Як відкрити виробництво дозаторів з антисептиком з нуля

Фото: Телеграм-канал
Фото: Телеграм-канал "Бізнес Ідеї"

Як створити бізнес - проект в умовах нової реальності.


Пандемія коронавірусної інфекції та пов'язані з нею обмежувальні заходи диктують нові норми. Дозатори з антисептиком стануть такими ж поширеними як кулери з водою в офісах. Телеграм-канал "Бізнес Ідеї" розповідає, як створити проєкт в умовах нової реальності.

Актуальність бізнес-ідеї

Попит на дезінфікуючі гелі для рук б'є всі рекорди. Санітайзери і антисептики зникли з прилавків за лічені дні. У більшості європейських країн офіси, відділення банків і продуктові магазини вже зобов'язали встановити дозатори з антисептиком на вході. Подібної масової практики в нашій країні ще немає, але бізнес проявляє відповідальність і встановлює їх за особистою ініціативою.

Витрати і прибуток

Мініпідприємство не зажадає високих витрат на запуск, процеси в ньому дуже прості, а саме виробництво безпечне. Якщо зможете заощадити на старті, то укладетеся в 200 000 грн. Але врахуйте, що поточні витрати в цьому бізнесі високі: важливо, щоб ви укладали контракти на продажу вже з перших днів налагодженої роботи.

Невеликий проєкт по виготовленню дозаторів і антисептиків повного циклу може окупитися за два місяці, якщо середній щомісячний дохід після вирахування витрат і податків складе 50 000 грн.

Витрати на старті: приблизний розрахунок :

реєстрація бізнесу – 10 000 грн;

виробнича лінія – 100 000 грн;

доставлення і установка обладнання – 10 000 грн;

перша партія сировини – 50 000 грн;

незаплановані витрати – 30 000 грн;

Разом – 200 000 грн.

Щомісячні витрати

оренда цеху і офісу - 30 000 грн;

зарплата персоналу - 130 000 грн;

сировина - 20 000 грн;

поточні офісні витрати - 4 000 грн;

незаплановані витрати - 10 000 грн;

Дозволи і документи

Вибір між ФОП і ТОВ залежить від можливостей власника. Якщо ви працюєте один, це ваш перший бізнес і ви не плануєте масштабувати його, то зареєструйтеся як ФОП. Якщо ж ви запускаєте його з декількома співвласниками, які залучають свої кошти, то організуйте ТОВ. 

Реєстрація виробничого бізнесу

Для оформлення ФОП потрібні тільки копія паспорта та заява за відповідною формою. І, зрозуміло, оплачене держмито за реєстрацію.

Для відкриття товариства з обмеженою відповідальністю пакет буде ширше:

документи, які підтверджують юридичну адресу;

установча документація: заява, протокол або рішення про створення ТОВ;

копії паспортів засновників;

чеки про сплачене держмито і внесений статутний капітал;

податкова система краща спрощена: вона підійде для мікропідприємства, яке ще не вийшло на великі обсяги;

обов'язкова ліцензія цього виду бізнесу не потрібна, але вам слід отримати дозволи на ведення діяльності в конкретному технічному приміщенні, коли виберете і орендуєте його.

Вибір приміщення

Для цеху під виробництво шукайте окрему в промисловому районі будівлю: підійде колишній завод.

Обладнання

Технологія виробництва антисептика проста. Компоненти змішуються в встановлених рецептурою пропорціях і переливаються в дозатори. Поставляйте рідини в тарі зі скла або пластику з щільно закритими кришками.

Займатися виробництвом дозаторів не обов'язково, їх можна замовити. Націляйте виконавця на дозатори багаторазового використання, в такому випадку ваші клієнти будуть звертатися до вас тільки за дозаправкою. Закладіть на обладнання близько 100 000 грн.

Приблизний список інструментів і оснащення:

ємності для змішування інгредієнтів - 4 000 грн;

столи та інші меблі - 20 000 грн;

дозатори - 5 000 грн;

машинка для друку і наклеювання етикеток - 2 500 грн;

оргтехніка -12 000 грн;

Як вибрати інгредієнти і постачальника

Вибір компонентів для складу - етанол, ізопропанол, кислоти, луги, йод, альдегід - залежить від рецептури. Припустимо, поліакрилова кислота застосовується як згущувач, масло чайного дерева - популярний ароматизатор, а гліцерин зволожує шкіру і запобігає сухості.

Витрати розраховуються, виходячи з обсягів сировини, ефективності обладнання і безвідходності виробництва. Без урахування витрат на замовлення дозаторів закладіть на сировину 20 000 грн щомісяця.

Усі хімічні інгредієнти в основному продаються оптом: тільки так ви отримаєте низькі ціни безпосередньо від постачальників. Та й купувати невеликими обсягами сенсу не має.

Якщо ви вибрали етанол, як основу для складу, то ось приблизні варіанти:

SETTICA SEPTANAIZER - 100 грн/шт. при замовленні від 22000 шт;

МЕТАЛЛОТОРГ - 30 000 за тону при замовленні від однієї;

ХИМПРОМ - 30 000 за тону (від однієї).

Також етанол продається на Alibaba, можна пошукати ціни нижчі за менший оптовий обсяг.

Персонал

Для запуску виробництва вам буде потрібен не дуже великий штат - принаймні на початковому етапі. Управління бізнесом просте, процес виготовлення антисептиків також не відрізняється складністю.

Особливі вимоги будуть тільки до працівників самого цеху: бажано, щоб у них вже був досвід на будь-якому виробництві, не обов'язково хімічному. Також подбайте про респіратори, захист і гарні умови праці в цілому.

Приблизні зарплати співробітників підприємства :

- майстер виробничого цеху, 4 людини - 100 000 грн;

- бухгалтер - 10 000 грн;

- водій - 7 000 грн;

- прибиральниця - 6 000 грн;

Разом - 123 000 грн.

Як рекламувати бізнес

Виробничий бізнес, навіть такої невеликої, працює насамперед на B2B-ринку. Складіть комерційну пропозицію для компаній і пропонуйте послуги безпосередньо. Вони можуть купувати у вас дозатор з антисептиком разово і самостійно поповнювати його, або замовити обслуговування під ключ, і тоді ви будете здійснювати дозаправку регулярно.

Також варто окремо продумати антивандальну конструкцію для шкіл і громадського транспорту. Якщо установка дозаторів з антисептиками на вході стане обов'язковою, то можна спробувати виграти тендери на постачання і держзамовлення.

Для продажу в сфері B2C ви можете спробувати створити сайт і продавати дозатори з антисептиком онлайн. Попит, можливо, не буде великий спочатку, але і витрати на таке просування невисокі. Також спробуйте налагодити поставки в відомі маркетплейси.

Плюси і мінуси бізнес-ідеї

переваги:

відсутність необхідності в рекламному просуванні;

актуальний проєкт;

наявність стабільного попиту.

недоліки:

конкуренція з великими виробниками;

необхідність налагодження довгострокових контрактів із замовниками;

виробничі ризики.

Виробництво і установка дозаторів з антисептиками - досить простий в організації бізнес. Однак його перспективи пов'язані з низкою умов і необхідністю постійно укладати контракти на обслуговування.