• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Заробити на правильному харчуванні та здоровому способі життя - перспективний бізнес

Керує колективом у півсотні осіб та розвиває геологію – лауреат конкурсу «Підприємець року-2018» про успіх на роботі

Лауреат конкурса «Предприниматель года-2018» Мария Науменко
Лауреат конкурса «Предприниматель года-2018» Мария Науменко

За успіх на роботі та внесок у видобувну галузь магістр геології, заступниця директора ТОВ «Укрроскаолін» стала лауреатом щорічної премії «Підприємець року-2018».


«Мені завжди хотілося пізнати рідний край, допомогти у розвитку геології, - розказала журналісту «Бізнес-Схід» Марія Науменко. - За часів студентства я почала працювати геологом на підприємстві. Цікаво досліджувати те, що створено не людиною, а природою -  цікаву будову земної кори, які зміни там відбулися за тисячі років.

За освітою Марія – магістр геології. Обрати цю професію вирішила недаремно, адже зі школи цікавилася, що є в землі, як вона влаштована. Тому вступила на цю спеціальність до Донецького національного технічного університету.

Отримавши освіту, прийшла на підприємство «Укрроскаолін» геологом. За певний час стала головним геологом, а у 2015 році заступником директора з виробництва. Зараз у підпорядкуванні Марії – 50 співробітників.

На «Укрроскаоліні» видобувають і постачають на український ринок каолін, який використовують для виробництва керамограніту, посуду, плитки. Глину возять на підприємства Києва, Харкова, Запоріжжя, Дніпра, Слов’янська.

«Керамісти, які роблять посуд на Донеччині, використовують місцеву глину. Вона з нашого родовища у селі Катеринівка Нікольського району. Постачати глину за кордон ми не в змозі, через логістику її ціна буде вищою, ніж у партнерів, скажімо, на Тернопільщині», - каже геолог.

На підприємстві не подають заявки на гранти – використовують власні ресурси. Тут заробляють гроші з продажу глини і вкладають їх у подальший розвиток. Видобута глина з родовища проходить через хімічну лабораторію, аналізується, збагачується потрібними складовими, доводиться необхідна рецептура, а вже потім відправляється замовнику.

Взимку підприємство готується до весни – проводяться розкривні роботи, ремонтується техніка. Зараз, за словами Марії Науменко, малому бізнесу важко – потрібно постійно бути в курсі реформ і мати гнучкість до клієнта.

«Багато новацій зараз у сфері законодавства, важко з вагонами, їх на залізниці не вистачає, немає дороги, почали ремонт і кинули, ми через це возимо глину за 40 км замість 7 км. Це наші додаткові витрати», - каже жінка-керівниця.

З підлеглими, зізнається Марія Науменко, їй легко – вона найбільше цінує освіченість, професійність і людяність.

В цьому році жінка вдруге взяла участь у конкурсі «Підприємець року-2018», який організовує Донецька торгово-промислова палата. Цьогоріч - в номінації інновації на промисловому підприємстві.

«Коли почалася війна, ми вирішили запровадити відеоспостереження в кар’єрі, - ділиться Марія Науменко. -  Можливо, це звичайна річ для багатьох cучасних підприємств, але для нашого – це великий крок уперед».

За словами Марії, на підприємстві також працюють над тим, аби осучаснити роботу – усі креслення, плани вже перевели в цифрові, запровадили ГІС-технології, які полегшують обробку даних.

Аби досягти успіху, вважає Марія Науменко, потрібно бути професіоналом у першу чергу. Зараз очолює технічний відділ, що займається плануванням робіт, вивчає геологію майбутніх ділянок.

«Коли мене бачать молоді співробітники, спочатку сприймають просто як молоду дівчину. У подальшому з’являється авторитет, він завойовується досвідом, знаннями, характером».

Марія постійно відвідує виставки, семінари, аби бути в курсі новітніх технологій. І мріє, аби підприємство, де вона нині працює, було успішним та інноваційним. Другий диплом за фахом економіста-математика їй у цьому допомагає. Нині впроваджує знання з кібернетики на глиновидобувному підприємстві.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Заробити на правильному харчуванні та здоровому способі життя - перспективний бізнес