• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • «Навіть у прифронтовому місті діти хочуть розвиватися», - мешканка Авдіївки започаткувала курси з вивчення англійської

Бізнес-ідея: подарункові набори

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Бізнес-ідея: створювати оригінальні та унікальні подарунки.


Бізнес у сфері продажу подарунків конкурентний, тут вже є багато сформованих великих гравців ринку і новачкам часто дуже складно стартувати. У цій статті ми поговоримо про окремий напрямок в цьому сегменті ринку, а саме про подарункові набори.

Подарунковий набір – це набір невеликих подарунків певної тематики в красивій упаковці. Творча складова по складанню композицій дозволяє створювати оригінальні та унікальні подарунки, виділяючись, таким чином, серед конкурентів. У бізнес на продажу подарункових наборів є чітко виражена сезонність і піки продажів відбуваються перед святами: Новим роком, 8 березня, 14 лютого і іншими. В не сезон, такі набори замовляють на дні народження, в подарунок колегам по офісу або ж, як презент для коханої людини.

Розберімо основні кроки, які необхідно реалізувати для старту в цій ніші.

Вибір ніші

Важливий етап, оскільки саме з тематичної спрямованості ваших наборів подарунків буде залежати портрет цільової аудиторії. Наприклад, якщо ви будете збирати дитячі подарункові набори, то цільовою аудиторією будуть молоді люди віком 25 + років, які мають одружених друзів і будуть купувати подарунки для їхніх дітей. Якщо це ніша подарунків для чоловіків, то цільова аудиторія це жінки від 20 років, які будуть купувати такі набори для своїх друзів, коханих і колег по роботі. Знання цільової аудиторії допоможе грамотно налаштовувати контекстну і таргетовану рекламу.

Пошук постачальників товарів

Залежно від напрямку вам потрібно підшукувати варіанти оптової закупівлі товарів для складання подарункових наборів. Наприклад, якщо ви вибрали нішу чоловічих подарунків, зокрема набори шкарпеток або трусів, то потрібно відвідати оптові речові ринки і шукати найбільш вигідну оптову пропозицію за даними товарними позиціями. Приділіть цьому час, адже від пошуку кращої цінової пропозиції буде залежати рентабельність вашого бізнес на подарункових наборах.

Вибір упаковки

Упаковка – це важлива частина цього бізнесу, оскільки ви продаєте не просто, наприклад набір шкарпеток, а красиво упакований набір, наприклад у форматі «запас шкарпеток на місяць». Намагайтеся постійно експериментувати з упаковкою і додавати нові опції для клієнтів. Для упаковки зазвичай використовують: паперові та дерев’яні ящики і коробки, металеві бокси (з жерсті), крафтового паперу. Рідше застосовують різну плівку. Купують упаковку зазвичай оптом, що дозволяє знизити її вартість на 30 – 80%.

Створення сторінок

В першу чергу потрібно використовувати соціальні мережі, наприклад Instagram, Facebook. Також, можна підключати і групи в месенджерах, той же Telegram. Формуйте базу підписників, публікуйте контент, відгуки, огляди. Намагайтеся створювати текстовий, графічний і відеоконтент, щоб урізноманітнити свій блог. Додатково можна створити сайт і підключити контекстну рекламу. Офлайн напрямок може приносити додаткові продажі, для цього потрібно запропонувати ваші набори для магазинів подарунків у вашому місті, а також можна реалізовувати набори через знайомих і друзів.

Доставка наборів в інші регіони

Цей бізнес варто робити в першу чергу з ухилом на доставку, в тому числі і в інші регіони. На цей час поштові служби дуже оперативно доставляють будь-який товар по країні і проблем з пересилкою бути не повинно.

Збір бази відгуків і портфоліо

Для поступового масштабування бізнесу і нарощування обороту продажів, вам потрібно формувати базу лояльних клієнтів в соціальних мережах, а також збирати відгуки про роботу. Вони дуже добре працюють. Також, можете формувати портфоліо виконаних замовлень на різні свята, щоб майбутні клієнти могли вибрати з широкого асортименту подарункових наборів.

Основний плюс даної бізнес-ідеї – це те, що ви можете збирати подарункові набори у себе вдома своїми руками, не оплачуючи оренду за дорогий офіс і заробітну плату для персоналу. По суті можна стартувати практично з нуля, маючи $ 200 – $ 300 для старту.

