Бізнес-ідея: виробництво садових меблів

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Виробництво екологічних меблів стає справжнім трендом.


Вільний шлях в цю нішу для українських виробників відкрився нещодавно - після кризи та знецінення національної валюти. До того часу левову частку прибутків від роздрібних продажів отримували імпортери з Китаю і Малайзії, ціна на продукцію яких була нижчою за вітчизняну.

Наразі ситуація суттєво змінилась. Зростають продажі дерев’яних та плетених меблів, добре продаються гойдалки і альтанки українських виробників.

За інформацією Української асоціації меблярів, сегмент садових меблів у процентному співвідношенні займає всього 3,5-4% від загального обсягу ринку. Незважаючи на конкуренцію на ринку садових меблів, місце для новачків на ньому є, адже все більше українців прагнуть навіть на дачі відпочивати зручно і комфортно.

Встигнути в сезон

Оператори ринку садових меблів покладають великі надії на сезон продажів, який триває з квітня по вересень. Саме в цей час реалізується 80-85% дачних меблів. Тому весь свій виробничий цикл підприємці вибудовують таким чином, щоб з весни до осені мати вже готовий товар у наявності, адже покупці дачних меблів чекати не люблять.

Що потрібно клієнтам

Головна цільова аудиторія садових меблів – власники присадибних ділянок, дач і заміських будинків. Але це справедливо лише у відношенні до роздробу. Насправді майже половина продукції продається в кафе, бари та ресторани (КаБаРе), які закуповують такі меблі для літніх майданчиків.

Обрати власну нішу

Перш за все необхідно чітко визначитися, які види меблів і з яких матеріалів виготовлятимете. Основних ніш на ринку садових меблів чотири. Найдешевші - пластикові меблі. Вони компактні, легкі і красиві, але швидко вигорають на сонці, вкриваються подряпинами та недовговічні – потребують заміни вже на 2-3-й рік експлуатації.

Дерев’яні меблі екологічні і стійки до примхи погоди, але краще, щоб вони також були й мобільними і легко переносилися з одного місця на інше. У дачних меблях дерево часто комбінують з металом, пластиком, високостійким триплекс-склом та іншими матеріалами. Мінімальний термін експлуатації – 4-5 років.

Металеві (ковані) меблі не схильні до деформації і довго не втрачають зовнішній вигляд завдяки антикорозійному покриттю, але такі меблі дуже важкі і до того ж сильно нагріваються на сонці (доводиться постійно щось підстилати на стілець).

Плетені меблі з натуральної лози чи ротангу іноді деформуються від перепадів температур, хоча є найкращими з точки зору екологічності: на 3-4-й рік експлуатації вони темніють від сонця.

Асортимент садових меблів досить великий: табурети, крісла, стільці, шезлонги, лавки, полиці, столи, гойдалки, альтанки тощо. Для початківців краще розпочинати з того, що легше, або з того, що вийде робити на найвищому рівні.

Промислове обладнання

Відкрити виробництво садових меблів можна й «на колінках», але в такому разі на серйозні обсяги розраховувати не варто. Для повноцінного запуску бізнесу підприємцю знадобиться виробничий меблевий цех площею 150-200 кв. м з потрібним обладнанням і верстатами, а також склад для збереження виробленої продукції. Інвестиції в обладнання із виробництва садових меблів стартують від $4000-6000.

На першому етапі достатньо інвестувати в закупівлю трьох видів верстатів: рейсмус, фрезерний верстат і СУБД. Також знадобляться дискові пилки по дереву, шуруповерти, бензопила, електричний лобзик, реноватор, зварювальний апарат та вібраційна шліфувальна машина (болгарка).

Креативне майбутнє

Виробництво екологічних меблів набирає обертів в Україні, а тенденція до спрощення і здешевлення стає справжнім трендом. Це дозволяє виробникам експериментувати з різними видами сировини. Одним із напрямків для розвитку виробництва садових меблів може стати виготовлення продукції із дерев’яних палетів (транспортних піддонів). У соціальних мережах останнім часом можна знайти чимало ідей з їх різноманітного використання. Це - модний напрямок в облаштуванні інтер’єрів (палети вже завоювали популярність у дизайнерів, працюючих у стилі лофт), тому поширення їхнього використання у дачному форматі буде цілком логічним.

Друга перспективна ніша для виробників – нестандартні або «дизайнерські» меблі під замовлення.

Третій цікавий напрямок розвитку для креативних підприємців - виготовлення складних мобільних меблів для пікніка: пластикових або з дерев'яних рейок, сталевих чи алюмінієвих труб. Головне, щоб в складеному вигляді вони легко поміщалися в багажник легкового автомобіля.