Переселенець відкрив на Донеччині унікальний для України дитячий розважальний клуб

Переселенець відкрив на Донеччині унікальний для України дитячий розважальний клуб / фото з архіву Олександра Кочового
Переселенець відкрив на Донеччині унікальний для України дитячий розважальний клуб / фото з архіву Олександра Кочового

Підприємець Олександр Кочовий пропонує на прокат виїзні дитячі атракціони, нещодавно відкрив у Донецькій області ігровий центр, де можна відпочити усією родиною.


Родина Кочових переїхала до Краматорська з Макіївки у 2014 році. Залишатися у місті, де почалися бойові дії, далі було небезпечно. З двома дітьми виїхали у безпечне місце, повідомляє «Бізнес-Схід».

«Нашій донечці було 6 днів, коли ми виїжджали з Макіївки, - згадує Олександр Кочовий. - Хтось із знайомих поїхав тоді до Криму, інші до Києва, Львова. Ми вирішили бути ближче до дому, тому лишилися на Донеччині. Спочатку виїхали до Святогірська, згодом зняли житло у Краматорську».

Підприємець Олександр Кочовий вдома займався ломбардним бізнесом, після переїзду закрив свою реєстрацію фізичної особи-підприємця. Родина постала перед питанням, як далі заробити на життя.

«Я побачив оголошення – гранти від МОМ на самозайнятість. Почав думати, чим зайнятися можна. Помітив, що немає ніде виїзного прокату батутів, розважальних послуг мало у Краматорську, вирішив, що це перспективно», - ділиться підприємець, як з’явилася ідея бізнесу.

Усе почалося з написання гранту у 2015 році і придбання двох батутів, на які Міжнародна організація з міграції виділила 15 тисяч гривень. Ще один батут родина придбала за власні гроші.

«Спочатку у нас було три батути, але собі поставили мету, щоб було тридцять три, так і назвали свій бізнес – “33 батути”. У самій назві є масштаб – куди нам прагнути треба», - розповів Олександр Кочовий.  

Цей бізнес сезонний, каже підприємець. У теплу пору року клієнтів більше. Батути беруть в оренду до квартир, кафе, офісів, відкритих майданчиків. Зараз підприємець має десять різноманітних батутів – сухий басейн, надувний, спортивний батут та інші.

«Найбільшою популярністю користується великий вуличний батут, його клієнти замовляли найчастіше. Ми виїжджаємо на дитячі майданчики, беремо участь у фестивалях, ярмарках, міських святах. За великий батут оренду беремо по годинах, маленькі батути – здаємо на добу».

Нещодавно підприємець відкрив у Краматорську ігровий дитячий центр «SnookBall». Це більярд, у який можна грати ногами. Пограти у таку гру можуть і діти, і дорослі. Також тут є настільний футбол, більярд для дітей, м’ячі-пуфи, інші розважальні ігри.

На відкриття центру Олександр Кочовий отримав грант від ПРООН – 150 тисяч гривень, також вклав свої гроші – 70 тисяч гривень. На роботу у центрі підприємець взяв двох людей.

«Зараз в Україні немає таких ігрових центрів, щоб до них прийшла вся родина, і кожен знайшов заняття до душі. За нашим моніторингом, на Донеччині немає розважальних закладів для аудиторії від 11 до 20 років. Плануємо розвивати цей напрямок, вважаємо його перспективним», - поділився планами підприємець.

У перспективі Олександр Кочовий планує розвивати свою мережу і відкрити такі ігрові центри у Маріуполі та Харкові.