Бізнес-ідея доставлення їжі в офіси

pexels.
pexels.

Як організувати успішний бізнес з доставляння в офіси готових домашніх страв.


Чи ви коли-небудь замислювалися про те як і де харчуються середньостатистичні офісні працівники? Правда така, що переважна їх більшість приносить їжу з собою в контейнерах з дому і обідає безпосередньо на робочих місцях. Але, як свідчать часті опитування, більшість залюбки відмовилась би від такого щоденного ритуалу, адже це не завжди зручно: одним ніколи готувати, іншим незручно возити з собою на роботу харчові контейнери, треті просто хочуть з’їсти ситний, свіжоприготований обід.

Можна допомогти всім цим людям одним простим бізнес-рішенням: потрібно організувати доставляння готових обідів прямо на робоче місце. І не просто обідів, а повноцінних обідів домашнього приготування. Це відмінний варіант бізнесу для жінок і підприємців-початківців.

Найголовніше в цьому бізнесі — смачні обіди та різноманітне меню, яке буде подобатися клієнтам. Рекомендуємо передбачити меню по днях тижня: і продукт не встигне зіпсуватися, і клієнти оцінять різноманітність. До того ж, кожен день пропонуючи нові страви, ви показуєте, що продаєте свіже, а не вчорашні залишки. Це вселяє довіру.

У меню можна включити різні каші, м’ясні та рибні страви, пельмені, супи, гарніри з картоплі, салати, випічку. Можна продавати комплексні обіди, які включають гаряче + друге з гарніром або салат. А можна пропонувати кожне блюдо окремо. Вивчіть пропозиції конкурентів. Почніть з недорогих кафе і ресторанів, їдалень, що пропонують бізнес-меню. Потім, коли приблизно визначитеся з офісами, де будете продавати свої гарячі обіди, вивчіть меню закладів громадського харчування, які знаходяться поруч з офісними будівлями. Зберіть якомога більше інформації про те, які страви пропонують і скільки коштує замовлення. Це дозволить встановити оптимальну ціну та правильно скласти своє меню.

Де і як знайти клієнтів?

Потенційних клієнтів можна шукати декількома способами: підготувати рекламні листівки про свою пропозицію та поширити їх серед потенційних клієнтів. Також можна зв’язатися з керівниками підприємств, щоб укласти договори з офісами на корпоративне доставляння їжі. Але, більш дієвий метод — приготувати пробну партію домашніх обідів і в обідній час особисто пройтися по місцях роботи потенційних клієнтів. Дати спробувати продукцію — кращий спосіб прорекламувати її. Якщо обіди сподобаються, то перші клієнти з’являться дуже швидко.

Корисні поради по відкриттю бізнесу на доставлянні бізнес-ланчів,  які дозволять зробити ваш бізнес простішим, кращим та більш прибутковим:

-вивчайте смаки клієнтів, спостерігайте за тим, що їм подобається;

-аналізуйте, які позиції меню найбільш затребувані, а які продаються рідше;
виключайте нерентабельні страви з меню і пропонуйте натомість те, що подобається вашим клієнтам;

-завжди пропонуйте клієнтам закуски — солоні або свіжі (залежно від сезону) огірки чи помідори, квашену капусту, овочі по-корейськи і так далі;

-робіть закупівлі продуктів на оптових базах або продовольчих ринках. Вибирайте тільки якісні товари. Не економте на продуктах, від їх неналежної якості збитки можуть в кілька разів перевищувати заощаджену суму;

-слідкуйте за тим, щоб продукція завжди була свіжою, смачною, акуратно приготовленою та упакованої, головне — доставленою ще гарячою;

-плануйте меню так, щоб інгредієнти в різних стравах повторювалися. Наприклад, якщо ви готуєте курячу локшину на бульйоні, передбачте в цей же день салат з курячим філе. Це дозволяє економити на часі приготування, заощаджує витрати продукту, дозволяє уникати непотрібних залишків продуктів і спрощує планування покупок.

Так чи інакше, доставляння бізнес-ланчів домашнього приготування спрощує життя офісним працівникам, а підприємцю дає можливість заробити. Вам головне зрозуміти, що зручно, смачно і дешево — три головних критерії, за якими обирається бізнес-ланч, повинні з’єднатися саме у Вашому проєкті.

Щоб запустити свій великий бізнес з доставляння їжі додому і в офіси, дотримуйтесь наведеної нижче інструкції:

складіть бізнес-план, розробіть меню, наведіть довідки про заклади громадського харчування, які не мають власної служби доставляння;

ознайомтеся з санітарними нормами;

зареєструйте ПП або ТОВ, встаньте на облік в податковій;

дайте оголошення про набір персоналу і почніть підшукувати працівників;

займіться оформленням медичних книжок;

замовте розробку сайту і мобільного додаток.

укладіть договір із друкарнею на виготовлення реклами;

орендуйте відповідне приміщення (що відповідає нормам СЕС — для харчового виробництва, офісне — для організації диспетчерської служби);

закупіть необхідне обладнання.

навчіть персонал, дайте чіткі посадові інструкції.

укладіть договір із компанією, що займається наданням бухгалтерських послуг;

протестуйте роботу команди на всіх етапах, доручіть знайомим зробити пробні замовлення;

проведіть стартову рекламну кампанію і запустіть бізнес.