• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Мешканка Луганщини започаткувала «солодкий бізнес» з виготовлення імбирних пряників

Мешканка Луганщини започаткувала «солодкий бізнес» з виготовлення імбирних пряників

Підприємниця з Сєвєродонецька(Луганщина) Марина Грасс
Підприємниця з Сєвєродонецька(Луганщина) Марина Грасс

Жителька Сєвєродонецька, що на Луганщині, Марина Грасс три роки тому стала підприємницею і почала виготовляти вдома солодощі.


На власний бізнес Марина Грасс зважилась три роки тому, повідомляє «Бізнес-Схід».

До цього займалася фотографією, але для рідних любила готувати солодощі. Їх і вирішила робити на замовлення. Спочатку це були імбирно-медові пряники.

“Я завжди любила малювати, маю до цього хист, - ділиться Марина Грасс. – Ці здібності стали мені у нагоді, коли стала розфарбовувати своє медове печиво глазуррю ”.

За кілька років асортимент підприємниці значно розширився – вона продовжує випікати пряники, також робить кендібари на різні святкові заходи.

“Кендібар – це солодкий стіл, наповнений різними видами солодощів, який оформлений в одному стилі.  Там багато різних смачних тістечок, капкейків, тістечка на паличках, маршмелоу. Такий стіл виглядає дуже красиво, клієнти стали це замовляти, особливо люблять дітям на день народження такий солодкий стіл оформити”, - розповіла Марина.

Потужним поштовхом для розвитку своєї справи жінка вважає участь у мотиваційній програмі  “Центр зайнятості вільних людей”. У Києві вона пройшла навчання за цим курсом.

“Це була свого роду підтримка для початківців, мотивуючий захід. Я пройшла курс “Кондитерська справа”, познайомилася з людьми, які мене надихнули, і я стала розвивати власну справу”, - розповіла Марина про мотивацію у малому бізнесі.

Щоб опанувати мистецтво виготовлення різноманітних солодощів, Марина постійно вчиться – дивиться уроки, читає літературу. За власні гроші жінка придбала тістомісильну машину, міксер, пічку. Поступово зібрала усе необхідне для роботи приладдя.

Свої вироби Марина Грасс продає на місцевому ринку, а також через інтернет. Крім місцевих, має багато замовлень з різних куточків України. Найбільш незвичне замовлення отримала нещодавно – вже після свят робила колекцію з новорічних будиночків для однієї  державної організації.

“Нещодавно я отримала замовлення – там були будиночки, санчата, поросята. Треба було виконати швидко. Технічно це було складне завдання, багато тонких ажурних елементів. Я хвилювалася, але воно вдалося”, - поділилася кондитер.

Більшість солодощів підприємниці – для дітей. Тому найприємніше саме від них отримувати подяки.

“Ми продаємо емоції, - каже Марина, - коли клієнти приходять, не завжди докладно можуть пояснити, чого саме хочуть, озвучують лише ідею. Я потім втілюю цю ідею у солодощі і отримую від них подяки: “Це саме те, що ми хотіли”. Заради цього варто працювати”.

Марина розповіла, що їй подобається як процес, так і результат її роботи, натхнення додають і позитивні відгуки клієнтів.

Підприємниця має багато знайомих, які так само виготовляють солодощі, з ними Марина співпрацює, адже завжди можна разом щось придумати, також інколи спільно замовляють щось для роботи. Разом з колегами бере участь у різних виставках, фестивалях, у такий спосіб також розширює коло замовників своєї продукції.

У майбутньому планує взяти участь у конкурсі грантів, аби розширити своє виробництво і взяти на роботу помічницю. Нещодавно стала виготовляти на замовлення ще й  торти. Підприємниця радить не боятися, а йти до своєї мети, адже коли робиш справу, яка тобі приносить задоволення, успіх теж прийде.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • Мешканка Луганщини започаткувала «солодкий бізнес» з виготовлення імбирних пряників