вільних джерел

Ідея для тих, хто хоче започаткувати вигідний бізнес у селі.


Людина, яка потребує грошей або бажає підвищити рівень свого  добробуту, нерідко задається питанням — на чому можна заробити?

Таким людям радимо уважніше придивитися до навколишнього світу, спробувати зрозуміти, як взаємодіють його елементи — і відразу ж з'являться чудові ідеї для бізнесу в Україні. Наприклад, ми всі знаємо, що рослини ростуть за рахунок поглинання з ґрунту потрібних їм мінеральних речовин. Ґрунт поступово виснажується і, якщо фермер хоче отримати хороший урожай, то йому необхідні добрива. Ще ми знаємо, що найкращі і дружні до екології добрива — це органічні.  

А з чого виходять органічні добрива? Правильно, з усілякої органіки: відходів життєдіяльності сільськогосподарських тварин, залишків агровиробництва, харчових відходів. Тобто існує попит на екологічно чисті добрива і величезна кількість сировини, з якої  ці добрива можна зробити. Між цими полюсами і ховається прекрасна бізнес-ідея — налагодити випуск органічних добрив.

Далі справа за малим: скласти бізнес-план і втілити ідею в реальність. Бізнес-план з усіма розрахунками можна замовити в компаніях, які спеціалізуються на цьому, або написати самостійно.

Якщо ж відразу пірнати у вир бізнесу боязно, можна піти еволюційним шляхом дрібними кроками. Так вчинили, наприклад, Юрій Поляков та Ірина Миронова, засновники проекту «Львівський хробороб». Як можна зрозуміти з назви, Юрій та Ірина вирощують черв'яків. Черв'яки переробляють органічні відходи в гумус.

Спочатку засновники ставилися до свого проекту як до хобі, вкладаючи в його розвитку всього по 50 доларів в місяць і витрачаючи на догляд за підопічними по годині в день. Однак, поступово справа набула комерційний оберт: гумус стали купувати тепличні господарства для добрива, а самих хробаків реалізовували рибалкам на наживку через спеціалізовані магазини. Зараз у «хроборобів» понад 60-ти черв'ячних сімей і далекосяжні плани з розвитку бізнесу. Зокрема, у них є намір інтегрувати підприємство по переробці органіки в міську інфраструктуру, що допоможе перетворити відходи їжі, що в достатку генеруються міським населенням, в цінну сировину для екологічно чистого добрива.

Ось таким чином тривіальні, здавалося б, ідеї штовхають людей на шлях до майбутнього процвітання.