«Все починається з кави», - переселенець-айтішник з Донецька дарує кавовий настрій мешканцям Бахмуту

Предприниматель из Бахмута Володимир Чередниченко
Предприниматель из Бахмута Володимир Чередниченко

Після переїзду з Донецька спеціаліст з IT-технологій Володимир Чередниченко знайшов в собі навички підприємця – відкрив у Бахмуті пересувну кав ярню та перший нічний караоке-клуб.


До війни Володимир Чередниченко проживав у Донецьку. Працював в автомобільній компанії. У 2014 році разом із родиною виїхав з окупованого міста й оселився у прифронтовому Бахмуті. Тут і розпочалося нове життя, не схоже не те, яке було у великому місті, передає «Бізнес-Схід».

Змінити місце проживання не завжди легко, а коли ти тікаєш від війни, то хапаєшся за будь-яку пропозицію. Молодому інженеру вдалося знайти роботу в Соледарі на підприємстві «Артемсіль», родина лишилася жити в Бахмуті. Але з часом чоловік зрозумів, що це не те місце роботи, де йому комфортно, тому вирішив займатися тим, що приносило задоволення  – варити каву.

Спочатку подав заявку на грант, але його бізнес-ідея на знайшла підтримки. Власну справу прийшлося розпочинати із особистих заощаджень. Потім чоловік, купивши фургончик на колесах, вирішив продавати каву на блокпості, але теж не задалося. Блокпост закрили, і він не працював цілий місяць. Довелося виїжджати в міський парк і там чекати своїх клієнтів.

«На сьогодні в парку біля мобільної кав’ярні збирається досить багато людей. Вони можуть просто прийти та поспілкуватися. Але так було не завжди. Коли ми починали працювати, то людей майже не було, - поділився Володимир. Була зима, випало багато снігу й було дуже холодно. В мороз ми стояли до останнього клієнта, тому перші зароблені кошти давали нам надію на краще».

Працюючи в великих автомобільних компаніях, чоловік набув досвіду з управлінського обліку, крім того він створив програму, яка прогнозує майбутній продаж та підвищує ефективність роботи персоналу. Тому власний успіх чоловік прорахував давно.

«Поштовхом до заснування власної справи стало те, що я автоматизував ряд закладів, які займаються продуктами харчування та фаст-фудом, - розповідає чоловік. - Знаючи нюанси цього бізнесу, відкрити щось своє було не важко. Робив це я не сам, а разом зі своїм бізнес-партнером, до речі, вона також вимушена переселенка з Донецька. Сферу IT я не покинув, у мене ще є проекти, які я веду паралельно».

За словами Володимира, у Бахмуті люди не готові інвестувати в інформаційну технологію. Хоч як він не намагався розвивати цю тему, відгуку не знайшов. Натомість вуличне харчування має право на розвиток.

Задля залучення більшої кількості клієнтів чоловік розробив ексклюзивне меню, каву завозить тільки з Європи. У його мобільній кав’ярні є кава як для дорослих, так і для дітей.

«Дуже часто діти просять у батьків купити їм також каву, чуючи відмову? малеча йде зі сльозами, - каже чоловік. - Ми вирішили змінити цю ситуацію, створили каву для дітей на основі какао. А ще задля хороших емоцій ми щодня роздаємо дітям, що проходять повз нас, цукерки. Це позитив для дітей у зоні АТО. Бо вони повинні відчувати тільки хороші емоції».

За хорошими емоціями до їхньої кофейні приходять не тільки діти. Задля живого спілкування чоловік проводить соціальні акції. Так, наприклад для людей, які бажають познайомитися чи поспілкуватися, видавали червоні та жовті кришечки на каву. Тож недарма кавовий заклад на колесах має назву «Все починається з кави».

«У наш час всі застрягли в Інтернеті, і люди розучилися спілкуватися та знайомитися на вулиці. Ми хотіли трохи урізноманітнити сьогодення, зробити його цікавішим та яскравішим», - каже чоловік.

«Сам люблю каву. Готуючи її, я не тільки продаю продукт харчування, а й  дарую свої почуття людям. Добре, коли справа, якою ти займаєшся, приносить не тільки гроші, а й задоволення. Я айтішник в душі та за фахом, але кавоваріння мені приносить не менше втіхи».

Окрім кав’ярні на колесах, переселенець власним коштом відкрив у Бахмуті перший нічний караоке-клуб. Говорить, що Бахмут любить не менше, аніж Донецьк. І він свідомо не переїхав до центральної України, хоча пропозицій було немало.

«Я не з тих людей, які зупиняються на досягнутому, коли є ціль, то ти впевнено рухаєшся до неї та перемагаєш. Головне не зупинятися, а йти вперед, - зазначає чоловік. – Мої працівники отримують зарплатню від їх якості роботи. Я думаю, що це чесно, бо людина повинна завжди прагнути до кращого».