Бізнес на тонуванні вікон у квартирах та офісах

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Одним із видів перспективного бізнесу в сфері послуг є тонування вікон міських квартир і офісних будівель.


Напевно ви вже не раз зустрічали у своєму місті чи навіть селищі тоновані вікна приватних будинків, квартир та офісних будівель. Але навряд чи замислювалися про те, що це досить прибутковий вид бізнесу, який може не тільки прогодувати свого власника і його родину, але й має непогані перспективи розвитку в майбутньому. Тонування вікон квартир, будинків та офісів однозначно підійде бізнесменам-початківцям у сфері будівництва, які не мають достатнього стартового капіталу для відкриття великого підприємства. Взимку, як ви розумієте, замовлень набагато менше, але цей час можна успішно використовувати для реалізації деяких зимових бізнес-ідей.

Трохи про технічну сторону бізнесу

Перш ніж перейти до опису організації бізнесу, давайте розглянемо, які плівки для тонування взагалі бувають, які з них користуються великим попитом у замовників, а які не дуже популярні. Відмінність тонувальних плівок полягає не тільки у відтінку, відсотку прозорості, але і в цільовому використанні. Плівками для тонування обклеюють не лише шибки, але й міжкімнатні двері, меблі, прозорі елементи інтер’єру тощо.

Як розповідають бувалі гравці ринку, найбільшим попитом у клієнтів користується сонцезахисна плівка — це самий «ходовий» товар. Така плівка може бути матовою, глянсовою, дзеркальною, повністю непрозорою з зовнішнього боку, мати якийсь відсоток пропускання світла або поєднувати кілька описаних властивостей. Відтінки такої плівки різноманітні: чорні, коричневі, жовті, червоні, сині, зелені — на будь-який смак і колір. Сонцезахисне тонування вікон за кількістю замовлень випереджає всі інші види тонування.

Наступна за популярністю — ударостійка плівка. Така плівка знаходить своє застосування там, де існує ризик розбивання віконного або дверного скла. За рахунок багатошарової структури плівка значно зміцнює тендітну поверхню скла, а в разі розбиття осколки залишаються триматися на плівці, а не розлітаються в усі боки. До ударостійкої плівки можна віднести також броньовану плівку, яка може витримати влучення кулі. Далі йде декоративна плівка. Маючи високий відсоток прозорості, така плівка застосовується переважно для прикрашання інтер’єру — перегородок зі скла та інших елементів дизайну.

Також набирає стрімкої популярності енергозберігаюча плівка. Така плівка покликана вирішити відразу дві проблеми – сприяє потраплянню світла в приміщення і затримує тепло всередині нього. Існують також інші різновиди захисних плівок на вікна, наприклад, атермальна плівка. Атермальне тонування вікон будівель потрібне для пропускання в приміщення максимуму сонячного світла, при цьому плівка перешкоджає проникненню шкідливих для здоров’я людини, меблів, для живих організмів (квітів, акваріумних рибок тощо) ультрафіолетових та інфрачервоних променів.

Зрозуміло, в пропонованому клієнтам асортименті рішень для тонування вікон квартир, будинків і офісів повинні бути як найпопулярніші, так і нестандартні варіанти. Задовольнивши примхи клієнта, ви заслужите репутацію надійного та відповідального постачальника послуг.

Як набратися досвіду?

Якщо ви вирішили займатися тонуванням вікон, то запам’ятайте, що цей вид діяльності є свого роду професією. Тому ви повинні не тільки отримати практичні навички поводження з плівками, але й знати специфічні особливості даного матеріалу. Тому для початку набирайтеся досвіду на вікнах власного будинку або квартири. Потім переходьте на друзів і знайомих, які виявили бажання спробувати новинку. Їм можна пропонувати цю послугу за пів ціни або й зовсім безкоштовно. Звичайно, найідеальнішим варіантом буде попрацювати в компанії, що надає подібні послуги, так би мовити, «спробувати» бізнес зсередини.

Який інструмент і технічні засоби знадобляться в бізнесі?

Насамперед це сама тонувальна плівка, яку потрібно закуповувати у оптових постачальників. Важливо знайти якісного постачальника віконних плівок. Це основний витратний матеріал, він може розрізнятися за ціною і якістю, але не слід забувати, що саме від їх співвідношення залежить задоволеність клієнта послугою. Варто відзначити, що тонувальна плівка має більше ста видів і різні призначення, таким чином споживача послуги можна буде шукати у різних сферах. Також буде необхідний ріжучий інструмент — ножиці, ножі та різаки, заточені під різними кутами. Також не забудьте про гумові і пластикові шпателі для розгладження плівки та пульверизатор для розбризкування миючого розчину. Плівка клеїться тільки на ретельно оброблену поверхню, тому розчини для знежирення поверхонь будуть просто необхідні, їх можна купити в будь-якому супермаркеті, як і миючі засоби для вікон. Один із важливих моментів — відносини з постачальником плівки. Канал постачання має бути безперебійним і надійним — всі поставки повинні виконуватися в обумовлений термін.

Пропонований постачальником асортимент має бути хоча б на декілька одиниць товару, але більшим, ніж у конкурентів, чий прайс-лист і принципи роботи вам слід ретельно вивчити перед початком роботи. Найкращий варіант – мати не один, а 2-3 надійних канали постачання продукції, щоб у разі збою мати «запасний варіант». До речі, плівка для тонування вікон у квартирі не такий уже й дефіцит, і знайти постачальника проблем не складе, напевне буде достатньо 30-40 хвилин, проведених в інтернеті, а також кількох телефонних дзвінків. Для початку можна не витрачати грошей на оренду приміщення під офіс і вести свою діяльність одному, виїжджаючи до клієнта для консультації та надання послуги.

Щодо ціноутворення, то перед встановленням цін на свої послуги з тонування вікон доцільно буде вивчити ринок конкурентів. Встановлювати ціну за роботу необхідно на підставі тарифів конкурентів і вартості матеріалів, витрачених на надання послуги.

Як подати свої послуги

Реклама, як і організація самого бізнесу, так само не повинна бути дорогою. Багато власників квартир навіть не здогадуються, як можна естетично сховатися від сонячних променів у приміщенні, тому оголошення, розклеєні біля під’їздів будинків, рекламні флаєри та листівки у поштових скриньках мешканців, кілька оголошень в місцевих газетах — ось і все, що потрібно, щоб протягом тижня до вас звернулися перші замовники. Далі — справа сарафанного радіо, яке обов’язково залучить до вас нових клієнтів.

Зрозуміло, тонування вікон в офісі якої-небудь компанії принесе вам набагато більше прибутку, ніж та ж робота в квартирі у приватної особи, тому основний «меседж» в рекламі потрібно доносити саме компаніям. Для цього доцільно створити власний сайт в інтернеті і сторінки в соціальних мережах. У століття інформаційних технологій споживачі послуги будуть шукати вашу фірму в інтернеті. На сайті можна розмістити тарифи і види послуг. Також варто вказати регіон роботи і куди співробітник може виїхати для надання послуги.

По мірі того, як клієнтська база буде рости, можна взяти на роботу помічника. З часом знадобиться і приміщення під офіс. І, звичайно ж, не варто зупинятися тільки на послугах з поклейки плівки на вікна. Асортимент послуг потрібно розширювати або в напрямку інших робіт з ремонту, або наданням, наприклад, клінінгових послуг.