• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • «Навіть у прифронтовому місті діти хочуть розвиватися», - мешканка Авдіївки започаткувала курси з вивчення англійської

Бізнес-ідея: виготовлення бізібордів для дітей

фото: babyservice.ua
фото: babyservice.ua

Бізнес для дорослих: виготовлення бізібордів.


Бізіборд (busy board) – сучасна розвиваюча іграшка для малюків, яка може зацікавити дитину на довгий час. Це спеціальна дошка з закріпленими на ній елементами.

Винахідником розвиваючих дошок вважається Марія Монтессорі, яка у своїй методиці виховання дотримувалася принципу надання дітям свободи та розвитку у них самостійності. Педагог розробила «розумні» дошки, які б підштовхували дитину до вивчення нового в безпечному середовищі.

У грі з бізібордом у дитини формуються різні навички: здатність логічно мислити, вибудовувати причинно-наслідкові зв’язки, розвивається дрібна моторика. В результаті взаємодії з предметами, зафіксованими на дошці, виникають нові нейронні зв’язки в мозку, прискорюється розвиток пам’яті, мовних центрів.

Іграшки роблять тільки з натуральних матеріалів. Всі поверхні прискіпливо і досконально шліфуються для досягнення абсолютної гладкості та безпеки компонентів. Деталі скріплюються саморізами та системами дверних петель. Можлива комплектація за індивідуальним замовленням.

Собівартість однієї розвиваючої дошки, як правило, не перевищує 600 гривень. Для її створення необхідно придбати спеціальний меблевий щит, який буде виступати в якості основи майбутнього виробу.

Зазвичай на дерев’яну панель закріплюють:

- замочки;
- дверцята, що відкриваються в різні боки;
- клямки;
- намистини;
- лампочки;
- гачки;
- дзвінки та інші предмети, що видають звуки;
- яскраві картинки-трансформери;
- фігурки на липучках тощо.

Для дівчаток дошки роблять для ігор з ляльками, для хлопчиків – розміщують більше технічних деталей. Для зовсім маленьких дітей використовують яскраві великі елементи, для дітей старшого віку – більш дрібні.

Аналіз ринку

Ринок дитячих товарів на сьогодні зазнав деяких змін, однак негативними їх назвати не можна. У сегментах дитячого одягу і взуття спостерігається стагнація, як і на всьому фешн-ринку. Більше за всіх постраждав преміумсегмент ринку одягу, в той час, як середній і низький цінові сегменти показали зростання.

На тлі цього багато мереж провели скорочення та оптимізацію асортименту, залишивши на полицях тільки найпопулярніші позиції. Цікавою тенденцією є підвищення попиту на розвиваючі та освітні іграшки – споживач хоче отримати від іграшки більше функцій.
Виходячи з цього, можна зробити висновок про значні перспективи проєкту з виготовлення бізібордів. Ставку потрібно робити на маркетингову складову: товар ручної роботи, екологічно чистий і безпечний для дитини, що володіє дуже великим розвиваючим потенціалом.

Виготовлення бізібордів: плюси та мінуси бізнесу

Особливість бізнесу з виготовлення бізібордів в тому, що ним можуть займатися і чоловіки, і жінки без будь-якої спеціальної підготовки. Основна вимога – розуміти інтереси та потреби дитини та вміти організувати процес виробництва.

Плюси бізнесу з виготовлення бізібордів:

• кількість конкурентів відносно невелика;
• цільова аудиторія є скрізь;
• легко налагодити канали збуту;
• не вимагає великих вкладень на старті;
• закриття бізнесу не принесе значних збитків.

Водночас, є і недоліки:

• покупка бізіборду зазвичай – разова акція;
• якісний, цікавий бізіборд буде дорого коштувати, і купити його зможуть не всі;
• іграшка не належати до найнеобхідніших товарів, тому багато хто відмовляється від її покупки.

З огляду на малий обсяг інвестиційних витрат, малий термін окупності, високу ліквідність бізнес-проєкту з виготовлення бізібордів і ряд інших факторів, слід визнати, що рівень ризиків, пов’язаних з реалізацією цього бізнесу, вкрай низький.

