Анна Матвієнко: «Наша мета — надавати на Донеччині якісні сучасні медичні послуги»

фото: Анна Матвієнко
фото: Анна Матвієнко

Як сімейний медичний бізнес родини Матвієнків розвивається у промисловому Добропіллі.


Ще 4 роки тому, після закінчення вишу, Анна Матвієнко шукала роботу фізичного реабілітолога, а зараз вона — успішна власниця медичного бізнесу у Добропіллі.  Про те, як родина створила успішну справу дізнавалася журналістка «Бізнес-Схід».

«Розвитку нашого з чоловіком сімейного бізнесу допомогли наші клієнти»

Анна Матвієнко: ще пару років тому я працювала медсестрою в кабінеті масажу місцевої лікарні. Закінчивши ВНЗ, не змогла знайти роботу за фахом фізичного реабілітолога. Тоді і спало на думку відкрити свій масажний кабінет.  На базі санаторію-профілакторію, який не працює, орендували вільні кабінети, де почали надавати послуги дерматолога і косметолога. Починали ми з малого, а зараз в нашому центрі працюють 8 фахівців. Лікарі всі з вищою медичною освітою і з великим досвідом роботи. Розвитку нашого з чоловіком сімейного бізнесу допомогли наші клієнти. Завдяки їм я стала дізнаватися, які послуги актуальні в нашому місті, а які й зовсім не надаються. Ми почали розширювати нашу сферу діяльності. Надаємо різні послуги: масаж, лікарська косметологія, всі види косметичних послуг. Намагаємося вводити послуги, які цікавлять жителів нашого міста. На сьогодні ми маємо сучасний медичний центр.

Мій чоловік хірург за освітою. Напрямок хірургія — це його профіль. У медичному центрі він займається малим оперативним хірургічним втручанням.
Останнє наше придбання — це лазер останнього покоління, в Донецькій області мало де є подібне обладнання. Завдяки цьому у нас є послуга — лазерне видалення вен.
А я працюю фізичним реабілітологом, в основному мої клієнти — це маленькі дітки. Весь свій час ми присвячуємо роботі, і тому як розширити  можливості нашого центру.  Наш клієнт  постійно мотивує розвиватися, людям подобається що ми надаємо сучасні послуги. Для маленького шахтарського містечка це важливо. 

«Наш бізнес став розвиватися як сніжний ком»

Ми поставили собі за мету розвивати  медичну бізнес-індустрію в промисловому місті. І відтоді наш сімейний бізнес став розвиватися як сніжний ком. Відкривши магазин медичної техніки — забезпечили населення товарами медичного призначення,  такими як милиці, палиці та інші. Раніше придбати все це було дуже проблематично. Коли  я призначала своїм клієнтам програму з реабілітації з необхідністю придбання спеціального взуття, корсету тощо, для багатьох це було великою проблемою.

Ще на самому початку нашої діяльності, ми запустили цех з виробництва бахіл. Після участі в програмі «Український донецький куркуль» закупили автоматизовану лінію з виробництва. Можна сказати, що наш бізнес складається з трьох напрямків: медичний центр, магазин медичного призначення, цех з виробництва. Наша мета — надавати якісні сучасні медичні послуги для наших клієнтів.  

«Для мене дуже важливо професійно розвивати не тільки себе, а й моїх фахівців»

Я сама постійно навчаюся та розвиваюся. Проходила навчання в європейських клініках. Останнє навчання в Європі було з теми «Управління медичним підприємством». Також організовую на базі свого центру навчальні програми для наших спеціалістів, запрошую провідних фахівців України. Нещодавно лікарі нашого центру проходили навчання за ботулінотерапії для професіоналів, контурній пластиці — це дорого коштує, але тільки так ми впевнені, що можемо надавати якісні послуги.

Мені дуже приємно, що нашу роботу високо цінують. У 2017 році Донецька торгово-промислова палата відмітила нас нагородою в номінації сімейний бізнес, а у 2018 році мене нагородили на конкурсі «Підприємець року», в номінації стартап року. А в нинішньому 2020 році вручили Премію кабінету Міністрів України. Це важливо, тому що дає розуміння, що наша робота важлива для людей, і мотивує йти далі.