Ідея для бізнесу: як відкрити фотостудію з нуля

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Як відкрити фотостудію.


Перш як відкрити фотостудію чи фотосалон, потрібно розібратися, чим же фотостудія відрізняється від фотосалону. Різниця дійсно є. Щодня послуги фотосалонів затребувані сотнями людей. Кожна людина час від часу робить фото на документи. Такі фотографії потрібні при оформленні на роботу, під час вступу до будь-якого навчального закладу, при оформленні внутрішнього і закордонного паспорта, пропусків, бейджів, медичних довідок, посвідчень особи, студентських квитків та іншого.

Але, звичайно, як і кожному бізнесі, тут є і свої нюанси. Наприклад – сезонність. Основний наплив клієнтів, як правило, в літні та осінні місяці. Основний контингент в цей час – абітурієнти та випускники. А ось спад попиту відбувається зазвичай до Нового року. Саме тоді дохід дають додаткові послуги, які обов’язково потрібно пропонувати клієнтам.

Ось тут головна роль переходить фотостудії. У фотостудії можна зробити креативні, художні знімки, змінювати образи, декорації. Ідеї ​​тут народжуються у творчій паузі. Крім цього, фотограф не тільки знімає людей і об’єкти, він ще може зробити їх комп’ютерну обробку. У фотосалоні вибір послуг набагато скромніший. Там клієнтам рідко пропонують виїзні фотосесії, оформлення альбомів, або книг, хоча це може зробити своїми руками будь-яка творча людина. Фотостудія ж, пропонує клієнтам весь спектр послуг, творчий підхід і завжди високу якість.

Як відкрити фотостудію з нуля

Мистецтво фотографії розвивається сьогодні високими темпами. Перш за все, це пов’язано з появою нової техніки, а, значить, нових можливостей. Для фотостудії устаткування завжди вибирається тільки професійне. Крім техніки в студії має бути кілька варіантів інтер’єрів. Ідеї з його облаштування повинні бути свіжими і ексклюзивними. Творчі люди можуть зробити його своїми руками.

Варіантів декорацій також може бути кілька. Зазвичай їх виготовляють під загальноприйняті свята. Часто люди не можуть заплатити за повноцінну оренду приміщення. Для того, щоб залучити клієнтів, проводяться акції та масові тематичні фотосесії. Наприклад, можна запросити кілька пар для знімків на День закоханих, влаштувати костюмовану зйомку на Івана Купала тощо.

Основні формати фотостудій

Тепер трохи про те, які ідеї можуть бути для фотостудії. Одна з найпоширеніших тем – це кохання. Декорації для весільних фотосесій, або історій кохання можуть бути найрізноманітніші: від Чикаго 30-х років минулого століття, до милих янголят і хмар. Більшість аксесуарів можна виготовити своїми руками. Якщо немає часу на це, або здібностей, то майстри хенд-мейд завжди запропонують не тільки оригінальні речі для оформлення приміщення, а й аксесуари для самої зйомки: об’ємні букви, картинки та інше.

Ще один формат бізнесу – дитяча фотостудія. Потрібно створити відповідну обстановку. Наприклад, обладнання для дитячої фотостудії можна спорудити своїми руками. Це різні гойдалки, гірки, декорації з «мультяшними героями». Тут же можна запропонувати батькам на прокат кілька костюмів.

Деякі фотографи для скорочення витрат обладнують своїми руками приміщення для роботи фотостудії прямо в себе в будинку. Якщо площа обмежена, то максимум, що можна робити – це портретні фотографії та знімки на документи. Ще один варіант, як зробити фотостудію вдома – це працювати завжди на виїзді, а вдома тільки допрацьовувати свої шедеври.

Приміщення фотостудії

Краще, щоб майбутній бізнес, як і у випадку фотосалону, знаходився в людних місцях, поблизу торгових центрів, у великих спальних районах. Ось деякі вимоги, які потрібно врахувати при виборі:

Загальна площа повинна бути не менше 60 кв.м.

Висота стель – не нижче 3 метрів.

Приміщення потрібно розбити на зони: робочу і кімнату очікування, гримерку. У робочій зоні можна втілити всі ідеї, які прийдуть в голову і будуть затребувані у клієнтів.

Наявність великих вікон зробить інтер’єр привабливішим. Багато майстрів воліють природне освітлення.

У гримерці потрібно встановити потужні джерела світла.

Перед початком роботи краще зробити ремонт, навіть своїми руками. Це освіжить інтер’єр, зробить кольори більш насиченими.

Не слід забувати про наявність всіх комунікацій. Опалення, вода, каналізація – всі ці блага цивілізації повинні бути. Обов’язково потрібно перевірити якість електропроводки: устаткування працює з великим навантаженням на електромережі, тому дроти і сполучні деталі повинні їх витримувати.

Обладнання для фотостудії

Якщо вирішувати, як відкрити фотостудію, то неможливо обійти питання самого обладнання. Ось його приблизний перелік:

Джерела світла (від 4-х шт).

Штори.

Парасольки на просвіт і відображення.

Насадок установки на рефлектори.

Синхронізатори.

Кріпильні установки.

Стійки, чаплі, штативи.

