Як відкрити зоомагазин

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Бізнес на товарах для тварин виглядає нескладним і привабливим.


Зоомагазини були і залишаються однією з найбільш популярних ідей для малого бізнесу. Це фактично єдиний бізнес, в якому невеликі торгові точки ще можуть конкурувати з великими мережами. Як мінімум у кожної п’ятої сім’ї в нашій країні є домашній улюбленець, який вимагає догляду і купівлі всього необхідного. А це означає, що, навіть не дивлячись на зростання конкуренції на ринку зоотоварів, місце під сонцем може знайти кожен. Головне — це завзятість і бажання розвинути даний вид бізнесу.

Реєстрація бізнесу

Якщо ви збираєтеся вести роздрібну торгівлю, то при реєстрації треба вибрати код КВЕД 47.76 «Роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах». Також майте на увазі, що для продажу лікарських препаратів для тварин, тобто ветеринарних препаратів, вам буде потрібна ліцензія, а також середня або вища ветеринарна освіта. Ця ж ліцензія використовується при відкритті ветаптеки. У зв’язку з даною вимогою невеликі зоомагазини нерідко обмежуються продажем кормів та інших зоотоварів, торгівля якими не передбачає ліцензування.

 Вибираємо приміщення

Для відкриття зоомагазину в обраному приміщенні потрібно отримати дозвіл СЕС та пожежного нагляду. Здебільшого зоотовари займають небагато місця, тому на площі в 20-30 квадратів ви без проблем розмістите досить широкий їх асортимент. Вартість оренди буде залежати від регіону, місця розташування, площі, умов приміщення, прохідності і багатьох інших факторів.

Місце має задовольняти кілька вимог:

· зручне розташування;

· близькість до багатолюдних маршрутів (і, бажано, до ветеринарної клініки);

· висока прохідність;

· відсутність конкурентів поблизу.

Перед тим як приступати до пошуку приміщення вивчіть щільність конкуренції у вашому місті.

Асортимент товару

Зручне місце розташування — це, безумовно, плюс вашому зоомагазину, але далеко не єдина умова його успіху. Люди повинні знайти не тільки ваш магазин, але і потрібний їм товар в ньому. Тому ретельно обміркуйте асортимент товарів, які будуть представлені у вашому магазині.

Незалежно від його формату, товарні групи залишаються зазвичай незмінними. Це корми і різні ласощі, засоби для догляду за тваринами (шампуні, щітки, кігтерізки тощо), аксесуари та лікарські засоби. Крім того, гарним попитом користується одяг і меблі для домашніх тварин (переважно будиночки для кішок, кігтеточки і лежанки для собак).

Щоб виявити переваги своїх покупців, не забувайте питати у відвідувачів ваших магазинів, які у них тваринки, яким кормам вони віддають перевагу. Усередині зоомагазину дотримуйтеся принципу поділу товарів — вітрини для кішок і собак повинні бути оформлені окремо.

Підбираємо персонал

У магазині, який торгує виключно кормами і аксесуарами, вимог до персоналу немає. Однак якщо ведеться торгівля ветеринарними препаратами, то потрібно мати в штаті дипломованого фахівця в галузі ветеринарної фармацевтики з вищою або середньою ветеринарною освітою і досвідом роботи не менше 3 років. У будь-якому випадку також дуже бажаний досвід продажу і роботи з людьми.

Підраховуємо доходи і витрати зоомагазину

Якщо говорити про відкриття зоомагазину площею 50 кв. метрів в середньому потрібно від 600 тис. гривень, а великого магазину площею від 100 квадратів – не менше 1 мільйона гривень.

Стартові витрати крім закупівлі товарів для зоомагазину включають в себе ремонт (оформлення зоомагазинів великої ролі не грає, тому вкладення в цю статтю не великі), стелажі, вітрини, касове обладнання і ПЗ.

Також в суму стартових витрат бажано включити оренду за 2 місяці.

На купівлю торгового обладнання для приміщення зоомагазину площею близько 50 кв. метрів буде потрібно близько 50-60 тисяч гривень. Скляні вітрини можна робити під замовлення. Одна скляна коробка обійдеться в 3-5 тисяч гривень.

Щоденна виручка маленьких зоомагазинів на практиці рідко перевищує 4-5 тисяч гривень, в той час як зоомагазини більшої площі можуть продавати на 10-30 тисяч гривень в день. Середня націнка на реалізовану продукцію становить 50% (в залежності від товарної категорії вона може коливатися в межах 35-65%). На найбільш ходові позиції (популярні корми і наповнювачі для туалету) націнка, як правило, менше (15-25%), а на менш затребувані вона часом може доходити до 200%. Оптимальний товарний запас визначається за величиною товарних залишків в розмірі двомісячної виручки за закупівельними цінами.

Ваш магазин буде затребуваний і принесе вам очікуваний ирибуток, якщо буде перебувати в правильному місці, обслуговування в ньому буде якісним, ціни — конкурентоспроможними, а асортимент — досить широким.