«Chudiki» переселенки з Донецька підкорюють матусь з усього світу

власне фото Ірини Щербак
власне фото Ірини Щербак

Переселенка заснувала власну компанію та торгову марку “Chudiki” у прифронтовому місті на Донеччині.


Розвивати бізнес у прифронтовому регіоні — справа сміливих людей. Як вдалося успішно розпочати власну справу, розповіла журналістам сайту «Бізнес-Схід» та ІА «Вчасно» засновниця компанії та торгової марки «Chudiki».

Ірина Щербак у 2014 році переїхала разом з родиною з окупованого Донецька до Краматорська. Переселення змусило дівчину шукати заміну професії організатора свят. Після народження сина виникла ідея самостійно пошити білизну для дитячого ліжечка. Так дівчина почала шити речі для новонароджених. Згодом переселенка заснувала власну компанію та торгову марку «Chudiki» у прифронтовому місті на Донеччині.

На день народження чоловік подарував Ірині аматорську швейну машинку з якої й все почалося. Попри те, що дівчина тільки-но народила дитинку і часу, звичайно, не вистачало, вона наполегливо освоювала процес шиття.

«Мені не вистачало навичок, вільного часу, доводилося шити вночі, коли дитина спала, — розповідає Ірина. — Але у мене було велике бажання і я змогла освоїти цей процес. Основною проблемою стала нестача необхідного обладнання, наприклад оверлоку. Тоді мені доводилося носити вироби до сусіднього ательє, щоб їх там обробляли, а вдома вже з’єднувала все в комплект, та відправляла клієнтам».

Коли справа почала стрімко розвиватися, Ірина прийняли рішення про те, що потрібне власне приміщення для виробництва.

«Ми орендували зруйновану будівлю в жахливому стані. Там були вибиті вікна, не працювала електрика, стеля в аварійному стані, — зазначає донеччанка. — Але страху в мене не було. Я вірила у свої сили та була впевнена, що в мене вийде зробити ремонт і все буде добре».

Згодом Ірина Щербак оформила підприємницьку діяльність, зареєструвала власну марку, отримала патент на вироби та авторську вишивку. Активно рекламувала свою продукцію у соціальних мережах, співпрацювала з блогерами та рекламниками. Брала участь у міжнародних виставках. Переселенка не тільки створила власну справу, а й надала роботу іншим жінкам, які надихнулись ідеєю та повірили в неї.

«Поступово ми розвивалися, та йшли вперед, реалізовуючи нові ідеї, — розповідає переселенка. — Коли я починала створювати іграшки, то вишивала вручну. Тоді прийшло розуміння того, що необхідна професійна вишивальна машинка. Кожна наша іграшка мала свій характер та образ. Наприклад, хрюшка — це в нас господиня у фартушку, пінгвінчик — соня, у ковпачку. Але ми зіткнулися з тим, що в інтернеті наші вишивки стали присвоювати собі. Найбільше обурювало, коли великі фабрики з багаторічним стажем ставлять на потік мої авторські вироби, які були вистраждані, в кожну деталь вкладена частина душі та часу. Тоді виникла ідея захистити свої авторські права. Ми створили збірник авторських малюнків наших дванадцяти персонажів і отримали патент».

Якість та креатив продукції компанії «Chudiki» з прифронтової Донеччини підкорили клієнтів з різних країн світу, зокрема з Німеччини, Чехії, США, Італії, Греції.

«Постільна білизна, подушки-бортики, гнізда й ортопедичні подушки, іграшки, вся наша продукція виготовлена з екологічно чистого матеріалу, яка не викликає алергії. Це — 100% сертифікована бавовна для новонароджених, — каже Ірина. — Для нас дуже важливі відгуки наших клієнтів. Наразі, я вже не знаю в якій країні ще немає нашої продукції. Нам співають серенади італійці, захоплюються німці. Вони не можуть уявити, що такі вироби виготовляють в Україні. Всі зазначають відмінну якість. Стрічки наші ювелірні, матеріали та наповнювачі використовуються тільки найкращі. Тому ми й надалі будемо покращувати та розвивати своє виробництво Не зупиняємося й з новими силами та ідеями рухаємося вперед».