Програмування та китайська з 6 років: краматорська підприємниця прищеплює дітям Донеччини сучасні знання

Підприємниця з Краматорська Яна Ладика/фото: з особистого архіву Яни
Підприємниця з Краматорська Яна Ладика/фото: з особистого архіву Яни

Жителька Краматорська Яна Ладика торік створила освітній центр «Pand.Ua», де навчає дітей китайської , англійської мови та програмуванню.


За фахом Яна Ладика – перекладачка, свого часу вивчала в інституті китайську та англійську мови у Краматорську, потім мала досвід викладання у школах, повідомляє «Бізнес-Схід».

«З шістнадцяти років я підробляла заняттями. У репетиторстві маю десять років досвіду, - поділилася Яна Ладика. – У школі працювала недовго, хотілося більше свободи. Так  почався мій власний шлях».

Під час окупації Краматорська у 2014 році родина Яни виїхала до Кременчука, там знайомилася з освітніми проектами. Коли повернулася додому, вирішила заснувати власну справу.

Спочатку це був один невеликий кабінет, куди діти стали приходити на заняття. Зараз це переросло в освітній центр, який об’єднує кілька викладачів і понад сто дітей.

Здолала власні страхи

«Я переступила через власний страх, оформила ФОП, почитала законодавство, переді мною розкрилися горизонти, - каже підприємниця. – Мені цікаво не лише з дітьми працювати, цікаво спілкуватися з людьми. Хочу дати їм сучасні знання, завдяки яким можна бути успішним, жити тут і зараз».

Освітній центр розпочав роботу торік у жовтні. Зараз до нього приходять близько ста дітей. Вивчають англійську, китайську і японську мови. Також підприємниця відкрила групу, де навчає шестирічних дітей основам програмування.

«Свою дитину я навчала з чотирьох років китайської мови. Зараз це роблю для інших дітей. Також ми навчаємо з 6 років програмуванню. Я стала слухати лекції американських професорів, за такою методикою викладаємо для наших маленьких слухачів. Зараз це затребуване, близько 30 дітей цьому у нас навчаються», - говорить Яна про заняття в освітньому центрі.

Це майданчик для розвитку – і дітей, і дорослих. Тут постійно експериментують – з техніками, методиками, викладачі дослуховуються до дитячої аудиторії, що прийшла на заняття.

Надихає свобода вибору

«Мене надихає свобода вибору, а ще дивитися на тих, хто робить щось дуже сучасне.  Мене надихає Ілон Маск та його ідеї, - каже підприємниця. -  На заняттях у центрі ми вчимо предмет не заради предмета, а заради того, як це застосувати на практиці. Це йде у мене зсередини, я так відчуваю, потім пропоную дітям, якщо вони це сприймають і підтримують, тоді виходить це гармонійно».  

Розвиває бізнес-мислення

Зараз у центрі працюють троє людей. У перспективі підприємниця планує залучити ще викладачів і розширити свої послуги. Яна вважає, що цікавою може бути журналістка для дітей. Також планує залучати до центру пенсіонерів, аби показати їм, як можна заробляти гроші спілкуванням.

Нещодавно підприємниця  втілила волонтерський проект «Бізнес для дітей». Її учні питали про те, як можна заробляти гроші, що для цього потрібно. Аби відповісти на їхні питання, Яна стала залучати представників бізнесу, бізнес-тренерів. Зараз такі заняття проходять у формі майстер-класів, у майбутньому Яна планує розвинути цю модель і зробити її прибутковою справою.

«Діти бачать, як можна заробляти, у них в 16 років є гарні ідеї, - ділиться Яна. – Я вважаю, що треба розвивати ці навички. Аби молодь не їхала за кордон працювати нянею чи прибиральницею. В Україні є повно гарних можливостей, потрібно їх використати тут, вдома. Для цього потрібні знання, у центрі ми їх даємо».