• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Наталя Рак: «До нашого пряничного бізнесу ми вирішили додати кавову пристрасть»

Наталя Рак: «До нашого пряничного бізнесу ми вирішили додати кавову пристрасть»

Фото: Наталля Рак
Фото: Наталля Рак

У Дружківці Донецької області родина підприємців започаткувала новий напрямок свого смачного бізнесу.


Ще один родинний бізнес з’явився на Донеччині. Подружжя Наталі та Сергія Раків із Дружківки смажать запашну каву та виробляють ексклюзивні пряники. Журналістка сайту «Бізнес-Схід» дізнавалася у підприємців історію започаткування їх родинної справи.

Наталя Рак давно відома у підприємницькому колі як власниця творчої майстерні «Прянівілль». Її пряники популярні не тільки на Донеччині, а й за її межами. Нещодавно родина започаткувала ще один напрямок свого бізнесу — магазин для гурманів «KavaVille», де можна придбати та подивитися як обсмажують запашну каву. Цим напрямком опікується чоловік Наталлі Сергій.

«Ми з чоловіком дуже полюбляємо каву, це наша пристрасть, — каже Наталя. — Сергій настільки захоплюється всім, що пов’язане з цим: від аромату, географії вирощування та технології збору до технічних моментів обсмаження та заварювання. Тому коли планували розширення свого бізнесу, то напрямок визначився одразу. До нашого пряничного бізнесу ми вирішили додати кавову пристрасть. Чоловік пройшов відповідне навчання на великому виробництві та отримав корисні навички, які втілює на нашому маленькому виробництві».

Відкриття кавової крамнички родини відбулося 7 березня, а вже 17 березня їм повідомили, що торговельний центр, в якому вони розташовувалися, закривається на карантин. Фактично у відкритому режимі магазин пропрацював 10 днів.

«Звичайно, перші наші продажі відбувалися завдяки людським стосункам, — каже підприємниця. — Перші клієнти знали мене як майстриню з виготовлення пряників. Коли ми стали розповідати про новий напрямок нашого бізнесу, спрацювало сарафанне радіо. У нас маленьке виробництво, і в цьому великий плюс. Склад не заповнений великими обсягами зерна, бо у всього є свій строк придатності. Якщо багато перемолоти кавових зерен, вони втрачають свої ароматні та смакові властивості з часом. Ми смажимо маленькими партіями. Тому наша кава особлива, бо ми смажимо її як для себе, заварюємо як для себе й створюємо особливі родинні рецепти».

За 10 днів роботи у «KavaVille» з’явилися постійні клієнти. До того ж, кавовий мініцех спонукав Наталлю до створення нових солодощів. Це стало новим кроком у роботі майстерні «Прянівілль».

«Купуючи каву, відвідувачі питали: “А що є до кави смачненького?” — розповідає майстриня. — Ось тоді й виникла ідея розробляти нові рецепти печива та десертів. Якщо раніше ми були тільки як монокондитерська, яка спеціалізувалася лише на пряниковій майстерні, то після карантину плануємо вийти повноцінною кондитерською. У мене зараз багато вільного часу, експериментую з мармеладом, печивом, різними солодощами. Як і декілька років тому з пряниками знову довелося самій стати до плити».

Наприкінці 2019 року родинна отримала грантову підтримку від ПРООН на закупку обладнання для смаження кави. Наталля Рак зазначає, що грантодавці не залишають нікого, постійно моніторять діяльність, допомагають по всіх питаннях. Під час карантину запропонували їм створити кавовий сайт-магазин. Наразі триває розробка сайту, і підприємці чекають його запуску та активно до цього готуються. Всі витрати та технічну допомогу взяла на себе Програма ПРООН.

«Наразі наш бізнес трошки збитковий за цих умов, — зазначає Наталя. — Але ми активно працюємо у соціальних мережах. Знайомимо наших потенційних покупців з продукцією та смачними новинками.Наразі, створили свій чат кавоманів, де розповідаємо різні цікавинки про каву, про способи заварювання та багато іншого. Клієнти чекають від нас вже нових сортів кави, щоб спробувати нові смаки цього чудового напою. У планах — розробляти відеоролики з приготування та обсмаження кави та різноманітних солодощів».

Під час карантинних обмежень робітники пряничної майстерні пішли у відпустку, тому родина працює самостійно. Та мріє, щоб після завершення карантину була для всіх робота. Мають надію, що партнери з Бахмута, Краматорська, Покровська й надалі продовжували з ними співпрацювати. А також працюють над налагодженням партнерських стосунків з кав’ярнями по всій Україні.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Наталя Рак: «До нашого пряничного бізнесу ми вирішили додати кавову пристрасть»