• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • “Надихає, коли бачиш результат",- у Маріуполі переселенці створили центр раннього розвитку дітей

“Надихає, коли бачиш результат",- у Маріуполі переселенці створили центр раннього розвитку дітей

Засновниця центру раннього розвитку дітей Олена Кот
Засновниця центру раннього розвитку дітей Олена Кот

Маріупольські підприємниці відкрили центр раннього розвитку дитини, в якому навчають дітей письму, читанню, іноземним мовам, а також допомагають адаптуватися до соціуму дітям з обмеженими можливостями.


Центр раннього розвитку дитини “Размышляйки” у Маріуполі Донецької області почав працювати на початку 2015 року. Олена Кот, економіст за освітою, разом з родиною повернулася до рідного міста, коли в Донецьку починалися обстріли. Також з Криму до Маріуполя приїхала її сестра Вікторія Лебедєва.

“На той момент, коли почалася війна, я жила в Донецьку, а сестра у Севастополі. Ми вирішили повернутися до батьків у Маріуполь, адже більшу частину життя прожили саме тут”, - згадує Олена Кот події 2014 року.

На той момент і у Маріуполі було неспокійно, тож разом з дітьми сестри виїхали до Хмельницького.

“Там була можливість подумати, що робити далі. Кілька місяців ми прожили у Хмельницькому, але було чітке усвідомлення, що треба додому, там ми були чужі”, - каже Олена.

У цей час жінка виховувала маленьку доньку і захопилася різними методиками розвитку. Бачила, що вони дають результат, тому і вирішила зробити це власною справою. Олена написала фінансову частину бізнес-плану, її сестра Вікторія – психолог за фахом – творчу. Разом розробили цілу програму, за якою працюватимуть, і на початку 2015 року відкрили центр розвитку дитини “Размышляйки”.

Перші заняття та клієнти у центрі

“Ми зняли невелике приміщення. Спочатку сестра проводила заняття, я була адміністратором, наша мама теж допомагала – вона займалася з дітьми музикою. До нас прийшли діти, перший тиждень роботи був вдалим і надихав на подальшу роботу,” – ділиться Олена, якими були перші кроки у бізнесі.

За тиждень після відкриття бойовики обстріляли Маріуполь. З мікрорайону “Східний”, де власне і знаходився центр, стали виїжджати люди. Але за певний час відвідувачі знову прийшли на заняття. Центр став розвиватися, пропонувати різні послуги.

Поступово за півроку власниці бізнесу вирішили наймати людей. У першу чергу, педагогів-логопедів, дефектологів. Зараз у центрі працюють 10 найманих працівників.

“Ми працюємо з дітьми від 1 до 7 років, зараз стали залучати і школярів, - говорить підприємниця про відвідувачів. - Найменшим нашим клієнтам – один рік. Це той час, коли розвиток дуже важливий. Дитина щойно навчилася ходити, вона пізнає світ, їй потрібна допомога у цьому. Розвиваємо дрібну моторику, бо вона напряму пов’язана з мовленням. З такими маленькими приходять і мами, тоді дитина не боїться, краще засвоює матеріал”.

Торік в іншому мікрорайоні Маріуполя відкрили ще філію центру, аби жителям міста було зручно добиратися на заняття з дітьми.

Сучасні методики раннього розвитку

У центрі “Размышляйки” групові заняття – по сім-вісім дітей у групі. Тут допомагають підготувати дитину до школи, заняття проводять виключно українською мовою, вивчають англійську, математику, пропонують курс читання, де за три місяці дитину навчають читати. Щодня у центрі збираються понад 50 дітей.

“Курс читання дуже популярний, на нього завжди приводять дітей, адже читати можна з 4-х років, ми на практиці показуємо це”, - говорить Олена Кот.

Готуючись до відкриття центру, його власниці самі перечитали багато літератури, відібрали кращі методики розвитку дитини, що на їхню думку, можуть бути цікавими і доступними. Чотири роки тут впроваджують методику Домана, Монтессорі та інших розробників.

У 2018 році власниці центру “Размышляйки” виграли грант від Міжнародної організації з міграції. За 76 тисяч гривень придбали обладнання для облаштування сенсорної кімнати. Також взяли на роботу дефектолога. До центру стали приводити дітей з гіперактивністю, аутизмом, відставання у розвитку, затримкою мовлення.

“Ми закупили необхідне обладнання і створили таку кімнату. Це різні підсвітки, зоряне небо, колони з водою, пісочна анімація, - говорить підприємниця. -  Такі методики розвивають органи чуття у дітей і допомагають дітям з інклюзією. Таких зараз дуже багато. Батьки хочуть їм допомогти, але часто не знають, куди звертатися”.

Справа, що надихає

У центрі планують надалі впроваджувати сучасні методики, пропонувати нові курси і заняття, розширювати роботу для дітей з інклюзією. Головне – бачити результат. Саме це надихає на подальшу роботу.

“Результат – це коли дитина, яка не знала букв, за три місяці почала читати. Дитина, яка мала затримки у мовленні або взагалі мовчала, почала чисто говорити. Коли приходять «закриті» діти, а за певний час вони розкриваються, починають спілкуватися з іншими. Cаме це мотивує найбільше, дає сил та енергії рухатися далі”.

Читайте: На Донеччині переселенка допомагає дітям з аутизмом повірити в себе

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Статті
  • “Надихає, коли бачиш результат",- у Маріуполі переселенці створили центр раннього розвитку дітей