Анна Дудля: “Займайся своєю улюбленою справою і змінюй світ на краще”

фото з особистого архиву
фото з особистого архиву

Молода покровчанка своє захоплення танцями перетворила на власну справу.


Анна Дудля, керівник шоу балету та танцювальної студії у прифронтовому Покровську, розповіла журналісту “Бізнес - Схід” про те, через що їй довелося пройти, і чому улюблена справа дівчини в підсумку виявилася прибутковою та захоплюючою.

Вже більше 10 років вона веде тренерську діяльність. Сьогодні Анна Дудля успішно навчає різним видам танців всіх бажаючих у своїй студії, веде ютуб-канал, на якому розміщує тренування та корисні поради. Та її шлях до успіху був не дуже простий. У нелегкий період свого особистого життя саме танці допомогли їй подолати труднощі та повірити у себе.

Ще у 2008 році Анна пішла на курси східних танців і вже через декілька місяців стала переможцем у багатьох танцювальних конкурсах.

“Коли я вирішила, що танці стануть моєю основною професією та заробітком, зіткнулася зі скептикою від рідних та близьких, - розповідає Анна Дудля.  - Вони неохоче підтримували мою ідею, хоча раділи результатам. Я постійно чула, що мені у танцях доведеться більше витрачати, ніж заробляти. На той час я взагалі не думала про заробіток, а раділа тому , що в мене є можливість тренувати”.

Після закінчення навчання в інституті молода тренерка вийшла заміж, народила дитину.  Після декрету близькі люди і друзі радили шукати роботу за фахом економіста, аргументуючи тим, що танці не затребувані у невеликому місті. Рік дівчина працювала в ЖЕКу.  Пройшла, як вона говорить, швидкий курс “відгавкування”, коли кожного дня доводилося слухати одні й ті ж репетування про подорожчання комуналки та скарги на тяжке життя від споживачів.

Тоді Анна зрозуміла, що деградує, і потрібно щось змінювати в своєму житті.

“Після декрету я повернулася у старий танцювальний колектив, який не дуже підтримав мене, - каже Анна. -  Мені прямо сказали, що я втратила навички, і більше мені не потрібно тренувати. Зібравши всю волю в кулак, я наполегливо почала особисті тренування і пошуки роботи. Директор одного з місцевих спортклубів запропонував мені вести секцію сучасних танців. І я погодилась”.  

Анна завжди намагалася розвиватися у танцях, вивчати нові стилі та напрямки. У Харкові дівчина пройшла курси навчання тренером з фітнес-зумби. Повернувшись до рідного міста, до неї прийшла креативна ідея створити шоу балет “Gentle woman” під гаслом “Яскраві фарби вашого свята”. На диво він стрімко набрав популярність. Пішло багато замовлень на корпоративи та свята.  

 

“Тепер я вже розумію, що немає меж для фантазії. Вигадала ідею- треба втілювати, - зазначає керівниця шоу балета.  - Думка не дасть мені спокою, якщо я її не реалізую. На Донеччині нас вже добре  знають. Вірю, що в майбутньому будуть виступи по всій Україні. Рік тому прийшла ще одна ідея створити ютуб-канал «Анна Gentle Woman». Там я розміщую фітнес та кардіо тренування. Це онлайн курс для бажаючих схуднути, є окремий напрямок для здоров'я - пілатес стронг та корисні вправи, як швидко сісти на шпагат”.

Зараз молода тренер з фітнесу Анна Дудля працює над тим, щоб зламати стереотип, що танці, пілатес або фітнес – це заняття тільки для молоді. Намагається залучити старшу аудиторію, організовує акції для тих, кому за 50 років. Впевнена, що жінки в любому віці повинні любити та поважати себе. Взагалі Анна проводить та організовує дуже багато активностей у місті. Наприклад, влітку організувала яскравий фестиваль “Івана Купала”, постійно проводить цікаві та різнопланові марафони схуднення.

«У нашому місті все більше людей прощаються з хибними стереотипами «я не була худою, значить і не буду», «я вже в віці, і це не для мене». Моїй найстаршій клієнтці 65 років, і вона планує і в 80 років танцювати. Здоров'я потрібно всім, і до мене приходять ті, хто це розуміє. Дівчата розповідають, що після тренувань у них   проходять болі при менструації, болі в спині, у деяких, нарешті, виходить завагітніти, нормалізується тиск. Тільки заради цього варто ходити на тренування!».

У Анни багато планів і ідей на майбутнє. Вона планує у сусідньому Мирнограді відкрити спортивно-танцювальну студію. Також є чудовий оздоровчий проєкт для дітей, який вона вже поступово почала реалізовувати, проводячи тренування у дитячому садочку.

“Головне -  вибрати напрямок для душі! Отримувати задоволення від того, чим займаєшся, - підсумовує Анна. -  Життя одне, і ми у себе і у своїх близьких одні! Потрібно завжди піклуватися про себе і про своє щастя, і тоді ми зможемо цим щастям поділитися з оточуючими. Це мій девіз по життю”.