Бізнес-ідея: джакузі-кінотеатр

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Як відкрити джакузі-кінотеатр з нуля.


Чим може здивувати кінотеатр? Цей формат розваг став традиційним, і кінотеатри навіть борються за глядача за допомогою всіляких акцій, «ночей кіно» і заходів з аніматорами. Розповімо про ідею, яка здатна перевернути звичні уявлення про кінотеатри та вдарити по ринку новизною.

Актуальність бізнес-ідеї

Кіно — один з найактуальніших і постійно жаданих видів розваг. Здивувати тут когось складно, але британці це змогли: у Великобританії відомий проєкт Hot Tub Cinema — це якраз суміщений з джакузі кінотеатр.

Ідея на стику двох видів популярних розваг — кіно і сауни — в Україні може зайти на «ура». Однак відкривати подібний заклад краще в великих містах.

Витрати та прибуток

Вкладення в цей бізнес за мінімальними підрахунками починаються з 200 тисяч грн. Окупить проєкт себе через 5 місяців, при щомісячному прибутку в 40 тис. грн.

Вибір приміщення

При виборі відштовхуйтесь від двох параметрів:

- кількості саун, які ви хочете одночасно встановити в одній кімнаті;

- місце розташування — у центрі дорожче, а в спальному районі, зрозуміло, оренда квадратного метра дешевшає.

Місце для майбутньої «кіносауни» не настільки принципове: вона може перебувати й в спальному районі. Розкрутити її ви зможете шляхом маркетингу.

Розглянемо приміщення на 2 джакузі. У ньому також будуть перебувати стіл або барна стійка, великий домашній кінотеатр або плазма, великий м'який диван для гостей, стільці або пуфи, місце для одягу. Також перед входом в кінотеатр повинна бути стійка адміністратора — в окремому приміщенні. Орієнтовна загальна площа — 60 квадратних метрів.

Обробка підлоги та стін приміщення повинна бути виконана плиткою. Заздалегідь продумайте дизайн інтер'єру, деталі, декор, колірне рішення й освітлення для майбутнього кінотеатру. Відвідувачам повинно бути комфортно, інтер'єр повинен залучати, але не відволікати від перегляду.

Адміністратор може запропонувати напої, а також знижку на доставлення з певних компаній-партнерів та інші послуги. На вході можна поставити також вендингові апарати, мікрохвильовку для попкорну, кулер.

Як вибрати постачальника

Щоб скоротити витрати, придбайте надувні джакузі: навіть серед кращих брендів вартість на них починається від 20 тисяч грн. Це значно заощадить витрати на закупівлю обладнання і монтаж. Такі ванни просто транспортувати й рухати, легко міняти в них воду після гостей.

Широко відомі басейни-джакузі від INTEX — повний набір обійдеться в 40 тисяч грн. Їх можна придбати на замовлення на будь-якому сайті-посереднику. Доставлення і монтаж вже будуть включені у вартість.

Персонал

Ця бізнес-ідея примітна тим, що багато персоналу для роботи не потрібно. Досить запросити одного адміністратора — або двох для змінної роботи, якщо власник не хоче працювати сам. Можна найняти прибиральницю, однак її функції зможе виконувати й адміністратор, і отримувати трохи більше.

Заробітні плати працівників:

Адміністратор, 2 людини — 30 000 грн

Адміністратори працюють позмінно з 14 дня до 2 ночі — хоча графік може бути розширений під конкретних клієнтів. В їх обов'язки входить зустріч гостей, оформлення заявок, підготовка приміщення, прибирання приміщення, надання різних послуг.

Як рекламувати бізнес

Потрібно знайти цільову аудиторію і розповісти їй про новий заклад: маркетинг для кінотеатру-джакузі вкрай важливий. Перед відкриттям організуйте масштабну кампанію в соціальних мережах — залучіть грамотних фахівців з кейсами в відповідній креативній сфері.

Використовуйте такі інструменти та методи:

- орієнтування в соцмережах, пошукових системах, ретаргетінг;

- реклама на вулиці — банерна, оголошення, роздача листівок;

- подарунки та акції на відкриття;

- орієнтування по днях народження;

- нативна реклама у блогерів, пости й статті в місцевих пабліках і традиційних ЗМІ.

Плюси та мінуси бізнес-ідеї

Позитивні моменти:

- незвичайний бізнес, нова ідея;

- висока рентабельність у сфері послуг;

- можливість додаткових продажів (алкоголь, їжа).

Негативні моменти:

- ризик не знайти відгуку в аудиторії при поганому маркетингу;

- небезпека затоплення, підвищена увага до безпеки;

- при високих витратах — тривала окупність проєкту.