З бухгалтерії Донецького аеропорту у клінінговий бізнес: історія переселенки Ганни Горіної

власне фото
власне фото

Переселенка з Донецька Ганна Горіна за допомогою грантів на новому місці змогла організувати клінінговий бізнес.


У 2014 році бухгалтерка Донецького аеропорту Ганна Горіна, переїхавши до Сєвєродонецька, довгий час намагалася знайти роботу, повідомляє «Бізнес-Схід».

Працювати в бюджетній сфері, маючи малу дитину на руках, для неї було не дуже зручно через графік роботи. І тоді постало питання про необхідність займатися власною справою.

«Я поставила собі питання: «А що я вмію?», — розповідає Ганна. — У Донецьку я працювала успішним бухгалтером в аеропорту, мене цінували та поважали. І весь час я приділяла бухгалтерській справі і більше нічим не займалася. І перше, що мені спало на думку: я вмію прибирати. Тоді і виникла ідея відкрити хімчистку. На колишній роботі, в аеропорту, я бачила, як дівчата працювали з пилососом із опцією вологої чистки для чищення килимів і м’яких меблів».

Ганна Горіна написала заявку на мінігрант. Отримавши необхідну суму, купила професійний пилосос. Та почала запропоновувати свої послуги. Клієнтів шукала через оголошення на міському сайті.

«Сєвєродонецьк не надто велике місто, але були клієнти, як не дивно, — каже власниця клінінгового бізнесу. — Дуже багато людей питали: а ви займаєтеся прибиранням? І я замислилась над розширенням свого бізнесу. Написала на грантову підтримку від ПРООН на розвиток клінінгових послуг, закупила необхідне обладнання. Знайшла гарних співробітників. Зараз до нас звертаються і з Рубіжного, зі Сватового, Лисичанська, Кремінної, зі Станиці Луганської. По всьому регіону їздимо. І попит є».

Ганна постійно розвивається, відвідує різноманітні тренінги, семінари. Її підхід став більш професійний. Рівень послуг тепер на порядок вищий за той, з якого починався бізнес. Наразі вона заключає договори з великими підприємствами та організаціями на свої послуги.

Така робота з людьми для колишньої бухгалтерки була дещо незвичною, але Ганна зазначає, що не треба боятися.  Найголовніше для початківця — обирати те, що вмієш та починати з малого. Таким вона бачить рецепт успіху.