«Ми стомилися від усього синтетичного», - донеччанка створила власний бренд та виготовляє натуральну косметику

Авторка косметики ручної роботи Ганна Рубан
Авторка косметики ручної роботи Ганна Рубан

Ганна Рубан з Дружківки Донецької області донедавна працювала у фармацевтичній сфері та одного разу жінка вирішила змінити своє звичне життя й відкрила міні-лабораторію з виготовлення косметики.


Спокійне та розмірене сьогодення - це не для Ганни Рубан. Вона може й більше, тому й ризикнула відкрити власну справу та виготовляти вироби, які б не тільки покращували красу, а ще мали й лікувальних характер. Так з’явився лінія косметики ручної роботи «Do scripa», повідомляє «Бізнес-Схід».

«Ідея зароджувалась давно, - говорить Ганна. - Це не хобі, це плани мати власний бізнес. Я вчилася у своїх конкурентів, переймала їх досвід, аналізувала, порівнювала цінову політику. Шляхом проб, я доходила до певного результату. Так, з’явилася власна рецептура, не взята в когось, а саме власні напрацювання, а маючи багаж знань з фармакології та косметології – я можу допомогти у вирішенні певних проблем».

Мило для сухої та проблемної шкіри, скраби, різні види шампунів, як рідкі, так і тверді, бальзами та багато іншого. Все це жінка виготовляє вручну у власній майстерні з нуля. Продукція не містить штучні барвники та ароматизатори. Все виготовлене з додаванням натуральних ефірних олій та екстрактів: молока, шоколаду, трав, евкаліпта, східних прянощів, ментолу та багато іншого. Сировину замовляє в Україні та Франції.

«Як фармацевт я знаю, що покласти, аби воно приносило очікуваний ефект і не шкодило, - зазначає жінка. - Хоч асортимент у мене й не великий, але за свою продукцію я впевнена. Я спеціально розробляю лінію, яка підходить дітям та алергікам, людям різного віку. Тому й взяла назву «Do scripa», бо шкіра повинна бути чистою та скрипіти, як скло».

Першим виробом Ганни стало мило. Технічно, як воно виготовляється вона знала, а от самостійно ніколи не виготовляла.

«Моє перше мило взагалі не застигло, - розповідає Ганна. - Воно було не придатне і я його викинула. Але згодом все вдалося. Я його й до сих пір виробляю – це моє улюблене на основі молока та шоколаду. Я його роздарувала всім, аби почути відгуки».

А відгуки й справді хороші, бо попри невелику цінову політику вироби не поступаються тим, що виготовляють великі компанії.

«Постійно приходжу та купую для всієї родини продукцію, бо в магазинах, звісно, багато чого є, але воно як правило начинене хімією. Крім того, моя дитина алергік і я точно знаю, що продукція Ганни не шкодить, - розповідає відвідувачка магазину Ольга. – В основному беру мило та шампуні, давно забули, що таке почервоніння та висипи».

Окрім Дружківки продукція «Do scripa» продається в інших містах України через Інтернет та за кордоном.

Нещодавно жінка виграла грант від ПРООН та змогла відкрити ще один магазин у Краматорську, створивши одне робоче місце.

«Задля того, аби якось розвиватися далі спробувала написати грант, - згадує підприємиця. - Чоловік мене підтримав. Оскільки ми приміщення вже орендували за власні кошти, то на отримані 100 тисяч закупили меблі. Проте навіть цих грошей не вистачило, довелося додати свої 25 тисяч. Тепер я маю виробничий стіл та професійне обладнання, нові прилавки у магазинах».

На цьому жінка зупинятися не збирається, у планах проведення майстер-класів та навчальних лекцій, а ще мріє відкрити мережу магазинів по всій Донеччині.

«Я працюю на результат,- зазначає Ганна Рубан. - На сьогодні весь світ тяжіє до натурального, ми стомилися від того всього синтетичного, яке сьогодні заполонило наше життя. Потрібно повертатися до першовитоків, до того, чим жили наші прадіди, тобто до всього природнього».

Вироби з натуральних продуктів вже давно популярні у Європі. Закордонні споживачі зробили свій вибір на користь природніх інгредієнтів, українські - тільки йдуть до того, що «еко» має місце в нашому житті. Та й створення людьми власної справи сприяє зміцненню економіки не тільки в регіоні, а й загалом в Україні.

«Ми віримо, що підприємництво – це потужна сила для розбудови миру у Східній Україні, - наголосив, керівник Програми відновлення та розбудови миру ПРООН Віктор Мунтяну. - Нові соціально відповідальні бізнеси пришвидшують відновлення постраждалих від конфлікту територій та будують невидимі мости між громадами та людьми. За три останні роки ПРООН безпосередньо підтримала 620 бізнесів і створила біля 3200 робочих місць, в тому числі у населених пунктах біля самої лінії зіткнення. Підприємці не тільки забезпечують свої сім’ї, але й створюють 3-4 нових робочих місця. Це означає, що люди вірять у розвиток регіону та його майбутнє процвітання».