«Відкрити частинку Європи на Донеччині», - студенти створили заклад швидкого харчування на колесах

Власники
Власники "Колібрі" Ілля Панасюк та Вікторія Проценко

Студенти-переселенці зі Сніжного та з Донецька рік тому переїхали з окупованої території у Краматорськ і відкрили власну справу.


Ілля Панасюк та Вікторія Проценко випадково прочитали в мережі інтернет оголошення про гранти для переселенців і вирішили спробували свої сили у відкритті власної справи, передає «Бізнес-Схід».

Вибрали те, що до душі –  індустрію швидкого харчування. Бо Вікторія - дипломований спеціаліст з ресторанного бізнесу, а Ілля здобуває професію менеджера з продажу.

Пройшовши курси та тренінги від ПРООН, студенти написали бізнес-план, захистили його та отримали кошти у розмірі 200 тисяч гривень. Цього вистачило, аби купити два ресторани на колесах. З іншим допомогли родичі, подарувавши невелику суму для закупки обладнання. За умовами гранту молоді підприємці створили три робочі місця.

«Вікторія дуже активна, вона є тією рушійною силою, яка постійно мене штовхає пробувати щось нове, - поділився Ілля. - Завдяки їй, я взагалі зголосився на всю цю авантюру, і як бачите, все було недарма. Отримували грант, то ми були наймолодші учасники цього проекту».

Назву для фургончиків з фаст-фудом  «Колібрі»  вибрали не випадково. Птах асоціюється з рухом, а клієнти  студентів – ті, хто постійно кудись поспішає.

«Розпочинати  власну справу у новому місті було не страшно, бо я постійно кудись подорожую та швидко адаптуюсь, - каже хлопець. – За останні чотири роки змінив місце проживання у декількох містах – Донецьк, Дніпро, Новомосковськ, Покровськ та Краматорськ. Всі вони по-своєму є привабливі, але зупинитися вирішили саме у Краматорську, бо на сьогодні місто має багато перспектив».

На досягнутому зупинятися не збираються, у планах відійти від вуличної їжі та відкрити власне кафе. Від  хот-догів та  бургерів також хочуть відмовитися, натомість планують запропонувати споживачеві європейське меню.

«Ми подорожуємо,  вивчаємо багато цікавих ідей, які хотілося б реалізувати й в нас. Тому відкрити частинку Європи на Донеччині – наша мрія, - розповіла Вікторія. -  На сьогодні ми повністю відмовилися від продукції з Польщі, намагаємось закуповувати в інших країнах Європи».

Молода пара зізнається, що вести бізнес-справу нелегко, бо, зважаючи на недосконалість законодавства та корупцію, доводиться повсякчас «набивати ґулі», проте подолання труднощів – це той досвід, який допомагає розвиватися.