• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Наталя Рак: «До нашого пряничного бізнесу ми вирішили додати кавову пристрасть»

Бізнес-мама: майстриня зі Слов’янська заснувала власну справу під час декрету

власне фото: Олена Кулєшова
власне фото: Олена Кулєшова

Народження донечок сприяло створенню авторської майстерні «Рання пташка».


Олена Кулєшова, мама трьох донечок і чудова майстриня, розповіла журналістці «Бізнес-Схід», як виникла ідея перетворити хобі на власну справу.

Ще під час навчання у Слов’янському педагогічному інституті Олені завжди подобалося займатися вишивкою. Вишивала різноманітні візерунки вручну. Після народження першої донечки більше часу приділяла своєму хобі. Під час вагітності часу було вдосталь, та й настрій був творити прекрасне. Народивши другу доньку, опанувала шиття — допомогли в цьому різноманітні інтернет-ресурси.

«Коли на світ з’явилася моя третя донечка, я вирішила кардинально змінити своє життя, — розповідає Олена. — Улюблене хобі перетворила на бізнес. Тобто у свою справу, яка буде приносити не тільки задоволення, а й прибуток. Звільнилася з основної роботи, хоча на той час працювала на престижній посаді  — заступником директора на сільгосппідприємстві».

Майстриня розпочала шити одежу для недоношених діточок, бо дефіцит такого товару був достатньо великим. З цією проблемою Олена зіткнулася, коли народилася недоношеною її перша донечка. Розуміючи, що саме потрібно для новонароджених з маленькою вагою, майстриня створювала якісний та зручний одяг, ще й оздоблений яскравою позитивною вишивкою.

«Саме під час виготовлення одежі для недоношених малюків і виникла назва моєї творчої майстерні «Рання пташка», — зазначає Олена Кулєшова. — Зараз в мене немає вузької направленості в виготовленні товарів. Замовлення поступають різні, особливо до свят. Замовляють рушники, подушки, халати з різною вишивкою. Особливо я люблю працювати з дитячими товарами. Наразі шию іграшки. Кожна виготовляється під замовлення в єдиному екземплярі, має ексклюзивний характер. Для виготовлення використовую тільки якісні матеріали, гіпоалергенні. Мої іграшки не містять дешевих наповнювачів та мілких деталей. Ручаюся за кожний виріб, бо весь процес від викройки до пакування товару проводжу сама».

Усі замовлення Олена приймає онлайн, тому що працює вдома та знаходиться в декреті з найменшою донечкою. Майстриня має свій сайт та розміщує свою продукцію на різних торговельних інтернет-майданчиках. Зазначає, що найбільша кількість замовлень приходить через соціальні мережі, особливо Інстаграм. Наразі підприємниця відкриває інтернет-магазин на міжнародному порталі. Для своїх клієнтів жінка постійно робить приємні сюрпризи: бонуси на покупку, яскраві пакунки, різноманітні презенти.

«Торік я отримала грант від ПРООН на покупку обладнання — професійної вишивальної машинки, — каже підприємниця. — Це була моя заповітна мрія на той час. Ще одна моя мрія здійснилася цього року. Я завжди хотіла виготовляти вишиванки та етнічний одяг. І нещодавно отримала велике замовлення від вокально-танцювального колективу на виготовлення 40 вишиваних костюмів. За три місяці кропіткої роботи разом з помічницею виконала цю творчу роботу».

Майстриня зазначає, що саме народження її донечок спіткало її до створення власної справи та створення унікальної продукції. Має великі плани на майбутнє щодо розвитку свого бізнесу.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Наталя Рак: «До нашого пряничного бізнесу ми вирішили додати кавову пристрасть»