• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Переселенка з Донецька відкрила ательє, де створює ексклюзивні вишиванки та шкільну форму

Переселенка з Донецька відкрила ательє, де створює ексклюзивні вишиванки та шкільну форму

Переселенка из Донецка, собственница ателье
Переселенка из Донецка, собственница ателье "Парадигма" Наталья Жищенко

Після переїзду в Костянтинівку Наталія Жищенко разом з чоловіком почали з нуля колись успішний бізнес в Донецьку та започаткувала власне ательє з виготовлення шкільної форми та вишиванок.


«Ще у Донецьку ми мали власний швейний бізнес, який був досить успішним, - розповіла журналісту «Бізнес-Схід» Наталія Жищенко. - З початком війни замовлень стало обмаль. Якийсь час ще протримались і взимку 2017-го остаточно вирішили переїхати». 

Переселенка згадує, коли виїжджали, на обох блокпостах перевернули все, що було в машині. Крім особистих речей, родині вдалося сховати дві машинки зі своєї майстерні. 

Починати нове завжди важко 

У травні 2018 року переселенці вирішили робити те, що вміють: шити шкільний одяг. За два тижні зареєстрували своє підприємство – ТОВ «Парадигма». Шиють тільки з натуральної тканини, яку закуповують у Білорусі.

«Ми робимо ставку на якісні матеріали та індивідуальні розміри, - каже Наталія. – Ще з Донецька знаємо, як важко підібрати костюм чи спідницю, коли дитина має нестандартний розмір, тому до нас ідуть. Маємо моделі для худих і високих хлопців, дівчат повненьких, худеньких».

Новий напрямок – вишиті сорочки

Місяць тому в ательє почали вишивати сорочки. В основному вони для школярів початкової та середньої школи. Аби догодити малечі, жінка вивчала місцевий ринок. Каже, ніхто, крім неї, наразі цього не робить.

«Вишиванки зараз популярні. Ті, що є, всі привезені, отже, це впливає на ціну. Наша сорочка – місцева, тому її ціна нижча. Ми зробили кілька різних, аби подивитися, що краще піде: вишили для хлопчиків жовту з коричневим, до школи вони просто розлетілися», - відзначає підприємниця.

Ательє і крамниця – в одному місці

Бізнес Жищенко знаходиться в одному місці – ательє поєднується з крамницею, де можна придбати одяг. Коли відкрилися – люди приходили подивитися. Потім стали купувати і замовляти. 

«Це зручно, - розповідає Наталія. - Часто люди купують, а потім шукають, де ті штани підшити або ґудзик переставити. Ми на місці все робимо».

У підприємниці працюють двоє жінок. Вони швачки. Наталія планує розширювати справу і набирати додатково працівників. Але з цим проблема.

Шукає кадри

До відкриття ательє жінка ходила в місцеве училище, де готують швачок. Там поговорила з усіма випускниками, що були в групі.

«Були дівчати і один хлопець. Я усім пропонувала роботу. Казала, приходьте, спробуйте, ми підкажемо, буде досвід. Усі відмовилися».

Оголошення про роботу також розмістила в газетах, є воно і на вході в крамницю. Наталія говорить, що планує розвивати розпис по тканині, шукає дизайнера, творчу людину, яка готова працювати. 

Гранти і навчання

Нещодавно підприємниця подала заявку на грант від Норвезької ради у справах біженців. За кошти гранту Наталія планує придбати машинку для вишивання, що дасть змогу ще більше розширити асортимент вишитих сорочок. 

Підприємниця і надалі готова вчитися, аби розвивати свою «Парадигму». Жінка вірить у власну справу і докладає чималих зусиль у її становлення.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Переселенка з Донецька відкрила ательє, де створює ексклюзивні вишиванки та шкільну форму