В якості основного ризику можна назвати появу в даному сегменті серйозних великих виробників, які можуть організувати серійне виготовлення бізібордів. Однак, з огляду на специфіку даного виду продукції, такий сценарій видається малоймовірним. У разі ж реалізації цього сценарію, ви можете без втрат зафіксувати прибуток і ліквідувати проєкт.

Реєстрація бізнесу

Не поспішайте реєструвати свій бізнес в податковій. Для початку прикиньте попит і власні можливості. Не виключено, що в перший час ви будете працювати від замовлення до замовлення і ваш дохід буде більше схожий на підробіток, ніж на повноцінний бізнес.
Для оформлення бізнесу з виготовлення бізібордів спочатку необхідно визначити форму організації бізнесу. Якщо ви плануєте виготовляти тільки бізіборди й розглядаєте цей бізнес як «пробний», для прощупування ринку – буде достатньо зареєструватись як фізична особа-підприємець (ФОП). Якщо у ваших планах виготовлення широкого асортименту супутньої та схожої продукції – реєструйте ТОВ.

Для роботи в цьому бізнесі закон не вимагає ліцензій і сертифікатів. Однак, якщо у вас будуть сертифікати якості значущих елементів бізіборду (основна панель, наприклад) – зможете цим апелювати до покупців під час продажу. Єдине, що вам знадобиться – дозвіл СЕС та пожежного нагляду.

Складові бізнесу з виготовлення бізібордів

Щоб запустити виготовлення бізібордів, вам потрібно буде зробити ескізи, розробити креслення і виготовити зразки хоча б трьох видів. Далі потрібно зайнятись підбором безпосередньо основних складових вашого бізнес-проєкту.

Приміщення

Для майстерні з виготовлення бізібордів достатньо 15-20 кв.м. Якщо у вас немає відповідного приміщення, його потрібно буде орендувати і укомплектувати необхідним обладнанням. При дрібних партіях можна обійтися квартирою, або гаражем. Але все-таки краще, якщо цех не буде знаходитися в багатоквартирному будинку – виробництво досить гучне. У майстерні повинні бути підведені електрика, опалення та хороша вентиляція.

Технологія виготовлення бізібордів проста і передбачає ручну роботу. Вам знадобляться інструменти для шліфування та обробки дерева, обладнання для різання фанерних листів, дриль і саморізи. Не виключено, що у вас вже є в наявності всі, або хоча б деякі з необхідних інструментів. Це значно заощадить витрати на старті проєкту.

Матеріали

Для основи вам будуть потрібні листи фанери, саморізи, фарба і спеціальний лак для покриття готової дошки. В якості комплектуючих купіть шпінгалети, велосипедні дзвінки, дверні замки, замки-блискавки, телефонні диски, перемикачі, ключі, дзвіночки, котушки, шнурки, липучки, петлі, клямки, ланцюжки, різнокольорові намистини, фігурні магніти та інші предмети.

Комплектуючі деталі для бізібордів найкраще купувати оптом, що дозволить знизити кінцеву ціну товару. Великий плюс цього бізнесу в тому, що деталі можна замінювати на аналогічні або інші, якщо чогось не виявилося наразі у постачальника. Також можна зробити іграшку повністю під замовлення клієнта – з урахуванням його побажань.

Персонал для виготовлення бізібордів

Справитися з пошуком клієнтів, проєктуванням бізібордів, а також рекламою своєї справи можна самостійно. Такий підхід дозволить контролювати проєкт на кожному етапі та суттєво знизить витрати на зарплату персоналу. Цей бізнес може бути для вас сімейним: ви як ініціатор проєкту можете виконувати технічну роботу, а маркетингом і фінансовими питаннями займатиметься хтось з вашої сім’ї.

Для стимулювання попиту можна передбачити виплату невеликого відсотка за кожного приведеного клієнта. На етапі становлення бізнесу це буде дуже важливим рішенням.

Вже для роботи в постійному графіку серійного виробництва вам знадобиться 2-4 людини.

Логістика

Бізнес хороший ще й тим, що не вимагає великих логістичних витрат. Комплектуючі закуповуються в невеликих кількостях: для їх зберігання не потрібно багато місця.

Покупцям товар відправляється Новою Поштою, або Укрпоштою. Для упаковки використовуються картонні коробки, в які вкладається пінопластовий ущільнювач.

