Бізнес на кімнатних рослинах

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Рослини, які користуються найбільшим попитом.


Кімнатні рослини різноманітні. Серед них є постійно квітучі й привертаючи до себе красою квіток, їх оригінальністю, забарвленням. Є й рідко квітучі, які розкривають свої бутони один раз на рік. Є практично не квітучі рослини, хоча вони і належать до квіткових. У кожної групи горщиків квітів є свої шанувальники.

Перш ніж зайнятися квітковим бізнесом, питання про найбільш популярні кімнатні рослини повинно бути розглянуте в першу чергу. Як показує практика, великим попитом у покупців користуються постійно квітучі рослини. Це лідери продажів серед кімнатних квітів:

Антуріум, яскраво забарвлене листя, яке всі приймають за квітку. Самі суцвіття знаходяться всередині червоного листа.

Орхідея фаленопсис, її можна зустріти в будинках практично всіх любителів кімнатних квітів.

Бегонія, має багато різновидів, невибаглива в догляді, може використовуватися в оздобленні інтер'єрів в будь-який час року.

Азалія, її часто дарують замість букета жінкам на свята, ювілеї та інші урочистості.

Герань, популярне в українських будинках рослина, невибаглива і постійно квітуча.

Цей список можна продовжувати нескінченно. Багатьом любителям квітів подобаються деревоподібні фікуси і драцени, інших приваблюють кактуси. Асортимент кімнатних рослин досить широкий, що дає підприємцю простір в його підборі. Чим більше різноманітності в пропонованій продукції, тим більше початківець бізнесмен приверне покупців.

Необхідні знання для ведення бізнесу

Флористичний бізнес тільки на перший погляд здається простим, не вимагає спеціальних знань і навичок у квітковому дизайні. Це далеко не так, тому що успішний бізнес на кімнатних квітах вимагає певної підготовки:

правдивих знань про кімнатні рослини, особливості утримання і розмноження; дизайнерських здібностей в оформленні інтер’єрів за допомогою кімнатних рослин;
знань про флористичний бізнес, його особливості, квітковий маркетинг, економічні питання планування прибутку, обліку, прогнозування і т.д.;
великої працьовитості, суміщення творчих здібностей і розважливості.

Отримати хоча б формальну освіту з квітникарства можна через флористичні курси, можна попрацювати спочатку у квітковому бізнесі у якогось підприємця, щоб напрацювати певний досвід і побачити цей бізнес зсередини.

Що потрібно для організації бізнесу?

В організації квіткової справи існує той же алгоритм, який можна застосувати в організації будь-якого іншої справи:

Розробка бізнес – плану, з фінансовими розрахунками.

Реєстрація бізнесу;

Підбір приміщення для квіткового магазину (може бути квітковий кіоск, флористичний бутик, інтернет-магазин). Для магазину або бутіка необхідно відповідне прохідне місце.

Закупівля обладнання та витратних матеріалів. Як устаткування необхідно придбати флористичні стійки, столи-вітрини, полки в різних варіантах, офісну техніку. Також необхідний спеціальний інструмент – ножі і секатори, лопатки, горщики і вазони.

Одне з основних компонентів обладнання – кондиціонер, бо він забезпечує певну температуру в приміщенні, необхідну для рослин.

Вихід на постачальників рослин, насіння, ґрунту та інших матеріалів для квіткового бізнесу: екзотичні і тропічні кімнатні рослини цвітуть і невибагливі. Їх вирощуванням займаються оранжереї, тепличні господарства, з якими необхідно налагоджувати співпрацю. Крім того, вирощують кімнатні квіти любителі рослин в домашніх умовах. Бажаючи отримати невеликий прибуток від свого захоплення, вони можуть теж стати постачальниками продукції для реалізації.

Підбір персоналу. Цьому питанню треба приділити велику увагу, через те, що займатися квітами краще професіоналам. Продавець, який має знання і досвід роботи з рослинами зможе дати ділову консультацію і залучити покупців.

Маркетинг, просування продукції на ринку.

Способи збуту продукції;

Формування асортименту та цін продукції.

Де вирощувати кімнатні квіти?

Для того, щоб бізнес кімнатних квітів був успішним, необхідно створити до цього сприятливі умови. Це стосується і приміщення. Кращим варіантом буде оренда приміщення під квітковий магазин. Або можна організувати флористичний бутик – новинку у квітковій справі. Будівництво магазину зажадає великих фінансових вкладень, що може бути нераціонально, тому, що є ризик того, що бізнес не піде і тоді фінансові вкладення можуть бути втрачені. Якщо організатор бізнесу дуже обмежений у фінансовому відношенні, то для вирощування кімнатних квітів можна відвести приміщення у власному будинку. Важливо, щоб для рослин були створені оптимальні умови для життя, що відповідають умовам їх зростання в природних умовах:

освітленість – для одних важливо розсіяне освітлення, для інших затіненість, для третіх – яскраве сонячне світло;
температурний режим;
рівень вологості;
певний тип ґрунту.

Як організувати збут продукції?

Збутом квіткової продукції займатися досить складно, бо квіти не можуть бути потрібні щодня. Великий попит на кімнатні рослини виникає у святкові дні, їх купують на виставках флористики, при оформленні офісів та інших приміщень.

Щоб прискорити збут продукції необхідно займатися маркетингом. Основними маркетинговими методами, які прийнятні у квітковому бізнесі є:

Різні види реклами, з використанням різних носіїв (оголошення в ЗМІ, рекламні щити, візитки і т.д.).

Дослідження ринку, досвіду конкурентів. Це досить важливий пункт бізнес-проекту. Дослідження ринку кімнатних рослин в даному регіоні, в конкретній місцевості дає можливість грамотно підібрати асортимент продукції. Аналіз діяльності конкурентів дозволяє уникнути помилок, які вони допустили у своїй комерційній діяльності.

Розширення асортименту. Великий асортимент магазину приваблює не тільки рядових любителів кімнатних рослин, але і багато організацій, що займаються озелененням внутрішніх приміщень і громадських територій. Впровадження додаткових товарів і послуг (ґрунт для квітів, горщики, інструмент для догляду за кімнатними рослинами, мінеральні та органічні добрива, безплатне доставляння товару, креативне оформлення подарункових рослин).

Скільки можна заробити на вирощуванні та продажу кімнатних квітів?

Мінімальні фінансові вкладення у квітковий бізнес роблять його привабливим для бізнесменів, охочих створити вигідний бізнес з нуля. Для нього не потрібно великих площ і спеціального дорогого обладнання. Привабливість бізнесу у великій рентабельності – до 100%.

На відкриття власного магазину знадобитися близько 50 тис. гривень, куди входить плата за оренду приміщення, закупівля рослин в оптового постачальника, закупівля обладнання. Продаж кімнатних рослин дає певний прибуток, що становить 30-50% з кожної рослини. В місяць це може становити, виходячи з існуючої практики – до 20 тис. гривень.

Дохід залежить від конкретної ситуації, він може бути і більше, якщо вкладений початковий капітал більш значний. При розкручуванні бізнесу дохід збільшується в разі надання додаткових послуг, наявності великої кількості індивідуальних замовлень, участі в ярмарках, виставках та інших заходах.

Окупність бізнесу на кімнатних рослинах може наступити протягом пів року, або 8-12 місяців. Підсумовуючи, можна зробити висновок, що бізнес на кімнатних рослинах варто освоювати любителям рослин, які вміють грамотно їх утримувати, красиво оформляти і вбудовувати в сучасний інтер’єр житлових, офісних та громадських приміщень.