• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Переселенка з Горлівки «одягає» в теплі речі мешканців Ізраїлю та Марокко

Переселенка з Горлівки «одягає» в теплі речі мешканців Ізраїлю та Марокко

Переселенка з Горлівки Людмила Кремінська
Переселенка з Горлівки Людмила Кремінська

Переселенка з Горлівки Людмила Кремінська перетворила давнє хобі на власну справу, виграла два гранти на обладнання, об’єднала навколо себе п’ятьох майстринь-переселенок і відкрила власну крамницю, де продає вироби ручної роботи.


До Краматорська родина Людмили Кремінської переїхала у 2014 році, коли залишатися у Горлівці було небезпечно. Жінка втратила роботу, на новому місці не змогла працевлаштуватися. Брала участь у тимчасових роботах для переселенців. Якось друзі попросили зробити віночок для волосся.

“З цих віночків та прикрас для волосся все і почалося, - згадує Людмила те, як починала власну справу у 2015 році. – Потім стала ці прикраси продавати на ярмарках, їх дуже активно розкуповували місцеві жителі”.

Також жінка згадала про своє хобі – в'язання. Ще у Горлівці у 90-ті роки вона була підприємницею – в’язала і продавала теплі речі. Вже на новому місці, у Краматорську, Людмила знову взялася за спиці.

“Я почала у соціальних мережах викладати фото – шкарпетки, светри, шалі. Мою роботу оцінили, за кілька місяців люди стали замовляти це”, - каже Людмила.

У цей же час вона стала навчатися – відвідувала різні тренінги, семінари, де розповідали, як започаткувати власну справу, шукати клієнтів, створювати спільноту зацікавлених людей.

Підприємниця почала в’язати на замовлення шапки, светри, снуди, сумки, шкарпетки, сукні, шалі та шарфи, дитячі комбінезони, сукні. Усе з якісної пряжі. Зараз клієнтів має по всій Україні, в Естонії, Ізраїлі, Марокко.

“Торік у мене з’явилася клієнтка, яка чекала народження дитини, малюку я зв’язала пінетки. Потім шапку, зараз комбінезон. Я ніби зростаю з цією дитиною. Також маю клієнтів, які цілими родинами замовляють”, - говорить майстриня.

У 2016 році за грантом від чеської гуманітарної організації “Людина в біді” переселенка отримала комп’ютерну в’язальну машину, за власні гроші придбала програмне забезпечення для неї. Це обладнання дозволило пришвидшити процес в’язання. Підприємниця має замовлень на півроку наперед.

Цими днями Людмила отримала ще нове обладнання від Українського жіночого фонду – стіл для в’язання, оверлок та каретки.

“Я попросила дві каретки, які допомагають в'язати ажурні речі. Зазвичай влітку клієнтів менше, а з цим обладнанням я зможу виготовляти ще й літній асортимент. На іншій каретці зможу в'язати п’ятьма різними кольорами одночасно – це щоб зв’язати вишиванку. Хочу розвивати ці напрямки”, - розповіла Людмила про те, як використовуватиме нове обладнання.

Під час різних ярмарків та фестивалів Людмила познайомилася з іншими майстринями, які в’яжуть одяг та іграшки, роблять мило ручної роботи. Усі разом вирішили відкрити крамницю. Зараз у ній представлена натуральна пряжа, в’язані речі Людмили та її колежанок.  

Зараз Людмила Кремінська у соцмережах проводить для учасників групи та  клієнтів розіграші, майстер-класи.

“Мене це затягло, люди пишуть слова подяки за отримані речі, від них у душі метелики літають, - говорить Людмила. - Я відчула, що моя праця затребувана. Люди стали писати слова подяки, фотографувати дітей у в’язаних мною речах, ділитися емоціями. Саме це мене надихає”.

У планах – почати торгувати на міжнародному інтернет-майданчику. Також Людмила мріє відкрити власне ательє і продовжувати створювати речі, які дарують емоції клієнтам, а відтак надихають її на подальший розвиток.  

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Переселенка з Горлівки «одягає» в теплі речі мешканців Ізраїлю та Марокко