«Я продаю не шоколад, а емоції», - мешканець Краматорська виготовляє шоколадні гайки, шурупи, болти

Інженер-електромеханік з Краматорська виготовляє робочі інструменти з шоколаду/фото: ФБ Олексій Шотт
Інженер-електромеханік з Краматорська виготовляє робочі інструменти з шоколаду/фото: ФБ Олексій Шотт

Інженер-електромеханік з Краматорська Донецької області у вільний від роботи час виготовляє робочі інструменти з шоколаду.


Олексій Шотт працює в громадській організації, відповідає за технічний супровід. Захоплюється музикою, а ще у вільний час, вдома на кухні, створює подарункові набори у стилі «техно» - болти, гайки підшипники, ключі, пасатижі, шурупи, арматура, золоті злитки та підшипники з чорного шоколаду, повідомляє «Бізнес-Схід».

Таке хобі в житті хлопця з’явилося після поїздки до Львова.

«Гуляючи цим чудовим містом, я не міг не зайти до львівських майстерень, - розповів Олексій. - Таке різноманіття шоколаду, мене вразило мов дитину. Я накупив безліч подарунків для рідних та близьких і повернувся додому. Мені й самому захотілось спробувати виготовляти власну продукцію, але не таку, яка є на прилавках магазинів, а щось особливе та незвичайне».

Солодке хобі молодого чоловіка приносить незначний прибуток. Шоколадні набори «ChocoGift» він виготовляє тільки на замовлення, адже власної крамниці поки не має. Окрім «шоколадного залізяччя» для чоловіків, ще створював жіночі набори, але вони особливим попитом не користувалися.

«Я люблю шоколад, але мені його мало дарували, бо я чоловік, тому я вирішив урізноманітнити сірі будні чоловіків і створив подарункові набори саме для них, - розповідає Олексій. - Чому саме для чоловіків, бо найчастіше полюбляють дарувати подарунки – це представниці слабкої статі. Жінки завжди шукають щось незвичайне та авторське. Якщо дарувати чоловіку просто плитку шоколаду, то якось ніяково, і ніякого ефекту несподіваності не несе. А якщо ти відкриваєш коробку, а там лежать інструменти, то це викликає захват».

Про те, як обиралися форми хлопець розповідає, що сходив до гаража, попорпався там, і знайшов все, що потрібно: ключі, плоскогубці, болти, шматки арматури, підшипники та багато іншого. Самостійно виготовив заготовки, а далі діло постало за рецептурою. Її хлопець створював власноруч, багато читав статей в мережі Інтернет та дивився відеоролики. Перший виріб вдався без проблем. Проблеми, як каже Олексій, розпочалися пізніше, коли вироби кришилися, танули чи ламалися. Але шляхом експериментів вдалося знайти оптимальний склад.

«Я продаю не шоколад, я продаю емоції людям, - розповідає з посмішкою хлопець. - Бо плитка шоколаду - це буденно, а незвичайні форми піднімають настрій, коли людина відкриває і бачить не просто шматочки, а цілий набір інструментів».

Першими дегустаторами шоколадних виробів стали знайомі та родичі, згодом коло покупців збільшилося: завдяки презентації «шоколадного залізяччя» в Інтернеті замовлення почали надходити з різних куточків України.

«Спочатку це був шок. Інструменти в холодильнику, при цьому явно не нові, - розповідає отримувач подарунка Ігор.- Я довго не міг зрозуміти навіщо їх туди поклали. Коли придивився, дійшло - все це з шоколаду. Звісно їсти їх було шкода, бо вони так натурально виглядали, ніби справжні».

Олексій працює тільки з чорним шоколадом, бо коли його потерти, то він візуально схожий на іржу. Інший вид шоколаду не підходить. Пробував урізноманітнити смак, додаванням сублімованих фруктів, маршмелоу та горішків, але згодом, від цієї ідеї відмовився.

«Поки про відкриття власної майстерні, ще не думав, - каже чоловік. - Спочатку хочу спробувати написати грант задля того, щоб можна було розвиватися далі.  Можливо з часом, це хобі переросте у бізнес-справу, а поки, це більше для душі».

Щоб розповідати людям про свої новинки Олексій створив у соцмережі сторінку свого проекту. Там можна не тільки вибрати виріб за вподобанням, а й замовити його. А ще залишити відгук про враження та смакові якості шоколаду ручної роботи.