Види подарункових наборів

Тепер розберімо основні ніші, в яких ви можете створювати подарунки.

- Для чоловіків або ж для жінок (дівчат).
- Елементи одягу (шкарпетки, труси).
- Посуд (келихи, ножі, тарілки, чашки, кухонне начиння).
- Кондитерські набори (цукерки, шоколад, джеми, різні солодощі).
- Косметичні набори (шампуні, гелі для душу, для гоління, крему). Цей напрямок окремо можна сегментувати: волосся, тіла, ніг, рук, обличчя і так далі.
- Сухофрукти, горіхи, мед.
- Набори з кавою і чаєм.
- Продуктові бокси (сири, фрукти, випічка).
- Арт набори: для малювання, аплікації, гончарства і так далі.
- Дитячі набори: одяг, іграшки, розвиваючі аксесуари.
- Набори для активного відпочинку: риболовлі, полювання, шашлику.

На практиці ніш багато, тут головне включити креатив і не забути етап тестування.

Як протестувати товар? Як відбувається етап тестування?

- Вибираємо нішу і створюємо пробний набір за своїм задумом.
.- Публікуємо на дошках оголошень (OLX).
- Чекаємо відгуків від клієнтів, або хоча б надходження зворотного зв’язку, що покаже, що набір цікавий і є сенс вводити його в основний асортимент вашого магазину подарункових наборів.


Додатково інтерес до товару можна оцінити і по результатах пошуку сторінок оголошень на дошках, що як мінімум покаже, чіпляє чи презентація вашого товару потенційних покупців або ж ні.

Приділяйте особливу увагу для створення публікацій

Перше на що дивиться потенційний покупець – це фотографія. Вона повинна бути якісною, привертає увагу і презентована так, щоб відразу було зрозуміло для кого цей набір.

Другий момент – це заголовок. Чітко сформулюйте вашу товарну пропозицію, наприклад «Набір трусів для чоловіків на кожен день тижня».

Третій момент – це опис. Він повинен бути коротким і включати список того, що входить в набір, додатково можна вказати матеріал, якщо одяг або ж термін придатності, якщо продукти.

Четвертий момент – це ціна. Вказуйте ціну відразу, окремо можна формувати прайс тільки під індивідуальні замовлення.

Намагайтеся відповідати швидко і давати консультації щодо вибору того чи іншого набору подарунків, якщо потенційний клієнт сумнівається. Можна сформувати систему бонусів для постійних замовників, або ж пропонувати їм безкоштовну доставку.

Працювати можна по передоплаті. Наприклад, берете 50% від суми набору, збираєте його і відправляєте клієнту, при отриманні клієнт оплачує решту 50% від суми товару. Такий підхід суттєво зменшить кількість повернень.

Скільки можна заробити на подарункових наборах?

Для початку потрібно прорахувати простий бізнес-план, який включає в себе основні статті витрат. Для цього розберімося, що включає в себе формування роздрібної ціни на подарункові бокси.

- Вартість складових елементів подарунка.
- Упаковка.
- Рекламний бюджет для залучення одного клієнта.

Крім цього, якщо ви будете замовляти контент для сторінок в соціальних мережах – це додаткові витрати. Порахувавши, таким чином, собівартість набору, можна робити націнку в діапазоні 70% – 200% в залежності від типу подарунка і закупівельної ціни на товари для його перегляду.
Вийти на дохід $ 250 – $ 300 в цій ніші цілком реально, враховуючи, якщо зайнятість часткова, то це може бути непоганим доповненням до основної роботи. Будуть і піки продажів перед основними святами, тоді дохід за місяць може вирости в 2 – 3 рази.

Так чи можна заробити продаючи подарункові набори?

Відповідь однозначна що так, можна. Але потрібно враховувати сезонність і розглядати дану бізнес-ідею скоріше як джерело додаткового заробітку, а не як основну діяльність для заробітку грошей. Особливо актуальний такий бізнес, наприклад для жінок в декреті, він дозволяє працювати вдома і забезпечує лише часткову зайнятість протягом робочого дня.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • «Навіть у прифронтовому місті діти хочуть розвиватися», - мешканка Авдіївки започаткувала курси з вивчення англійської