Як відкрити салон краси з нуля: 7 ключів до успіху

фото: Анна Нечепуренко
фото: Анна Нечепуренко

Салони краси будуть актуальні завжди, оскільки кожен з нас хоче добре виглядати, зберегти молодість і здоров’я.


Індустрія краси користується величезною популярністю з найдавніших часів. Перші салони краси з’явилися ще в Стародавній Греції і, як не дивно, були призначені тільки для чоловіків. У салонах можна було поголитися, зробити просту стрижку і масаж. Перші ж жіночі салони виникли набагато пізніше, в Іспанії. Жінки могли також і вивчати мистецтво бути чарівною в працюючих при салонах школах.

Салони краси будуть актуальні завжди, оскільки кожен з нас хоче добре виглядати, зберегти молодість і здоров’я. Ринок індустрії краси щороку зростає на 15-20 відсотків.  Бізнес привабливий ще і тим, що при порівняно невеликих вкладеннях, через кілька місяців вже можна буде отримувати прибуток. Навіть у невеликому місті ціна за стрижку коливається від 150 до 300 гривень, не кажучи вже про мегаполіси.

Як відкрити свій салон краси: з чого почати?

Починати потрібно з питань до самого себе: наскільки салон важливий і цікавий для мене, що я хочу отримати, скільки зможу заробити? Будь-який бізнес варто відкривати в тому випадку, якщо вам реально цікаво те, що ви збираєтеся робити. Добре, якщо ви є фахівцем — косметологом або майстром — перукарем, але зовсім не обов’язково.

В першу чергу від вас знадобляться здібності організатора, вміння просувати свій бізнес. Багато чого буде залежати від бажання знайти неординарний підхід до розв’язання проблеми. Думаючи над тим, як відкрити свій салон краси, потрібно, по-перше, визначитися з ідеєю. По-друге, потрібен готовий бізнес-план салону краси.

Реєстрація: які потрібні документи?

Основний КВЕД 96.02 Надання послуг перукарня та салонами краси

Відкриваючи його, ви можете надавати стандартні види послуг салону краси: стрижка, фарбування, укладання, як для чоловіків так і для жінок. Також даний КВЕД передбачає гоління бороди, масаж обличчя, манікюр/педикюр, послуги візажиста.

КВЕД 96.04 Діяльність із забезпечення фізичного комфорту

Сюди входить діяльність турецьких лазень, саун та парових бань, соляріїв, салонів для схуднення, а також масажних салонів.

Загалом, вам необхідні наступні документи:

- свідоцтво про держреєстрацію;

- договір оренди або свідоцтво на право власності на приміщення салону;

- дозвільні документи на господарську діяльність в сфері послуг краси;

- дозвіл СЕС і органів пожежної безпеки;

- узгодження з енергонаглядом, водоканалом, БТІ.

- акт про введення в експлуатацію після перепланування або реконструкції приміщення;

- якщо будуть проводитися не тільки естетичні, але і медичні процедури — відповідна медична ліцензія на цей вид діяльності.

Вибір приміщення: 3 ключових аспекти

Для салону краси підійдуть:

- 1 поверх житлового будинку

- бізнес-центр;

- офісний центр.

При оренді приміщення слід пам’ятати, що на його території повинні розміщуватися декілька залів для клієнтів: перукарня, манікюрний кабінет, масажний, в залежності від того, які послуги ви хочете надавати, а також підсобне приміщення для персоналу. Краще орендувати приміщення 100 кв. метрів. Якщо салон буде зовсім невеликим, досить 40-50 квадратних метрів.

Ще одна деталь, на яку слідуємо звернути увагу при відкритті салону — яскраві вивіски і покажчики, щоб їх відразу помічали потенційні клієнти.

Обладнання і матеріали

Надати салону комфорт і затишок зможуть не тільки гарний дизайн приміщення, але і меблі. Варто пошукати її на різних сайтах. По-перше, закупівля через інтернет обійдеться вам набагато дешевше, ніж через магазини, по-друге, вибір товару тут в рази більше.

Для невеликого салону вам потрібно:

- дзеркала з тумбочками(3-5);

- крісла (5-7);

- столик для манікюру;

- мийка;

- стійка адміністратора;

- стільці (4-5).

Крім всього іншого слід закупити нагрівач для води, пилосос, холодильну камеру для косметики, фени, щипці, ножиці, гребінці.

Підбір персоналу «the best»: як знайти професіоналів

Як саме будете набирати співробітників ви — вирішуйте самі. Але пам’ятайте, клієнти повинні думати що з ними працюють справжні професіонали. Можна зробити презентацію, розвісити фото майстрів з описом їх заслуг, або фото з зачісками і стрижками, які роблять у вашому салоні.

Скільки коштує реклама?

Реклама салону необхідна, але не варто на неї дуже зациклюватися. Велика рекламна компанія може не окупитися. Досить постів в соцмережах і рядка, що біжить, на телебаченні.

Не варто витрачати на рекламу більше 25-30 тисяч.

У маленькому місті вам допоможе сарафанне радіо, у великому — брендинг — залучення в салон відомих людей. Добре вести бізнес по франшизі, яка дасть вам в першу чергу впізнаваність, у другу — можливість отримати гарні навички.

Скільки коштує відкрити салон краси і скільки можна заробити

Спробуємо підрахувати, скільки приблизно грошей потрібно для відкриття салону краси. Якщо виходити з розрахунків на самий маленький салон (на 3 місця) не менше 50 000, але набагато рентабельніше починати бізнес, маючи 5 місць для клієнтів, Можливо, що перший час, поки у вас ще мало клієнтів, ви будете зазнавати збитків, але недовго. Протягом 8-9 місяців бізнес повинен окупитися.

Можна відкрити салон краси по франшизі з первинними внесками. Робота по франшизі коштує дорожче, але зате і ризику менше і залучити клієнтів простіше.