Жителька Мар’їнки заснувала перукарню у кількох кілометрах від війни

Жителька Мар’їнки заснувала перукарню у кількох кілометрах від війни
Жителька Мар’їнки заснувала перукарню у кількох кілометрах від війни

Варсенік Забкова зважилася відкрити перукарню фактично на лінії розмежування, отримала грант від міжнародних донорів і планує розвивати власну справу далі.


Підприємниця до  2014 року жила у Красногорівці, там під час обстрілу у її будинок та перукарню влучив снаряд. Родина Варсенік переїхала до сусідньої Мар’їнки, повідомляє «Бізнес-Схід».

«У 2014 році ми на два місяці виїжджали, було небезпечно, але потім повернулися, це мій дім, тому я з родиною тут», - розповіла Варсенік Забкова.

У Мар’їнці підприємниця придбала порожнє приміщення, оскільки мала досвід у перукарстві, вирішила продовжувати цю справу. Ще до війни Варсенік навчалася цьому у Донецьку, має диплом за цим фахом.

ЧИТАЙТЕ: Бізнес на лінії вогню: за 5 км від фронту мешканець Мар'їнки розвиває власну справу

«Хоча поряд війна, але люди всюди хочуть бути красивими, приходять і місцеві жителі, і військові», - сказала підприємниця.

Усі свої інструменти привезла з Красногорівки, частину докупила на новому місці. У 2018 році взяла участь у конкурсі грантів від Міжнародної організації з міграції.

«Оскільки у нас немає газу, опалюємо приміщення електрикою, але це дуже дорого. Я отримала зимовий кондиціонер, щоб у перукарні було тепло, він економний. Також за грантом отримала лампу для нігтів, роблю клієнтам манікюр», - поділилася Варсенік.

У перукарні працюють дві людини – власниця і ще одна працівниця. Незабаром Варсенік планує подати заявку на ще один грант, щоб придбати дзеркала і встановити додаткове крісло для обслуговування клієнтів.