Як створити свій бренд одягу

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Бізнес-ідея: як запустити свою лінію одягу.


Завойовувати довіру споживача потрібно не кількістю одягу, а дизайном і екологічно чистими, дихаючими матеріалами, з якого він виготовлений. Крім того, магазини, які шиють одяг за індивідуальними мірками, користуються великим попитом серед покупців.

Створення одягу як бізнес

Для створення одягу необхідно залучити групу фахівців, які зможуть втілити ваші дизайнерські ідеї. Вам потрібно знайти професійного конструктора, а також залучити в команду швачок, технологів, розкрійщиків тощо.

Працювати можна як в невеликій майстерні, так і з використанням аутсорсингу і залученням послуг швейних виробництв в місті, країні, або за кордоном. І пам’ятайте, що створення моделей – це командна гра, в якій гравці повинні бути зацікавлені в якості процесу і кінцевого продукту.

Поради, як запустити свою лінію одягу: 8 кроків назустріч мрії

Покроковий план, як створити бренд одягу і запустити свою лінію дизайнерського вбрання.

Крок 1. Ретельно продумати концепцію бренду і детально опрацювати моделі. Для споживачів одяг має бути зручним, зносостійким, порівняно дешевим і оптимальним на «всі випадки життя». Проаналізувати своїх конкурентів і цільову аудиторію.

Крок 2. Подбати про законність майбутнього бізнесу. Наприклад, зареєструвати ФОП зі спрощеною системою оподаткування. Якщо збираєтеся організувати своє маленьке виробництво – отримайте дозвіл від екологів, пожежної та санітарної інспекцій.

Крок 3. Скласти бізнес-план і техніко-економічне обгрунтування проекту. Визначитися з джерелами фінансування.

Крок 4. Знайти приміщення, закупити тканини і обладнання, найняти працівників.

Крок 5. Розробити моделі майбутньої лінії одягу і почати пошив.

Крок 6. Продумати рекламу компанії чи бренду. Ймовірно, вам буде потрібно студійна зйомка моделей в одязі нового бренду.

Крок 7. Запустити для свого магазину інтернет-сайт, оскільки на початках він буде єдиним способом реклами одягу. Хороший варіант також вести акаунти в соцмережах. Для одягу найкраще підійде Інстаграм. Також треба продумати інші канали збуту. До того, як марка стане відомою, можна налагодити реалізацію через виставки, або ярмарку. Реалізувати продукцію через офлайн-магазини на першому етапі навряд чи вийде. На базі сайту можна також відкрити свій онлайн магазин.

Крок 8. Реєстрація торгової марки.

Фінансовий план: скільки треба вкласти і скільки можна заробити

Що стосується фінансування, то тут є три шляхи: 1) використання власних заощаджень; 2) кредит; 3) залучення інвестора. Інвесторів раціонально шукати на етапі розширення виробництва – наприклад, на платформах краундфандінга.

Передбачувані витрати, які мають бути (цифри орієнтовні і розраховані для великого магазину):

оренда приміщення – 35 000 гривень за місяць;

придбання обладнання і ремонт приміщення – 200 000 гривень;

реєстрація марки – близько 5-7 000 гривень;

витрати на виробництво першої партії – 200 000 гривень;

реклама через ЗМІ, соцмережі – 30 000 гривень;

розробка інтернет-магазину – 50 000 гривень;

заробітна плата співробітників – 95 000 гривень в місяць, з урахуванням податків.

Разом 617 000 гривень – орієнтовна сума, яка може знадобитися для старту. Хоча є ентузіасти, які в першу партію одягу вклали не більш 100 000 гривень і розкрутили бренд завдяки рекламній кампанії через соціальні мережі.

Припустимо, магазин буде обробляти 50 замовлень на день. Середній цінник одягу складе 800 гривень. Щоденний дохід складе 40 000 гривень. Робочих днів у місяці 22. Чистий дохід в місяць – 880 000 гривень. Але потрібно розуміти, що ці показники швидше підходять для розкрученого магазину, а на стартовому етапі показники будуть значно скромніші.

Віднімемо від цієї суми:

35 000 гривень (оренда) в місяць;

200 000 гривень (закупівля нової партії товару);

30 000 гривень (оновити рекламу);

15 000 (вартість обслуговування сайту);

95 000 гривень (заробітна плата співробітникам);

40 000 гривень (послуги доставки);

податок 15%;

Разом орієнтовно 450 000 гривень.

За оптимістичними прогнозами вкладення окупляться за кілька місяців, але в реальності цей термін може скласти рік і більше.

