Креативна бізнес-ідея: виготовлення іграшок ручної роботи

фото: Майстриня Катерина Лисенко
фото: Майстриня Катерина Лисенко

Бізнес для тих, хто полюбляє творчу роботу.


Іграшки – це цікава бізнес-ідея для тих, хто бажає заробляти в домашніх умовах своїми руками.

Ідея бізнесу: виробництво ляльок ручної роботи вдома
Звідки ведемо бізнес: будинок, квартира
Основні витрати: придбання швейного обладнання
Необхідне обладнання: швейна машинка
Витратні матеріали: тканини, нитки
Початковий капітал: від 7000 грн до 16 000 грн
Термін окупності: від 1-го місяця
Можлива прибуток: від 5000 грн до 20 000 грн

Любите шити, ліпити з глини чи майструвати із дерева дрібні деталі – чудово! Можна спробувати виготовляти цікаві та оригінальні фігурки, м’які іграшки. Ще один варіант, щоб почати власну справу на хобі. З мережі інтернет можна з’ясувати, що ціни на деякі моделі можуть сягати 300 доларів.

Головне – не боятися розказувати про свої захоплення та уміння знайомим. Саме така аудиторія може стати вашими першими клієнтами. Унікальні та оригінальні речі власного виробництва дуже цінуються закордоном, продавати їх можна на таких сайтах як Amazon чи Etsy.

Особливості виготовлення іграшок ручної роботи

Ви зможете почати свою справу з мінімальними вкладеннями і ризиками (в гіршому випадку, якщо ваш бізнес «не піде», ви просто закриєте ФОП, а непродані іграшки роздаруєте друзям і рідним). Це цікавий напрямок, що має непогані перспективи для розвитку. Втім, в цьому полягає і недолік – перші кілька місяців роботи не варто розраховувати на великий прибуток.

Швидше за все, всю свою виручку вам доведеться вкладати в подальше розширення свого виробництва, закупівлю матеріалів, пошук нових покупців. Багатьом так і не вдається вийти на великі обсяги продажів і їх захоплення так і залишається хобі, яке приносить більше задоволення, ніж грошей.

Де шукати покупців на іграшки ручної роботи

Починати шукати своїх перших покупців найкраще в своєму оточенні. Зшийте кілька різних іграшок і покажіть їх своїм друзям і знайомим, створіть групу в соціальних мережах або свою тему на регіональному форумі. Радьтеся зі своїми потенційними замовниками і прислухайтеся до критики. Запропонуйте невеликим кафе і тематичним ресторанам в вашому місті свої вироби для прикраси їх інтер'єрів. Останнім часом особливо популярний стиль шеббі-шик або ретро в оформленні інтер'єрів закладів громадського харчування, і ваші наївні іграшки можуть відмінно вписатися в таке оточення.

Витрати для відкриття бізнесу з пошиття авторської іграшки

Початкові витрати для початку власного бізнесу з пошиття авторської іграшки складуть не більше 2 тисяч гривень. Ці гроші підуть на закупівлю матеріалів та необхідного обладнання (наприклад, швейної машинки). Але, швидше за все, все з перерахованого вище у вас вже є, як і досвід виготовлення текстильних ляльок, так що додаткові вкладення можуть вам і зовсім не знадобитися. При такому варіанті роботи цей напрям можна розглядати скоріше як підробіток – джерело додаткового, але ніяк не основного доходу.

Як продати?

Як правило, продаж ляльок можна і бажано реалізувати через інтернет. Для цього необхідно:
- вибрати напрям в рукоділлі і продовжувати розвиватися в ньому;
- для початку виконати 3 або 4 роботи і точно визначитися з ціною;
- зробити якісні знімки ляльок і опис;
- виставити свої роботи на продаж, це можуть бути: тематичні сайти, блог, ярмарки майстрів і сайти за тематикою рукоділля;
- визначитися з видом і правилами оплати з доставкою;
- продумати методи залучення відвідувачів на інтернет-ресурс, де буде розміщена інформація про продаж ляльок;
- вести активну діяльність по залученню відвідувачів.

Важливо:

Обов'язково зробіть красиві фотографії всіх ваших виробів. Найкраще, якщо це будуть художні фотографії – з відповідним фоном і гарним освітленням. Зберігайте всі знімки в гарній якості. Можливо, вони стануть в нагоді вам надалі.

За словами підприємців, які займаються виробництвом іграшок не один рік, дана сфера відрізняється високою рентабельністю. Крім того, не потрібно багато коштів на створення бізнесу і його розвиток. Виготовлення іграшок буде актуальним і перспективним, якщо підприємець володіє креативним мисленням, великою працьовитістю, базисними навичками крою та шиття.