Як відкрити виробництво козинаків і хлібців з нуля

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Бізнес - ідея здорового харчування.


Режим самоізоляції з подальшими обмеженнями показав, що поточні платежі - а саме орендна плата - можуть стати непосильною ношею для малого бізнесу. Однак реалізувати в домашніх умовах можна далеко не всяку ідею. Розповімо, з чого почати бізнес з виробництва козинаків і хлібців.

Актуальність бізнес-ідеї

За оцінками експертів, спостерігається підвищення попиту на дієтичні хлібці і здорові перекуси. Тенденція підтверджується і кількістю пошукових запитів в мережі. Однак ринок насичений пропозиціями щодо здорового харчування. Тому ваш продукт повинен бути унікальним, щоб привернути увагу аудиторії.

Витрати і прибуток

Початкові інвестиції у виробництво козинаков і хлібців в домашніх умовах складають 100'000 грн. Передбачається, що через простоту виробництва і дешевої сировини націнка буде дуже високою. При гарній рентабельності і налагоджених каналах збуту чистий прибуток може скласти 20'000 грн вже в перші місяці роботи. Для зростання необхідно збільшувати обсяги продажів або середній чек. Середній термін окупності - 5 місяців.

Вибір приміщення

Проект примітний можливістю реалізації в домашніх умовах. Запустити виробництво можна на власній кухні. Площі 15 квадратних метрів достатньо для запуску невеликого цеху. В окремому складському приміщенні на перших порах немає необхідності.

Устаткування

Оскільки виробництво буде запущено в умовах звичайної кухні, будемо виходити з того, що здебільшого необхідного обладнання ви вже володієте. Тому вам буде потрібно мінімальний набір:

Ваги - 1'000 грн

Промисловий блендер - 10'000 грн

Дегідратор - 15'000 грн

Піддони - 5'000 грн

Форми і ємності - 2'000 грн

Касовий апарат - 3'000 грн

Персонал

Обов'язки керівника та виробничі функції бере на себе власник бізнесу. Оскільки спочатку мається на увазі ведення бізнесу в домашніх умовах, то буде потрібем помічник. В його обов'язки входить допомога зі збутом і реалізацією продукції, пошук корпоративних клієнтів і робота з ними. Доставкою продукції по точках займається кур'єр.

Орієнтовний розрахунок заробітної плати:

Помічник, 1 людина - 14'000 грн

Кур'єр, 1 людина - 10'000 грн

Як рекламувати бізнес

Просувайте свою продукцію через всілякі канали, наприклад:

Співпраця з центрами здорового харчування, фітнес-клубами, йога-центрами та бізнес-центрами

Комісійні авто

Участь у виставках і фестивалях еко-спрямованості

Не відмовляйтеся від активного ведення соцмереж, оскільки це основний канал продажів для малого бізнесу. Для впізнаваності бренду співпрацюйте з популярними блогерами регіону. При розширенні виробництва має сенс запустити брендовану лінійку для корпоративних клієнтів.

Плюси і мінуси бізнес-ідеї

плюси:

Високий попит завдяки зростанню інтересу до здорового харчування

Швидкий вхід в бізнес

Відсутність проблем з сировиною, приміщенням і обладнанням

мінуси:

Неможливість реалізувати продукцію і, як наслідок, її псування

Ризики збільшення вартості сировини

Ризики посилення конкуренції

Тенденція зростання інтересу до здорового харчування показує, що виробник перекусів може вийти на чистий прибуток в короткі терміни. Цьому сприяє відсутність щомісячних орендних платежів і мінімальні витрати на обладнання. Однак успіх залежить від рекламної кампанії, а вона вимагає витрат.