«Підприємництво – це свобода», – переселенець розвиває у Краматорську мережу послуг хімчистки

Переселенець розвиває у Краматорську мережу послуг хімчистки
Переселенець розвиває у Краматорську мережу послуг хімчистки

Віталій Алексеєв переїхав до Краматорська з Донецька у 2014 році. Економіст за фахом, заснував власну справу, виграв грант і розвиває послуги з прання та хімчистки.


До переїзду у Краматорськ Віталій Алексеєв працював у Донецьку в одному з банків. У 2014 році, коли почалися бойові дії, втратив роботу і переїхав на українську територію Донбасу. Почав думати, чим зайнятися і заробляти на життя, повідомляє «Бізнес-Схід».

«Я зі студентських років мріяв про власну справу, але не наважувався, - поділився Віталій. – Спочатку у Краматорську думав крамницю відкрити, потім від цієї ідеї відмовився. Знайомі самі стали казати, що у місті не вистачає сучасної хімчистки, на цій ідеї і зупинився».

У 2015 році підприємець вклав власні гроші – зняв в оренду приміщення, купив авто, щоб збирати замовлення від клієнтів.

«Я збирав замовлення і возив їх до Харкова, потім забирав звідти. Напрацював базу клієнтів, потроху став додавати інші міста, щоб були пункти прийому», - розповів підприємець.

У 2017 році Віталій взяв участь у грантовій програмі «Український донецький куркуль». На отримані гроші – 500 000 гривень – купив професійне обладнання для хімчистки і прання. Зняв виробниче приміщення, зробив у ньому ремонт і облаштував власну хімчистку.

«Машина сухої чистки у мене з Німеччини, її допомогли обрати і привезти мої харківські партнери. Також я купив машину для аквачистки, сушильну машину. Професійне обладнання дуже дороге, але щоб надавати якісні послуги, її треба мати», - сказав Віталій Алексеєв.

Крім хімчистки, підприємець надає послуги з прання, зараз напрацьовує базу клієнтів, щоб прати одяг та постільну білизну комунальним організаціям на замовлення.

«Хімчистка – це сезонний бізнес, найбільше роботи восени і навесні, коли люди переодягаються з теплих курток у більш тонкі і навпаки. Я знав, що буде важко, але внутрішньо готовий до цього, зимовий сезон можна перекрити за рахунок прання, потрібно розвивати цей напрямок», - вважає підприємець.

Зараз Віталій відкриває у містах області мережу пунктів, де приймає одяг для хімчистки. Такі вже працюють у Костянтинівці, Дружківці, Бахмуті, нещодавно додав Добропілля і Покровськ.

«Підприємництво – це свобода, ти сам відповідаєш за результат, мені це подобається, планую далі розвивати свою справу, аби вона приносила результат і задоволення від роботи», - сказав Віталій Алексеєв.