Крім цього знадобиться комп’ютер і меблі для гримерки кімнати і куточка очікування. Якщо того вимагає дизайн інтер’єру, то деякі меблі потрібно купити для зйомки. Санвузол краще обладнати душовою кабінкою. Моделі на фотосесії боді-арту, наприклад, в такій студії будуть відчувати себе комфортно. Якщо у вас поєднання фотостудії з фотосалоном, то все-таки краще мати ще як мінімум одну якісну фотокамеру.

Види послуг фотостудії

Ось деякі види послуг, які можна пропонувати клієнтам:

Створення портфоліо (модельна і портретна зйомка).

Фотографії на документи.

Виїзні фотосесії на урочисті заходи, дитячі свята.

Друк фотографій.

Послуги рекламної та предметної фотозйомки.

Послуги з оформлення сувенірної продукції.

Фотомонтаж.

Оренда фотостудії іншим фотографам.

Крім цього можна влаштовувати майстер-класи з навчання фотозйомці новачків. Зазвичай професійну фото студію може взяти в оренду будь-який фотограф. Якщо облаштування студії на належному рівні, то охочі будуть завжди. Для знімків на документи використовуємо невелику кімнату фотосалону.

Початкові вкладення та окупність фотостудії

Перш як відкрити фотостудію, зробіть детальний прорахунок необхідних інвестицій та постійниї операційних витрат. Так, мовою цифр, відкриття фотостудії виглядатиме так:

Ремонт приміщення – 70 000 грн.

Оформлення бізнесу – 1 500 грн.

Закупівля фото обладнання – 110 000 грн.

Разом для старту окремої фотостудії – 181 500 гривень.

Поточні витрати складуть:

Орендна плата – 25 000 грн.

Витрати на рекламу – 5 000 грн.

Комунальні платежі та інше – 2 500 грн.

Фахівці пророкують окупність фотостудії від 6 до 36 місяців. Такий широкий часовий діапазон пояснюється здібностями власника «розкрутити» свою справу. Тому перш як відкрити фотостудію, треба добре обдумати рекламну кампанію. Можливо, для початку доведеться попрацювати зі збитками. Люди, які мають творчий підхід до справи напевно придумають незвичайні і ефективні способи реклами. Від неї і буде залежати кількість клієнтів, а, отже, і дохід вашої фотостудії.

Замість висновку: 10 критичних помилок у фотобізнесі

1. Відсутність мети створення і ведення бізнесу

Мета повинна бути конкретною, мати чіткий опис і часові рамки. Відсутність мети польоту унеможливлює успішне приземлення в кінцевому пункті. Деякі фотографи хочуть просто підробити у вільний час. Інші хочуть більше заробляти. Це не є метою створення свого бізнесу. Такий бізнес не вирішить ваші фінансові проблеми і тим більше не принесе стабільних результатів.

2. Відсутність плану розвитку фотобізнесу

Необхідно скласти план розвитку бізнесу, визначивши тимчасові рамки кожного етапу і оцінити фінансові вкладення. Відсутність такого плану веде в кращому випадку до топтання на місці.

3. Відсутність «цікавинки»

У фотобізнесі набагато важливіше вміти зловити хвилю, а не намагатися зробити те, чого ще ні в кого немає. Але, піймавши хвилю, потрібно знайти те, що виділить вас із загальної маси фотографів.

4. Неправильне визначення потенційного клієнта

Необхідно чітко визначити свою цільову аудиторію, якій ви будете продавати свої послуги. Бажання продавати свої послуги всім сегментам ринку веде в кінцевому підсумку до відсутності замовлень.

5. Невдале використання реклами

Безладні витрати на рекламу можуть не принести ніяких позитивних результатів. Рекламна кампанія будується з урахуванням параметрів цільової аудиторії фотобізнесу.

6. Неправильне ціноутворення

Спроба завоювати прихильність можливого клієнта шляхом заниження цін на ваші послуги повільно, але вірно веде до закриття вашого бізнесу.

7. Незнання законів залучення клієнтів і роботи з ними

Чудова робота ще не все. Щоб отримувати за неї хороші гонорари, необхідні клієнти. Невміння знаходити клієнтів і працювати з ними – вбиває бізнес, часто швидко.

8. Побоювання конкуренції

Той, хто боїться конкуренції, швидше за все не доб’ється результатів в жодному виді бізнесу. Якщо ви будете займатися справою, яка приносить задоволення, вкладаючи в неї душу, тоді конкуренти «посунуться». А використання принципу «win-win», допоможе вам отримати обопільну вигоду.

9. Невміння працювати зі своїми співробітниками

Застосовуйте в своїх відносинах з співробітниками старий перевірений спосіб «батога і пряника». Інакше, ваші співробітники стануть працювати все менше і гірше, а вимагати все більше і більше.

10. Спроба займатися всіма аспектами бізнесу самому

Основна проблема більшості власників бізнесу – бажання взяти повністю всі процеси на себе: бухгалтерію, управління, юридичні питання тощо. По-перше, ви потонете в дрібних щоденних проблемах, а це обмежує бачення широкої перспективи розвитку. А по-друге, ваш час дорого коштує, щоб витрачати його на всі організаційні аспекти, в яких ви не розбираєтеся.