Актуальність бізнесу на бровах

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Як відкрити brow bar: поради підприємцям-початківцям.


Brow bar — студія стилістики брів, міні-салон з корекції брів, де обслуговування клієнта та виконання різних операцій виконується одним майстром за одним робочим місцем. Фактично, броу бар — це профільний салон краси, який працює виключно з бровами. Корекція, макіяж, забарвлення, стилістика, нарощування брів — ось не повний спектр послуг такого салону.

Попит на дані види послуг сьогодні обумовлений, перш за все, модою. Представниці прекрасної статі, що стежать за останніми тенденціями в області краси, вважають за краще «носити» широкі і виразні брови.

Зрозуміло, модні тенденції мінливі, і даний тренд можливо не завжди буде таким затребуваним. Однак клієнти, які хоча б один раз отримали шанс порівняти роботу універсальних майстрів і професійних броу-фахівців, в будь-якому випадку зроблять вибір на користь останніх.

Перш, ніж почати свою справу і розробляти бізнес-план під свій броу бар, слід зрозуміти, які плюси і мінуси існують у бізнесі на бровах. Отже, до переваг можна віднести:

актуальність бізнес-ідеї;

невеликі вкладення в малий бізнес;

можна працювати за франшизою, або створити свій бренд;

не потрібен великий штат фахівців;

досить невелика площа приміщення для роботи;

мінімальні вимоги щодо оподаткування.

Серед основних недоліків — два глобальних:

• відкривати броу бар вигідно тільки у великому, або середньому за масштабом місті. В маленьких містечках з населенням до 50 тис. попит буде мінімальний, і вкладення будуть довго окупатися.

• потрібна сильна рекламна стратегія, щоб залучити клієнтів, які ще не замислюються над тим, чи потрібні їм зміни в зовнішності і чи готові вони міняти дизайн своїх брів.

Прийнявши до уваги плюси і мінуси цієї бізнес-ідеї, слід поетапно пройтися всіма пунктами бізнес-проєкту. І розпочати потрібно з аналізу ринку та конкурентів.

Щоб бізнес-ідея була реалізована правильно, а рентабельність вкладень була високою, салон для корекції брів слід розмістити в максимально зручному для цільової аудиторії місці. Питання локації при розробці бізнес-плану броу бару є принциповим, тому що успіх розвитку, база клієнтів і популярність салону багато в чому залежать від цього фактору.

Одна з величезних переваг вибору цієї ідеї в якості бізнесу полягає в тому, що броу бар не вимагає серйозних фінансових вкладень. Єдині великі вкладення в салон будуть потрібні на меблі, необхідні для комфортного обслуговування клієнтів. Так, закупівля крісел для клієнтів, дивана, столика, дзеркал, світильників для 3-х робочих місць, стійки адміністратора, матеріалу для роботи обійдеться приблизно в 200 тис. гривень.

Окрему увагу слід приділити освітленню. Світло має бути досить яскравим, щоб майстер максимально вірно міг підібрати тон фарби і вивірити форму брови.

Будь-який заклад краси цінується, в першу чергу, за «золоті руки» майстра. Адже ніхто не прийде двічі в красиве, ефектне місце біля його будинку, де йому зіпсували форму брів. Тому підбір кадрів в броу бар — це особливий і дуже важливий етап створення свого бренду та іміджу.

Ключова особа в цьому ланцюжку — це сам броу-фахівець. Щоб найняти співробітника, який допоможе розвиватися вашому бізнесу, а не зіпсує імідж на самому початку, вивчайте резюме і просіть рекомендації з попереднього місця роботи. Оцінити навички і досвід б’юті-майстра можна на пробних моделях, яких запрошують для безкоштовної презентації робіт.

Рентабельність броу барів досить висока. У разі, якщо потік клієнтів вже налагоджений, потенційний дохід одного робочого місця в салоні за день складе приблизно 4000-5000 гривень. Тобто середній чек в броу барі становить 350-400 гривень, а обслужити за день майстер може близько 10-12 осіб. В середньому на одного клієнта йде приблизно сорок хвилин. В невеликому салоні з двома робочими місцями прибутковість за місяць, таким чином, складе близько 190 000 гривень. За вирахуванням регулярних витрат (комунальні платежі, зарплата майстрам, витратні матеріали, реклама, податки, оренда) чистий прибуток буде 110 000 гривень в місяць.

Як бачимо, відкриття броу бару має досить просту схему і не вимагає серйозних капіталовкладень і якихось специфічних знань.

При цьому дана ринкова ніша тільки починає заповнюватися. Тому, якщо грамотно вибудувати маркетингову стратегію і найняти досвідчених майстрів, то можна не особливо побоюватися жорсткої конкуренції.