Звичайно, щомісячний дохід і середня вартість товару буде змінюватися і раз на раз не попадатиме. Тому всі вищевказані цифри представлені для наочності та демонстрації прикладу розрахунку.

Що потрібно, щоб запустити свою лінію одягу

Перший етап передбачає планування. Визначтеся з тим, що хочете випускати. Припустимо, це будуть дизайнерські бавовняні і трикотажні речі. Створення бренду – це спосіб самореалізації та залучення інвестицій. Щоб у вас захотіли вкладатися – треба мати успіх у споживача. Проаналізуйте цільову аудиторію (статево-віковий склад груп, переваги моди і стилю), проаналізуйте конкурентів (що і як шиють, які моделі користуються попитом і які ціни встановлені). На цьому етапі важливо скласти список характеристик моделей бренду і визначити, чи реально реалізувати запити дизайнера і споживачів. Коли визначилися з завданнями – настав час приступати до ескізів. Дизайнер повинен зважити свої творчі і фінансові можливості перед розробкою бренду. Паралельно потрібно знайти конструктора, який буде втілювати ідеї в життя.

Наступний етап – пошук постачальників тканини і фурнітури. Інтернет дозволяє порівняти товар від декількох постачальників, в тому числі і від іноземних компаній. Пошук матеріалів за заданими характеристиками (колір, вартість, склад) здійснюється через постачальника, який може вислати зразки тканин. Як варіант – взяти в штат людину, яка буде займатися пошуком матеріалів і доставкою.

Далі потрібно розрахувати бюджет проекту і дедлайни; врахувати, скільки зможете вкласти і в скільки продукції, в які терміни моделі будуть випущені в світ. Спочатку запланувати випуск 2-3 моделей кожної категорії речей, щоб прощупати ринок і оцінити переваги споживача.

Підготовка закінчена – починається створення одягу. Перша партія одягу повинна бути зразково-показовою, щоб з самого старту залучити покупців до бренду. Зразки краще пошити на виробництві, оскільки моделі, виготовлені в домашніх умовах, відрізняються якістю. Іноді не в кращу сторону.

Наступний етап – робота зі ЗМІ, організація рекламної кампанії. Без реклами ніхто не дізнається про випуск нової колекції одягу. Потрібно по пунктах розписати переваги бренду перед конкурентами і чому покупці повинні прийти до вас. Також на цьому етапі потрібно визначитися з каналами збуту.

Створення сайту, або інтернет-магазину.

 Якщо планується порівняно велике виробництво (готові кілька категорій одягу і в достатній кількості), або ви плануєте організувати індивідуальне пошиття одягу – сайт допоможе донести ідею до споживача. Крім того, інтернет-магазин дозволить купувати одяг жителям інших міст, де вона може користуватися великим попитом.

Останній етап – продаж. Продаж одягу може організовуватися онлайн через інтернет, або через співпрацю з магазинами. В останньому випадку врахуйте комісію магазину, яка вираховується від кожної покупки. Фінальні ціни в цьому випадку можуть бути вищими, що знижує конкурентоспроможність бренду.

Просування і реклама нового бренду

Без реклами не обійтися, навіть якщо ваш магазин – єдиний в місті (а швидше за все, це не так). Деякі поради з організації рекламної кампанії:

на старті варто витратити гроші на виготовлення вивіски та розробку і дизайн контекстної реклами;

власний сайт спочатку може забезпечити магазину приплив покупців;

залучайте до реклами моделей, відомих особистостей, не забудьте про розміщення фотографій вашого одягу в журналах. Цей пункт можна реалізувати при достатній розкрутці бренду для посилення ефекту;

реклама через соціальні мережі. Для створення фотографій знадобляться послуги професійного фотографа, моделей, візажистів тощо;

реклама за допомогою телебачення чи радіо. Варто включити в статтю витрат витрати на зйомку і створення відео, заробітну плату моделей і акторів;

організація акцій, випуск подарункових сертифікатів, проведення розпродажів та конкурсів допоможе в поширенні інформації про бренд.

Висновок

Розробити бренд складно, але ще складніше пройти весь шлях – знайти фінансування, зареєструвати вашу марку, пошити одяг і випустити в світ. Перед тим як створити бренд одягу, добре продумайте наскільки далеко ви готові зайти і часу приділити цій справі.

При грамотно організованій рекламній кампанії і розкрутці бренду покупці потягнуться в інтернет, або оффлайн магазин. Варто врахувати, що більшість дизайнерів роблять акцент на виробництві жіночого одягу, або вуличного одягу для молоді – і не програють. При грамотній рекламі такий бізнес окупиться приблизно протягом року з дня запуску.