Відкриття манікюрного кабінету

фото: unsplash.com
фото: unsplash.com

Нігтьовий сервіс є популярним напрямком бізнесу, який динамічно розвивається.


Бажання бути красивими супроводжує людство протягом усієї його історії. Незважаючи на всю нестабільність, потрясіння і катастрофи, це прагнення дуже сильне і люди готові вкладати кошти у свою зовнішність і доглянутість.

Фахівці очікують, що український ринок манікюрних послуг продовжить динамічно розвиватися. Цьому сприятимуть зростання доходів населення, слабка насиченість ринку в локальних районах, тенденції моди, розвиток світової індустрії краси. На сьогоднішній день попит на послуги манікюрних салонів досить високий.

Ринку манікюрного сервісу притаманний високий рівень конкуренції. Манікюрні салони представлені в різних форматах і території: в кожному торговому центрі, в центрі міста, спальних районах та навіть у приватних майстрів на дому. Незважаючи на високий рівень конкуренції, який спостерігається на ринку, ніша спеціалізованих манікюрних салонів заповнена не до кінця.

Як і для створення будь-якого бізнесу, для того щоб відкрити манікюрний салон знадобитися стартовий капітал. Його має вистачити на оренду приміщення (ціна залежить від регіону, в середньому по Україні 700 гривень за квадратний місяць, близько 5 тисяч гривень за 50 кв. м), ремонт орендованого приміщення (130 тисяч гривень), обладнання.

Пройшовши всі процедури і отримавши необхідні дозволи, можна приступати до ремонту і декорування приміщення. Можна залишити все як є, але практика показує, що будь-яке орендоване приміщення потребує як мінімум косметичного ремонту, на який йде близько 2000 гривень за квадратний метр.

Потім настає період закупівлі обладнання для манікюрного салону. Від якості та рівня устаткування і супутніх аксесуарів залежить успішність, прибутковість і рентабельність манікюрного салону. Вони повинні бути виготовлені за останніми технологіями і бути зручними і зрозумілими майстрам манікюру. Крім цього, не забувайте про естетичну складову, обладнання повинно органічно поєднуватися з інтер’єром салону.

Середній кошторис витрат:

- приміщення (при купівлі середня ціна по Україні – 7 000 гривень; при оренді – 600 гривень за квадратний метр)

- ремонт і оформлення приміщення (в середньому 150 тисяч гривень);

- обладнання (у розрахунку на 5 робочих місць: 2 педикюрних крісла, 3 манікюрних столи і 2 лампи для нарощування нігтів – 150 000-155 000 гривень);

- лаки, акрил, гель, крему, тіпси і т. д. (28 тисяч гривень);

- заробітна плата майстрів (50% від щоденної виручки).

Нігтьовий сервіс відноситься до бізнесу салонів краси, надаючи вузькоспеціалізований перелік послуг. У манікюрному салоні надаються послуги з догляду за нігтями рук та ніг.

На сьогоднішній день ринок пропонує величезну кількість процедур по обробці, реставрації та нарощуванню нігтів.

Стандартний набір послуг манікюрного салону включає:

- послуги по догляду за нігтями і шкірою рук: різні види манікюрів, скраби та маски для рук, парафінотерапія, обгортання, зволоження, масаж і т.д .;

- моделювання та зміцнення нігтів гелем, акрилом і т.д .;

- дизайн нігтів: покриття лаком, гель-лаком із застосуванням різних технік;

- педикюр.

В якості додаткових послуг нігтьового сервісу можуть виступати SPA-догляд, арома пілінг, арома масаж, лікувальне покриття та інші послуги. Для початкового етапу рекомендується зосередитися на основних та найбільш потребуючих послугах. Це дозволить заощадити на придбанні витратних матеріалів.

Таким чином, конкретний перелік послуг нігтьового сервісу залежить від наявності обладнання, фірм-постачальників витратних матеріалів, рівня професіоналізму майстрів, фантазії власника бізнесу.

Для встановлення точної вартості кожного виду послуг слід провести аналіз конкурентів. На першому етапі роботи рекомендується поставити ціни трохи нижче, ніж у конкурентів.

Чистий прибуток при виході на плановий обсяг продажів становить близько 20 000 гривень в місяць. Вихід на плановий обсяг продажів очікується на сьомий місяць роботи. Відповідно до розрахунків, початкові інвестиції окупляться на сьомий місяць роботи. Рентабельність продажів в перший рік роботи складе 27,8%.

Варто відзначити, що нігтьової бізнес постійно розвивається, щоб салон залишався популярним необхідно постійно бути в курсі нових тенденцій і проходити перекваліфікацію.