• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Прикраси зі сміття – переселенка з Донеччини стала в столиці модною екодизайнеркою

Прикраси зі сміття – переселенка з Донеччини стала в столиці модною екодизайнеркою

Екодизайнерка-переселенка Марія Сорокіна/фото: з особистого архіву Марії
Екодизайнерка-переселенка Марія Сорокіна/фото: з особистого архіву Марії

Мешканка Ясинуватої (Донеччина) Марія Сорокіна стала єдиною в Україні дизайнеркою, хто виробляє жіночі прикраси з пластику.


Ще до значних змін у своєму житті, Марія навчалася на програміста в Донецькому національному технічному університеті. Після його закінчення працювала маркетологом в одній з донецьких компаній, займалась рекламою. Модою та проблемами екології захопилась після того, як переїхала до Києва. Саме у столиці дівчина вирішила створити власний соціальний стартап і зайнятися переробкою вторсировини на стильні аксесуари.

«Я завжди цікавилася фешн-індустрією, - розказала журналісту «Бізнес-Схід» авторка еко-стартапу. - Декілька років тому я зрозуміла, що потрібно відповідально ставитися до тих відходів, які ми щодня генеруємо».

Саме бажання змінити ситуацію навколо і показати людям, що сміття може бути цінним ресурсом, підштовхнуло дівчину поєднати власні інтереси – моду й раціональне ставлення до вторсировини та ще й спробувати заробляти на цьому гроші.   

Перший до

свід Марії був на власній кухні, де екодизайнерка просто в формі для випікання розплавила свій перший шматок пластику. Звісно, ніякого модного аксесуару з цього не вийшло, але розуміння технології з’явилося.

Аби перейти від ідеї до бізнесу переселенці знадобився майже рік. З ідеєю виготовляти шось особливе, Марія арендувала приміщення та перейшла до справи.

Першою прикрасою, виготовленою еко-дизайнеркою, стала брошка у вигляді краплі. Вона є однією з п’ятнадцятьох прототипів, з яких і почалася бізнес-історія бренду біжутерії «Re-beau».

«У цю прикрасу закладено певний сенс – це ніби крапля в морі, але тільки від нас та наших вчинків залежить, яким саме буде то море», - розповіла Марія.

Перед тим, як створити ту чи іншу прикрасу, дівчина разом з командою однодумців збирають пластик різних кольорів - зазвичай  це пляшки з-під засобів для догляду за тілом: баночки від шампунів, гелів для душу, кремів. За ними їдуть до центру сортування сміття «Україна без сміття».

Щоб отримати різнобарвні сережки чи брошки, фарби в пластик не додають – лише різнокольорові косметичні баночки, жодних барвників.

Поки що свою продукцію реалізує через соціальні мережі. Зустріти сережки з пластику можна й на столичних ярмарках та фешн-показах. За словами Марії, великих продажів вона ще не має, «виставкова» діяльність більш для впізнанності бренду.

Бізнес екодезайнерки є соціально відповідальним - 10% від прибутку Марія скеровує на прибирання засмічених ділянок природи – лісів та водоймищ.

Аби рости та розвивати власну справу, Марія постійно вдосконалює свої навички. За її плечима – навчання в Українській соціальній академії, перемога в конкурсі соціальних стартапів Social Impact Award, за який стартап отримав квиток на міжнародний саміт у Грузію, де Марія змогла розповісти про свою ініціативу молодим інноваторам з усього світу, а також перемога в конкурсі Studway Awards у номінації «Екологія».

Поки дівчина працює над створенням прикрас для українського ринку. До країн Європи придивляється, адже саме там тренд на перероблений пластик вже давно всім зрозумілий.

«Речі зі вторсировини в Україні -  поняття незрозуміле. 8 з 10 людей навіть не замислюються над тим, куди дівається пластик, що відбувається зі сміттям після того, як воно потрапило на сміттєзвалище. Моя місія, як і багатьох інших активістів, хто працює над темою екології, спонукати українців до більш бережливого ставлення до природи та хоча б трохи змінити їх формат мислення», - зазначила Марія Сорокіна.

Фото: зі сторінки Фейсбук Марії Сорокіної.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Прикраси зі сміття – переселенка з Донеччини стала в столиці модною екодизайнеркою