• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • «Навіть у прифронтовому місті діти хочуть розвиватися», - мешканка Авдіївки започаткувала курси з вивчення англійської

«Навіть у прифронтовому місті діти хочуть розвиватися», - мешканка Авдіївки започаткувала курси з вивчення англійської

Предпринимательница из Авдеевки Александра Жданкова
Предпринимательница из Авдеевки Александра Жданкова

Олександра Жданкова півроку тому наважилась відкрити в прифронтовій Авдіївці курси з вивчення англійської мови, на які одразу записалися 50 дітей.


Олександра Жданкова до війни працювала у донецькому аеропорту перекладачем. Маючи освіту викладача іноземної мови, прийшла в аеропорт. Тоді Донеччина готувалася до “Євро-2012”, запускали новий термінал, завершували будівельні і логістичні роботи. 

“Ми щодня зустрічали сотні людей, приїхало багато фанатів футболу і просто туристів, - згадує Олександра Жданкова. - Мені цікаво було, адже практики як такої раніше не було. А тут я мала можливість говорити з носіями англійської мови. Це гарна можливість для перекладача.

Багато на монітори виводили інформації – прибуття рейсу, якась інша інформація. Якщо хтось не розумів зі співробітників, я бігла допомагати”. 

На початку 2014 року Олександра пішла у декретну відпустку. Пригадує, як востаннє була в аеропорту.

“У травні 2014 року в аеропорт прилетіли винищувачі, я досі з жахом згадую ті події. Ми вже не відправляли рейси. Поряд з Донецьком – Спартак, там все обстрілювали, було перекрито, дуже страшно”, - каже жінка.

Після народження дитини родина переїхала до Дніпра до знайомих. Там жили усі гуртом з родичами понад рік. Коли в Авдіївці стало спокійніше, повернулися додому.

У 2017 році Олександра звільнилася з аеропорту – фактично його не було, але підприємство існувало на папері, Олександрі поставили українські печатки в трудову книжку. 

Навесні 2018 року жінка  вирішила чимось зайнятися. Маючи диплом викладача, пішла до школи, але вакансій вчителя англійської в Авдіївці не було. 

“Мені хотілося розвиватися, — розповіла Олександра. - Я вирішила відкрити курси. Добре знаю англійську мову, хотіла рухатися в цьому напрямку. Знайшла невелике приміщення в оренду».

Дівчина подала грант і виграла його від Данської ради у справах біженців. Олександрі потрібен був комп’ютер, проектор для проведення занять.

Ще не маючи обладнання, викладачка у травні почала заняття. Записалися п’ятдесят дітей. Наразі майже усі вони двічі на тиждень відвідують заняття.

В інтерактивній формі, граючи на килимку, стаючи у коло, діти вивчають англійську. Усі розділені по групах – від шести до восьми дітей. Така кількість оптимальна, вважає Олександра, щоб ефективно вивчати мову і розвивати мовлення. Заняття коштує 50 гривень. Діти приходять після уроків у школі.  

“Я викладаю не за шкільними підручниками. Використовую сучасні посібники, батьки бачать результат. З травня вся група відвідує заняття. Половина дітей ходила влітку під час канікул. На моїх курсах діти різного віку – від 6 до 17 років, є дорослі. Я враховую вік учнів і рівень їх знань”, - розповідає Олександра.

Зараз викладачка знайшла інше приміщення для курсів – більше за розміром, бо ігри потребують простору, тепле і світле. Незабаром планує переїхати туди разом з учнями. 

Цього року на зустрічі з представниками бізнесу Авдіївки підприємниця почула про бізнес-форум у Маріуполі “Bisness4Women”, який організовувала Донецька Торгово-промислова палата. Туди направила свою заявку і стала переможницею у номінації “Сфера послуг”.

“Я не очікувала такої нагороди. Вона перша у мене як підприємниці. Досвіду поки мало у мене, але цей диплом – це стимул для подальшого розвитку. Значить, в мене повірили. Я на правильному шляху, буду рухатися далі”, - поділилася Олександра враженнями від нагороди.

На заняття з англійської до Олександри Жданкової зараз черга. Бажаючих – 50 дітей. Підприємниця шукає викладача англійської, щоб взяти його на роботу і розширити свій бізнес. Вона єдина, хто в Авдіївці відкрив такий бізнес. 

“Я не очікувала, що буде такий попит. Навіть у прифронтовому місті діти хочуть знати мову, розвиватися. Це добре. Є дві групи дорослих, які очікують, коли для них почнуться заняття. Я не розумію, чого бояться спробувати цю справу. В Авдіївці є багато патріотів, які люблять своє місто і готові його розвивати”. 

Олександра зізнається, що коли отримуєш задоволення від роботи, вона не здається важкою, тоді втоми не відчуваєш.
“В аеропорту я працювала позмінно – по 12 годин, додому приходила змучена. Зараз, повернувшись о 8 вечора після занять, не відчуваю втоми. Я задоволена, як минув день, що розбирали з учнями, як грали. Значить, я знайшла свою справу і буду її розвивати надалі”, - каже підприємниця.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • «Навіть у прифронтовому місті діти хочуть розвиватися», - мешканка Авдіївки започаткувала курси з вивчення англійської