Як відкрити салон краси для тварин з нуля

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Сьогодні грумінг-салон — звичайне та прибуткове явище.


Ідея салону краси для тварин років десять тому могла здатися божевільною. Однак першопрохідці на цій ниві вже досягли успіху. Сьогодні грумінг-салон - звичайне явище. Телеграм-канал «Бізнес Ідеї» розповідає, як відкрити такий салон і окупити інвестиції.

Актуальність бізнес-ідеї

Власники собак і кішок стикаються з різними труднощами в їх утриманні. Наприклад, миття, стрижка і підготовка до виставок, якщо тварина породиста. Всі ці речі можна зробити і самому, але через недосвідченість господарі ризикують нашкодити вихованцю. Тому очевидний, простий і ефективний варіант - відвідування спеціального салону краси для домашніх тварин.

Витрати і прибуток

На відкриття салону планується витратити 460 000 грн. Термін окупності проєкту - 1,5 роки. Щоб окупити інвестиції, необхідно обслуговувати щодня 6-7 клієнтів. Щомісячний прибуток після року роботи - 100 000 грн.

Вибір приміщення

Знайти відповідне приміщення - непросте завдання. До нього пред'являється багато вимог щодо оснащення і площі. Бажано, щоб салон розташовувався в центрі міста або поруч з ним. В крайньому випадку вибирайте великий спальний район поблизу транспортної артерії.

Вимоги до приміщення під грумінг-салон:

 • площа - не менше 100 м2;
 • підведення холодної та гарячої води;
 • примусова припливна вентиляція;
 • облаштування душових для персоналу;
 • каналізація з трапами для затримки вовни;
 • керамічна плитка при обладнанні ванн для тварин;
 • дзеркала і хороше освітлення в салоні.

На ремонт і оснащення салону піде досить багато коштів з бюджету.

Як вибрати постачальника

Для салону буде потрібно багато косметики і інструментів для догляду за шерстю тварин. Замовити найпростіше в інтернеті: на оптові замовлення нададуть знижки, до того ж можна потрапити на вигідні акції. Однак врахуйте, що перевірити якість по мережі неможливо. Перед замовленням вивчіть всі можливі пропозиції. Знайдіть відгуки, уважно прочитайте та оцініть - чи реальні люди їх писали. Дуже добре, якщо в інтернет-магазину є групи в соцмережах - в них можна побачити, наскільки аудиторія лояльна до нього. Акуратно поцікавтеся, звідки постачальник везе товар і чи є сертифікати: аргументуйте цікавість тим, що вам відповідати за якість перед клієнтами.

Персонал

Грамотно підібраний персонал - запорука успіху подібного закладу. Для роботи салону знадобляться мінімум два професійних грумери і прибиральниця на неповну зайнятість.

Зарплати співробітників грумінг-салону:

 • два грумерм - 50 000 грн;
 • прибиральниця (неповна зайнятість) - 5000 грн.

Функції адміністратора, менеджера по клієнтам і закупівель візьміть на себе. Бухгалтерію віддайте аутсорсингової компанії.

Як рекламувати бізнес

Ефективні канали просування салону краси для тварин:

 • друковані видання: спеціалізовані ресурси і міські ЗМІ;
 • зовнішня реклама: банери, вивіска;
 • реклама в інтернеті: оголошення на форумах, в соціальних мережах, створення свого сайту.

Також дуже добре працює партнерський обмін листівками або візитками з зоомагазинами. Неодмінно запустіть дисконтну систему для постійних клієнтів, щоб утримати їх і збільшити шанс повернення.

Грумінг-салон - серйозний бізнес з високими доходами, але в перші роки роботи потрібно сумлінно працювати, щоб окупити інвестиції. Працюйте не покладаючи рук на свою репутацію, постійно проводьте рекламні кампанії, і клієнти дізнаються про вас як про майстрів своєї справи.