Маркетинг, продаж і канали збуту

В умовах падіння доходів населення можна побудувати маркетингову кампанію на тому, що бізіборд замінює відразу декілька «одноразових» іграшок, а тому купити його вигідно.

Якщо детально вивчити цільову аудиторію бізнесу з виготовлення бізібордів, то стане зрозуміло, що це сім’ї з дітьми. Конкретно – жінки 23-33 років, які активно цікавляться прогресивними методиками розвитку дітей. Приблизний розмір місячного доходу – 15-20 тис. гривень. Відповідно до цього має і визначатись ринкова ціна виготовленої продукції.

Щоб уникнути початкових витрат на розробку повноцінного інтернет-магазину, бізіборди можна продавати через соцмережі (пріоритетно Інстаграм). До того ж у соцмережах можна робити повноцінний інтернет-магазин: можна розмістити картки товарів з ціною та описом; приймати онлайн платежі; є зворотний зв’язок; для просування товарів можна використовувати таргетовану рекламу і хештеги тощо.
На початковому етапі до оформлення груп в соцмережах залучайте фахівців з SMM. Надалі можлива самостійна робота з просування. А загалом – всього можна навчитися і самому.

Зазвичай бізіборд купують один раз на весь термін використання. Тому основною стратегією розвитку соцмереж буде створення особистого бренду і формування лояльної аудиторії. Молоді мами охоче діляться порадами з виховання дитини, а тому важливо, щоб вони рекомендували продукцію проєкту іншим. Ще одним варіантом реалізації товару стануть дошки оголошень, регіональні групи в соцмережах, форуми «мамочок» тощо.

Сезонність попиту не має яскравої виразності. Невеликий спад можна відзначити в період літніх відпусток, коли заощадження витрачаються на туристичні поїздки, а не на придбання іграшок. Пік попиту припадає на період перед Новим і роком і на новорічні канікули.
Продаж товару буде залежати фактично виключно від якості бізібордов, правильної рекламної компанії, заходів із залучення аудиторії та активності в Інтернеті.

Виготовлення бізібордів: інвестиції, прибуток і термін окупності

Розвиваючі іграшки стали дуже популярними, але виробляються вони в невеликих майстернях і продаються, в основному, через інтернет-магазини й соцмережі. Тому експерти оцінюють бізнес, як слабо конкурентний – попит зазвичай перевищує пропозицію.

Витрати на відкриття бізнесу з виготовлення бізібордів мінімальні:

Оформлення бізнесу – 5 000
Майстерня (ремонт, підготовка) – 15 000
Закупівля інструменту та обладнання 20 000
Закупівля матеріалу для початку роботи 30 000
Проведення рекламної кампанії на старті 10 000
Разом: 80 000 гривень

Щомісяця будуть постійні витрати:

заробітна плата персоналу (якщо є наймані працівники);
оренда цеху (якщо немає своєї майстерні);
витрати на комунальні послуги;
рекламний бюджет;
закупівля деталей іграшки.

Для невеликої компанії реально продавати від 500 до 700 бізібордів в рік. Якщо взяти середню ціну бізіборда 1500 гривень, то дохід за рік буде від 750 000 до 1 200 000 гривень. Після вирахування накладних витрат і податків прибуток складе від 400 тис. гривень. Проєкт окупиться вже через 4-5 місяців при повному завантаженні підприємства. Рентабельність після виходу на плановий обсяг продажів – понад 50%.
Погодьтеся, показники більш ніж привабливі, для того виду бізнесу.

Резюме бізнес-проєкту

Фінансовий успіх бізнес-ідеї з виготовлення бізібордів заснований на тому, що, в умовах зниження реальних доходів населення, українці все більше віддають перевагу багатофункціональним іграшкам, які мають не тільки розважальний, але і навчальний потенціал. Бізіборди відносяться саме до таких продуктів.

Виготовлення бізібордів – бізнес-ідея, яку зможуть без проблем реалізувати бізнесмени-початківці. Якщо ваші іграшки будуть гарними, безпечними, функціональними та якісними, товар буде затребуваний. А якщо ви зумієте придумати власний незвичайний привабливий дизайн і налагодити канали збуту, то ваш бізнес зможе приносити хороший дохід протягом тривалого часу.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • «Навіть у прифронтовому місті діти хочуть розвиватися», - мешканка Авдіївки започаткувала курси з вивчення англійської